Besserwisser

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Nie polecam użytkownika...

Post autor: SP9 »

Najlepiej by było jak by sie Bess wypowiedział - osobiście jestem naprawde zdziwiony .... bo mozna było na nim polegać, niestety milcząc w tym temacie sam sobie szkodzi
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Edward
Posty: 12
Rejestracja: 2014-05-27, 10:22

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Edward »

Sprawdźcie czy Wasze radia są tak wspaniale przez B. zrobione - podejrzewam, że nikt z Was nie sprawdził parametrów sprzętu po tuningu, tylko pytał jak go słychać... Ja o stanie swojego przekonałem się po sprzedaży - wcześniej polegałem na jego zapewnieniach, że radio będzie grzmiało w eterze jak Ruskie na wzmacniaczach.

Myślę, że to jeden z lepszych mistrzów śrubokręta i lutownicy, ale przykłada się chyba tylko do swoich zabawek.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że współpraca z B. w moim przypadku jeśli chodzi o logistykę przebiegała wzorowo za każdym razem spośród 5.

A o to mój przypadek, o którym wspomniałem na początku:

Sprzedałem na alle... Lincolna w przekonaniu, że to perełka jakich mało. Miałem go od nowości - w międzyczasie przepaliła mi się ścieżka i wybuchł kondensator - naprawa u B. kosztowała niemało, ale przynajmniej przywróciła radio do stanu idealnego, który wyglądał tak:

Odpowiedź kupca po sprzedaży:

"Witam. Paczka doszła Ale się na Panu Strasznie zawiodłem.

Radio ma Tylko 5 Wat,
Pojechałem z radiem do serwisu aby zweryfikować dlaczego ta moc jest taka niska,
okazało się że radio było mocno uszkodzone

Radio ma założoną inną końcówkę DRAIVER brak oryginalnej płytki która zabezpiecza przegrzanie DRAIVERA, założony jakaś dioda która źle działa bo radio ma strasznie wysoki prądy spoczynku na draiver,
Kondensator oryginalny wystrzelił założony zbyt mały, za chudy powinien być grubszy

Jeżeli nie dostanie to poprawione a radio ustawimy na 10 Wat
Grozi to przegrzaniem i kolejnym spaleniem radia

Ścieżka jest wypalona a jej naprawa jest wykonana bardzo nie estetycznie co widać na zdjęciach


Z radiem widać że robił jakiś paprok (brak słów)


W Serwisie mi powiedzieli ;
że wymiana Draivera na Oryginalny Mitsubiszi 2166
Ustawienie spoczynków poprawnie
Wlutowanie nowej ścieżki
wymiana na większy kondensator
wlutowanie nowego kabla zasilającego, bo ten co jest wlutowany przez SP5IT to masakra (miał być wlutowany profesjonalnie)


Wyceniony Koszt naprawy to aż 80zł.
Nie mam zamiaru sam Pokrywać kosztów naprawy
Radio na aukcji wychwalone i nic nie wspomniane o usterkach o których ja tu piszę

Teraz mam Pytanie czy zwróci mi Pan koszty za naprawę choć częściowo czyli 50zł.
Resztę ja pokryję i radio dostanie u mnie z komentarzem Pozytywnym

Czy mam Panu odesłać radio, A Pan Zwróci mi pieniążki które zapłaciłem
Czekam na odp.
w załączniku zdjęcia radia"

http://zapodaj.net/09bf1e49676a3.jpg.html
http://zapodaj.net/6135529bf1b5b.jpg.html
http://zapodaj.net/27bd15ce60f4e.jpg.html
http://zapodaj.net/5179859abcb53.jpg.html
http://zapodaj.net/d236e031c02ac.jpg.html
http://zapodaj.net/b709c2711a030.jpg.html
http://zapodaj.net/1922e7613bf16.jpg.html

E.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Nie polecam użytkownika...

