Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: andzik »

Dzisiaj mnie naszło na eksperymenty. Zdjąłem magnesowego Lemma z auta i przykleiłem do metalowej drewutni. Zadzwoniłem do kolegi z centrum Gdyni i zaczęliśmy kombinować. Odległość po prostej linii trochę ponad 10km. Kolega z pełnoprawną stacją bazową, obydwa radia Crt SS6900N, pełna moc w AM i prawie się udało. Kolejna próba w USB, tym razem również ile fabryka dała i udało mi się. Jak sobie wspomnę moją lokalizację w latach 90tych, gdzie byłem otwarty na całe Trójmiasto, bez większych problemów rozmawiało się ze stacjami z Elbląga, to robi się smutno. Poczekam, jak się ociepli, to będę kombinował nad porządnym masztem, i mam nadzieję znowu porobić jakieś fajne QSO, na miarę obecnych zdecydowanie gorszych warunków pracy na 11m i nie tylko
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: cassiopeia »

Z magnesowa na blaszaku dużego pola popisu nie masz.
Cokolwiek innego na jakimkolwiek maszcie na dachu domu będzie lepsze ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: andzik »

Zdaję sobie sprawę, jednak z powodu braku zarówno anteny jak i masztu, oraz nadmiaru wolnego czasu coś musiałem ze sobą zrobić :-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: cassiopeia »

andzik pisze:oraz nadmiaru wolnego czasu
chciałbym tak mieć ;-)
andzik pisze:z powodu braku zarówno anteny jak i masztu
hurtownia z amelinium i do dzieła. co stoi na przeszkodzie zwłaszcza z nadmiarem czasu?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: andzik »

Ja pracuję 12 dni, po czym mam 9 dni w domku- stąd nadmiar czasu. Antenę kupię gotową jak mi się odbije noworoczny przestój w pracy. Zresztą jak narazie brak warunków na kopanie dołków w ogrodzie i zalewanie fundamentu pod maszt- dach nie wchodzi niestety w rachubę.
Hugon
Posty: 9
Rejestracja: 2021-04-02, 13:24

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: Hugon »

Udało się złapać jakiś kanał? Jak dokładnie zmontowałeś sprzęt?
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: andzik »

Antena będzie stawiana na maszcie z allegro. Maszt długości 10m, teleskopowy, niestety z powodu średnicy rurek max 8m. Ostatnie dwa odcinki nie są użyteczne z naszego punktu widzenia. Antena będzie byle jaka, na testy. Jestem w dość wysokim punkcie nad poziomem morza, część Gdyni będzie skutecznie zasłonięta- Chylonia Leszczynki. Póki co walczę na mobilnej antenie i szału nie ma. Jak się kończą ciężarowe, to się robi cicho. Jest kilka osób w okolicy, ale to tylko kilka osób. Biję się z myślami, czy warto w to iść. Kupa kasy do położenia na stole, a widoki takie sobie
QTH-JO94
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-25, 12:44
Lokalizacja: JO94

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: QTH-JO94 »

Ja również jestem z Gdyni (Zachód). Sprzęt na bazę mam już skompletowany tylko muszę w ciepły dzień zamontować antenę na kominie i połączyć wszystko razem. Martwią mnie niestety silne zakłócenia z sąsiedniego budynku :( Aktualnie wożę sprzęt w aucie (na dachu mam ML145)
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: andzik »

A która dzielnica Gdyni nosi miano Zachód? Najbardziej na zachód wychodzi mi Cisowa, no niech będzie, że z Chylonią. Mam wrażenie, że raz Cię słyszałem jak wołałeś Marcina z Mostów, ale nie byłem się w stanie do Ciebie przebić. Co do zakłóceń, to niestety, zasilacze lampek ledowych, tanie zasilacze od laptopów, czasami felerne urządzenia w stacjach trafo, jest tego trochę. U mnie z powodów ode mnie niezależnych chwilowo zakup osprzętu się trochę obsuwa, mam inne dość duże i bardziej istotne wydatki, ale mam nadzieje ogarnąć to do wakacji
QTH-JO94
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-25, 12:44
Lokalizacja: JO94

Bolesne narodziny nowej Trójmiejskiej stacji

Post autor: QTH-JO94 »

Hej, Chwarzno-Wiczlino. Tak - wołałem go kilka razy ale bez skutku, w tle słyszałem rozmowy na AM 25 ale słabiutki sygnał. Może w ten weekend zamontuję antenę na kominie (Signal Keeper) to coś się poprawi. Generalnie w moich rejonach nikogo nie słyszę na AM 25 lub 28.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lokalne”