Intek HR5500

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Intek HR5500

Post autor: Janosik »

Witam.
Mam takie pytanie , może ktoś spotkał się z taką sytuacją , otóż tak, są cztery radyjka .

Krzysztof baza Intek HR5500
Janosik Intek HR5500 Mobil
Katapultion Intek HR5500 Mobil
Janusz baza Linkoln

O co chodzi ja i katapultion oddaleni o jakieś 50km od baz , stoimy w tym samym miejscu , prowadzimy łączność w czwórkę w USB i jest taka sytuacja , gdy ja nadaje Krzysztof baza nie może mnie zrozumieć stoimy w piątkach , moja modulacja jest nie czytelna dopiero jak Krzysztof ruszy pokrętło od RF PWR czyli mocą tak na godzinę 9 to wszystko jest w porządku za to Janusz odbiera mnie bez problemowo . Gdy zaś nadaje Katapultion Krzysiek może kręcić pokrętłem mocy w prawo i w lewo nic się nie dzieje z modulacją , i teraz nie wiemy o co chodzi , czy Krzysiek ma możliwość dostrajania się pokrętłem mocy i clarifierem , czy coś jest nie tak , bo ja na przykład gdy on nadaje kręcę w prawo i lewo mocą i nic, modulacja jego się nie zmienia , pisałem do Hasana ale też założyłem temat bo może mieliście taką sytuację o co kaman , dodam że w FM , AM czegoś takiego u niego nie ma , a może to z moim radyjkiem jest coś nie tak , ale nie bo przy prowadzonej łączności z katapultionem on u siebie nie ma czegoś takiego że może dostrajać modulację pokrętłem od mocy, kreci prawo lewo i wszystko jest w porządku , a tu u Krzysia w radyjku tylko jak ja nadaje to musi pokręcić mocą . co jest ???
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

Sorki z pytanie nie na temat ale widze tu 3 inteki i chiałbym zapytac o cos.
czy u was tez macie poblokowane nadawanie na CW ?
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

IRON pisze:Sorki z pytanie nie na temat ale widze tu 3 inteki i chiałbym zapytac o cos.
czy u was tez macie poblokowane nadawanie na CW ?
a tego nigdy nie sprawdszałem :-) ale może tak być bo do cw używa się klucza który wpina w gniazdo z tyłu
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Dziwna sprawa. Wychodzi na to, że tylko wasze radia się nie lubią. :-P Ha ha . Mogłeś zamienić się radiami z kol katapultion i sprawdzić z ciekawości, czy jego radio + Twoja antena dają taki sam objaw.
Ps
Dzięki za łączność dzisiaj
Darek
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

tutaj wina raczej nie leży po stronie anteny
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Raczej nie,ale byłoby od czego zacząć. Próbowałeś lekko odstroić się od f . Płynnie raczej nie można , ale o jakąś tam minimalną wartość?
nowy 77
Posty: 25
Rejestracja: 2012-01-15, 00:07
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: nowy 77 »

Ciekawy problem trudno tak doradzić ale test rozmowy z auta kolegi Katapultion na jego ustawieniach i na jego radiu ,TY podejmujesz mikrofon i zamieniacie się mikrofonem rozmawiając z Krzysztof baza i co on na to ? Obstawiam ze Twój głos jest bardzo basowy w realu mam rację ? Pózniej to samo na Twoim radiu i już wszystko będzie wiadomo co tu nie gra .
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

z tego co rozmawiałem z Krzyśkiem to sprawa wygląda tak że jak na USB da pokrętło od mocy na godz 8 to mnie nie może zrozumieć a katapultiona zrozumie czysto , ja mu modulacyjnie odpływam tak jak by 1KHZ w górę ale wystarczy że przestawi pokrętło na godz 9 odbiera mnie bardzo ładnie , ale to tylko w USB tak się dzieje , mówi że to mu nie przeszkadza bo i tak daje na full , to tylko tak testowo było zrobione i teraz nie wiem czy moje radio co nie tak czy jego , może to ma też znaczenie że on ma jakieś filtry podłączone , pogadam z nim jeszcze to napiszę co i jak .

db68, ja również dziękuję za łączność :-D do następnego radiowego
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

Janosik, pogadaj z nim jutro i niech nagra jakiś filmik, to nam najlepiej zobrazuje całą sytuację
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
dokan
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-18, 19:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dokan »

Wiatm, Ja trochę z innej beczki mam pytanie. Mam dylemat w zakupie tego radia HR-5500. na chwile obecną korzystam z Presidenta Walkera, po przeróbkach sinad i własnych oraz z mikrofonu densei 2002 po tuningu. jak to radyjko spisuje sie na podstawowym CB tzn 19 itp? Drugi temat to montaż tego radyjka w samochodzie. Dziś usłyszałem teorię ze od drgań itp warunków "drogowych" mogą poprzestawiać sie filtry czy rozregulować częstotliwości. W kazdym bądź razie ja tak to odebrałem. Co o tym sądzicie? No i ta kwestia jak wypada w stosunku do walkera.... bo nie chciał bym żałować zmiany.
MarianP.

Post autor: MarianP. »

dokan pisze:czy rozregulować częstotliwości.
To jest prawda. Częstotliwość od wstrząsów po jakimś czasie rozjedzie się na pewno. Szczególnie uciążliwe jest to na SSB. Radio to na 19 sprawuje się jak każde inne, normalnie. Mi osobiście szkoda by było takiego nowego sprzętu wozić w aucie tylko po to żeby pytać o dróżkę. Chyba że zamierzasz robić konkretne łączności to można takie radio sobie sprawić.
dokan
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-18, 19:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dokan »

No to mnie zmartwiłeś z tą częstotliwością. Sprawa leży w tym, że po prostu mam chętnego na mojego Walkera i pomyślałem ze to okazja zmienić radyjko, a akurat to mi "wpadło w oko". Z drugiej strony nie zamierzam po np roku odwiedzać serwisu w celu jakiś regulacji itp. Drugi temat to rozmiary tego radia, ale to jeszcze jestem w stanie przeboleć na koszt funkcji i możliwości.
MarianP.

Post autor: MarianP. »

Zależy jeszcze jaki montaż. Można pokusić się o gumowe bądź inne "amortyzatory" tak by na radio nie przechodziły wszystkie siły spod kół jeżdżąc po naszych cudownych autostradach. Tak czy siak każdemu radiotelefonowi wstęgowemu dobrze zrobi przegląd raz w roku.
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

W zestawie z hr-em są podkładki
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Po 1 : W HR-5500 w zestawie są podkładki
Po 2: Czy jeździsz starem , że wstrząsy są aż tak potężne ( ja jeżdze miesiąc i nie zauważyłem żadnych odchyłów )
Po 3 : Jak jeździ dużo to nie istnieje tylko #19 - ja osobiście często wchodzę na 27,555 czy 26,425 i robię łączności z mobila
Po 4: Radio wcale nie jest aż tak duże - rozmiarowo podobne do Uniden 78 - u mnie po zmianie nie odczułem różnicy

Podsumowując : MOim zdaniem warto - świetne radio !!!
-=- SQ9RNU -=-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Intek”