Post autor: Pietern »

"Radio ma założoną inną końcówkę DRAIVER brak oryginalnej płytki która zabezpiecza przegrzanie DRAIVERA, założony jakaś dioda która źle działa bo radio ma strasznie wysoki prądy spoczynku na draiver,
Kondensator oryginalny wystrzelił założony zbyt mały, za chudy powinien być grubszy"

Jedna pani drugiej pani... Sam sprawdzałeś, czy kupujący ci napisał? Serwis, który twierdzi co powyżej, i że kondensator powinien być "grubszy", jakoś dzikiego zaufania u mnie nie wzbudza. Całość ujęta w jakiejś dziwnej murzyńskiej wersji polszczyzny... A polutowane jest, jak jest. Były tu pomówienia (chyba) na "Konektora", to porównując lutowanie tam i tu, Bess mógłby nauczać w Łodzi.
Ja rozumiem, że Bess potrafi wkurzyć ludzi, bo sam nick już wiele mówi o tym człowieku, ale zachowajmy jakieś pozory, że to nie jest egzekucja, ino o'sąd.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Nie polecam użytkownika...

Post autor: bub »

Nie no, jasne, że nie egzekucja. Sprawa opisana jako pierwsza to garstka faktów z rażącej nierzetelności i po prostu olania sprawy. Warto ostrzec innych trzymając się faktów. Poza fakty się nie zapędzamy.
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Nie polecam użytkownika...

Post autor: killer »

Czy Wy nie wiecie że besserwisser swoimi wypowiedziami wywierał na Was takie wrażenia że o radiach wie wszystko?

Nie dałem mu w łapy niczego ponieważ miałem wrażenie że bardziej działał na Waszą psychikę niż na radia które mu słaliście.

Teraz radyjka posprzedaje i a Wam pozostają aby mikrofony co możecie se w nie dmuchać puff puff
:evi:
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
m201
Posty: 488
Rejestracja: 2013-09-14, 10:51

Nie polecam użytkownika...

Post autor: m201 »

No to i ja rozwinę moje żale

Pierwsze radio do Bessa wysłałem do niego po konsultacjach z ..... Bessem
Chciałem do radia wrzucić filtr Cerada. Sam filtr potrafię sobie wlutować, ale Michał stwierdził, że żeby dobrze to działało trzeba dopasować impedancje tego filtra. TO to już mnie wtedy przerastało, zgodził się zrobić.
Skoro już wysyłałem radio umówiliśmy się, że zrobi kilka innych rzeczy, między innymi wlutuje drugą końcówkę mocy (radio na ept6900 z jednym tranzystorem, jest miejsce na drugi)

O zwrot radia doprosiłem się po ponad roku.
Więc sprawdzam: cerad zalutowany na żywca, bez jakiegokolwiek dopasowania impedancji (wg Michała robi się to jakoś rezystorami) , tak zrobił bym sobie sam.
Druga końcówka i otoczenie nie wlutowane - wg Michała próbował, ale nie dał rady, bo radio paliło drugą końcówkę. Przy takiej operacji trzeba by wlutować tranzystor , kilka kondensatorów i rezystorów, jedna peeerkę..... zero, absolutne zero śladów lutowania w okolicy gdzie powinno być grzebane - ewidentne ściema na odpieprz się Pan.
Inne rzeczy które miały być poprawione - zero śladów po lutownicy - praktycznie cała płyta, oprócz tego co sam przedtem robiłem i cerada - tak jak wyszła z fabryki.

Radio miało też między innymi przejść całą procedurę strojenia poszczególnych bloków. Wrzucam radio na hercmiarkę.... nie pamiętam już teraz ile było poniżej kanału, ale coś grubo ponad 1kHz... także nawet nie była sprawdzana częstotliwość, a co dopiero mówić o reście procedury



Mineło ze 2 lata, przeszła mi złość, wszyscy zachwalają Michała.
Miałem trupa , ale do odratowania. Umówiliśmy się że zrobi, że tym razem nie przywali w ch..ja , wstawi oryginalną końcówkę mocy bo ma MRF477. Za tranzystor kasy nie chciał, chciał coś na wymianę. Dostał wąskiego cerada i płytę od A87 z tranzystorami.

Po miesiącu zaczęły się rzekome problemy. Niby radio zaczęło palić wszystkie tranzystory jakie wkładał na drivera i końcówkę ( radio miało oryginalny driver i nieoryginalną końcówkę, ale nic nie paliło, działało, tyle że z mniejszą mocą) A w ogóle nie ma podkładek izolujących pod tranzystory i pod śrubki , innych tranzystorów na driver, trzeba by mu wysłać..... Serwis nie ma podkładki pod tranzystor za 20 groszy... trzeba mu wysłać.. śmiech na sali.
Ale nic wysłałem , podkładki, śrubki, tranzystory, plus kilka innych zbytecznych mi rzeczy znalezionych po szufladach, że starczyło by na 3 radia co najmniej.....
I tak minął rok...
na monity odpisywał jak mu się zechciało czyli rzadko później wcale
w końcu pisze , odsyłaj trupa, cerada i płytę od Alana, chu.j z drobnicą.
chyba poczuł presje, dostaje odpowiedz , za niedługo będzie radio gotowe, już je robi, właśnie ma na stole.
I radia nie ma , kontakt zero.... minęło następne kilka miesięcy
Podejrzewam , ze cerada nie ma , bo trafił do jakiegoś radia, płyta A87 rozpruta na części i nie za bardzo ma co oddać


NIe wiem, z mojego punktu widzenia wszystkie jego przeróbki radii, wszystkie superradia (a robione w większości laikom, czyli osoba niepotrafiącym zweryfikować co faktycznie było grzebane) to efekt placebo nic więcej

Oprócz mojego , znam jeszcze jeden taki przypadek zrobienia radia na od(...) (połączony z podmienieniem tranzystora na tańszy zamiennik, vide post JackKiller'a w tym topiku ), a post Edwarda i ta akcja z Lincolnem utwierdza mnie w przekonaniu, że odwalana jest sztuka w każdym przypadku. A nawet nie zdziwił bym się jak by wasze oryginalne MRFy i inne zostały pozamieniane na chińszczyznę :shrek: , nic już nic mnie nie zdziwi
Ostatnio zmieniony 2015-08-03, 20:26 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięcie wulg.
Awatar użytkownika
de Zoo
Posty: 576
Rejestracja: 2014-01-24, 00:09
Lokalizacja: K-K

Nie polecam użytkownika...

Post autor: de Zoo »

Wasz mistrz lutownicy i najlepszy krótkofalowiec świata :evi: pojawił się na forum sp7pki. Czyli chyba nie jest tak źle z jego dostępem do neta...
Powodzenia w odzyskiwaniu sprzętu.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Nie polecam użytkownika...

Post autor: kubaopp »

Ode mnie do bessa poleciały dwa radia pierwsze to Alan 28 coś Z "VCO " radio zostało naprawione i gra po dzień dzisiejszy , później kupiłem pierwsze radio z SSB "Ciotka Super" tanio kupiłem to myślę sobie wyślę radio do szpeca niech sprawdzi i poprawi co jest do poprawienia! jak to mawia bess "Zrobię z tego grzmiącą maszynkę " .
Radio przyleciało gra i śpiewa wszystko fajno ,ale gadam sobie z kimś na lokalu i zaprasza mnie na częstotliwość gdzie zero jest na końcu no ale coś się dzieje że radio nie skręca się o te 5 kilo , bess odebrał radio osobiście i poprawił , po około miesiącu radio sprzęga że nie da się gadać , nie wiem czy usterka wypadłą dla tego że coś bess poknocił , czy po prostu radio jest nie młode i coś zaczęło kuleć . Nie było gadki o jakiejś gwarancji terminowej jak radio przyleciało od bessa więc tak naprawdę nie mogłem zarzucić że to coś przez bessa zrobione , zadałem tylko pytanie co to może być itp. otrzymałem odpowiedź "A co ja wróżka " rozumiem że ciężko stwierdzić na odległość ale po takiej odpowiedzi zniechęciłem się do gościa , radio poleciało do kogo innego też z forum i działa do dziś bardzo ładnie , nawet miało poprawione kilka rzeczy nie wiem dokładnie czy schrzanionych przez bessa czy takie było po tym jak kupiłem radio , nie mam zamiaru tu winić bessa tylko opisuję swój przypadek może komuś się przyda .

PS . Współczuje chłopakom którzy nie mogą odebrać radia u mnie wyglądało to tak że wszystko było załatwione na czas , być może pieniądze wywalone w błoto ale radio w domu .
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Nie polecam użytkownika...

Post autor: REDWHITE »

kubaopp pisze:po około miesiącu radio sprzęga że nie da się gadać , nie wiem czy usterka wypadłą dla tego że coś bess poknocił ,
czy po prostu radio jest nie młode i coś zaczęło kuleć .
Tutaj Kuba to wiesz dokładnie co się stało i tego się nie przewidzi.
Pisałem kiedyś do Bessa o pewne modyfikacje w radiu na SMD i nie odpisał nawet. Dałem więc spokój i nie drążyłem dalej.
Jednak to co teraz czytam zasuguje chyba na Obrazek :shrek:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Nie polecam użytkownika...

Post autor: SP9 »

No niestety .... wyszło rozczarowanie ja osobiście byłem zadowolony z radyjek robionych przez niego ... Było czysto, schludnie - w środku no i na czas, ale po tej lektórze juz bym do niego nie wysłał radia :-/ nie wiem o co chodzi, Bess milczy i tym sie pogrąża ... a ja niestety polecałem go każdemu :-|
.....
Należało by to wyciąć i dac jako osobny temat, administracja mogła by wysłać PW/maila do Bessa by sie ustisunkował do zarzutów ... i wyciągnąć konsekwencje, całość szkodzi form - jako całości
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

Nie polecam użytkownika...

Post autor: west »

Powoli robi się temat w temacie Panowie spokoju troszkę.Tytuł tematu "Nie polecam użytkownika" Jak ktoś chce dyskusji niech założy temat w Hyde Parku "To wina Tuska" (sorry Bassa chciałem powiedzieć) .Zaczyna mi to przypominać podobną wojnę o Truckmaniaca na tym i innym forum ładnych kilka lat temu.
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

To wina Kopaczki

Post autor: Mayor7 »

:shock:

Oj tam, oj tam. Czepiacie się... Rok, może dwa... Niecierpliwce jedne :lol:

Są usterki bardzo różne i czasami naprawdę są kłopoty z naprawą no ale faktycznie przydałaby się jakaś informacja na ten temat.

A ja widziałem kilka radii po różnych serwisach i też po tych bardzo znanych i wtopy się zdarzały. Pewnie kiedy jest duży przemiał to ilość wpadek również wzrasta. A wystarczy kilku niezadowolonych no i wtedy zadyma.

Co do samej częstotliwości radia niektóre bardzo mocno reagują na najdrobniejsze zmiany położenia rdzeni. Wystarczy że się dobrze wytelepie w transporcie albo nawet potem w aucie i o zerach czy tam innych można sobie pomarzyć.
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Besserwisser

Post autor: kubaopp »

od to Mayor dobrze piszę odnośnie rdzeni :-) przerabiałem temat ;-) :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Mayor7
Posty: 1370
Rejestracja: 2009-10-08, 08:48
Lokalizacja: KO01PG

Besserwisser

Post autor: Mayor7 »

Chyba że chodzi o męski rdzeń w damskim kubku :mrgreen:
Tam telepanie wskazane.

No to CYK - kolejny browar :mrgreen:
Osobisty tuning sprzętu dla dziewczyn z CB-forum :mrgreen:
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Re: To wina Kopaczki

Post autor: SQ9RNU »

Mayor7 pisze::shock:


A ja widziałem kilka radii po różnych serwisach i też po tych bardzo znanych i wtopy się zdarzały. Pewnie kiedy jest duży przemiał to ilość wpadek również wzrasta. A wystarczy kilku niezadowolonych no i wtedy zadyma.

.
Tyle ,że przy tej ilości i kumulacji maniaków CB na forum parę wpadek kompletnie go przekreśla jako wiarygodne źródło i informacji jak i fachowości w tym co "rzekomo" robi.

Gdyby nie ten topic to by niebawem kanonizowany został ;)


Pewnie ma niezłą beke jak czyta te wpisy ;)

PS. Niektóre wały szyje się latami ;) inne zajmują mniej czasu.
-=- SQ9RNU -=-
Zablokowany

Wróć do „Opinie i komentarze transakcji.”