TTI TCB-881

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

wujek116 pisze:nie wiem czy jest sens brać któreś z tych trzech pierwszych bo mają mało funkcji w przeciwieństwie do tych co ja mam na oku
Szczególnie Tommy ma wiele funkcji :-P Myślisz, że kiedykolwiek użyjesz tych zbędnych zabawek w Alanie lub TTI?
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

poker42 pisze:
wujek116 pisze:Witam . jestem nowym użytkownikiem przymierzam się do kupna radyjka i mam 3 modele na oku
1- Midland Alan 48 PLUS
2- TTI TCB 881
3- President tommy ASC

i teraz podpowiedzcie mi które mam wybrać które waszym zdaniem spisze się lepiej .
Nie kupuj żadnego z nich , posłuchaj Hasana-Łódź

A ja zaciągnąłem opinii ludzi z forum oraz z serwisów Łódzki. Prawda jest taka ze ile ludzi tyle opinii. Na pewno najwięcej pozytywnych wypowiedzi było na temat Unidena 520. President przereklamowany, cena wysoka za markę.
Radia składane w chinach są raczej w większości, a jeśli nawet nie to podzespoły są tam wyprodukowane więc wszystko to jedno i to samo. Dziś każdy produkuje w Chinach więc to co jest wpisane w made in.. nie jest raczej wyznacznikiem jakość. To że TTI się psuje to prawda ale czy President się nie psuje? Wystarczy wejść na elektrodę i wpisać w wyszukiwarce President zobaczycie ile jest tematów że ktoś ma problem.
Sprawa CB radia to bardzo indywidualna kwestia i to co zadziała w jednym samochodzie marki X modelu Y z silnikiem Z z drugim samochodem X,Y,Z może zupełnie nie działać tak samo można powiedzieć że jednemu TTi się popsuje po miesiącu a innemu po 10 latach.
Fakt 881 ma dużo nie potrzebnych funkcji i świeci się jak choinka ale za to Yosany albo nie mają RF gaina w niektórych popularnych modelach albo mają go tak sprytnie zamontowanego że jego obsługa jest uciążliwa i wręcz denerwująca.
Co do tekstów w stylu to jest szajs tak samo mógłbym powiedzieć że np ja jeżdżę nowym mercem s klasa a ci co mają jakieś ople, volkswageny, fiaty, sety, renault, peugeot to jeżdżą szajsem.
Każdy kupuje to na co go stać co jest mu potrzebne.
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

No to kup TTI i gitary nie zawracaj :-)

Tylko załatw sobie lutownicę, bo kable z mikrofonu notorycznie się wyrywają :-)

A tak poza tym to na antymiśka może być, ale na szał nie licz...ot po prostu radyjko-szumofonik :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

m_aciek19 pisze: Co do tekstów w stylu to jest szajs tak samo mógłbym powiedzieć że np ja jeżdżę nowym mercem s klasa a ci co mają jakieś ople, volkswageny, fiaty, sety, renault, peugeot to jeżdżą szajsem.
Każdy kupuje to na co go stać co jest mu potrzebne.
Racja, dlatego wybierając Poloneza nie oszukujmy się, że kupujemy nową S klasę i posłuchajmy bardziej doświadczonych kolegów, którzy to podkreślają :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

Hasan-Łódź pisze:
Racja, dlatego wybierając Poloneza nie oszukujmy się, że kupujemy nową S klasę i posłuchajmy bardziej doświadczonych kolegów, którzy to podkreślają :mrgreen:
.

Dokładnie. Ale jednym i drugim da się przemieszczać.
Awatar użytkownika
jarek19740312
Posty: 646
Rejestracja: 2009-12-26, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Post autor: jarek19740312 »

Tylko przyjemność z jazdy jest zdecydowanie inna.
Seat Leon, Yosan JM-3031 Turbo + President ml 145, Sirio Megawat 3000, Wilson Little will
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

jarek19740312 pisze:Tylko przyjemność z jazdy jest zdecydowanie inna.

No i wszyscy się rozumiemy :)
Awatar użytkownika
kri100f
Posty: 27
Rejestracja: 2009-07-29, 01:26
Lokalizacja: WWA Stegny

Post autor: kri100f »

mnie tez przestali koledzy slyszec , wiec z tym mikrofonem to sie potwierdza - urywaja sie kable, niestety. Wczesniej jako antymisiek i antykorek wystarczajacy - jak to cb = sprawdzil sie wielokrotnie
tti TCB-880, SIRIO ML 145 mag
Honda Concerto 1.5i HB '95
----------------------------------------
----------------------------------------
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Wracając do tematu opinii TTI czy warto kupować model 881 ? Pytam bo jeden znajomy pytał mnie o dobre radio w tej półce cenowej (do 300 zł) i biorąc pod uwagę cenę, posiadanie RF gain oraz brak podwójnych potencjometrów radio jest grupie do wyboru. Sam mam model 770 i drugi raz bym tego nie kupił - szumy i trzaski własne odbiornika nawet przy odłączonej antenie (nie pochodzące z instalacji), druga wada - współosiowe, podwójne potencjometry - porażka przy obsłudze.

Czy warto wybrqać TTI881 czy może coś innego lepszego ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

marcin82w, do 300 zł to kupisz U68, jak się dobrze zakręcisz. Można dołożyć jeszcze parę Mieszków I i masz nowego Midlanda 5001z. TTI do pięt im nie dorasta.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
m_aciek19
Posty: 41
Rejestracja: 2010-11-26, 19:41
Lokalizacja: Łdz

Post autor: m_aciek19 »

Mam używam i jakoś mi nie szumi. Testowany jak na razie w 4 samochodach Clio 1.2 V8 z 99' Thalia 1.4 V8 z 03' Toyota avensis 1.6 vvti z 01' wszystkie benzynowe i jeden diesel Opel astra GTC 1.7 z 06'. Antenka podpięta do tego radia to sirio ml 145 oczywiście na każdym dostrojona w granicach 1.1-1.3 w zależności od samochodu. W żadnym samochodzie nie ma pisków, trzasków ani dodatkowych szumów. Spotkałem się z jednym mankamentem w oplu radio zbierało wtrysk silnika. Przy słabych sygnałach takich które były by spokojnie zrozumiałe w pierwszych 3 samochodach w oplu niestety odgłosy silnika były mocniejsze. W bęzyniakach radio spisywało się o wiele lepiej. Ogólnie to warto pomyśleć co się chce mieć za jakie pieniądze no i w miarę możliwości przetestować to przed zakupem we własnym aucie.
Awatar użytkownika
DJ_SviW
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-11, 19:36
Lokalizacja: KRK

Post autor: DJ_SviW »

Witam,
niedawno zakupiłem też zestawik tti 881+ sirio ml 145 + siriotwincar(to po miescie zeby nie zwariować od natłoku) poczatki ciezkie ze strojeniem Twina ale sie udało z ml nie było problemów nie trzebna było nic robić oceniam radyjko dośc fajnie U510 z twinem sobie nie poradził nic nie było słychac a w tti cos tam sie dzialo do twina bedzie inna antenka bo oryginalna tyćke za mała.
mobil1: TTI 881 + Sirio ML 145
mobil2:to samo radio + SirioTwinCar
baza:na początek to samo radio + antena w planach + zasilacz z Xbox`a
Witek3212
Posty: 791
Rejestracja: 2010-12-27, 20:26
Lokalizacja: GDAŃSK ŻABIANKA

Post autor: Witek3212 »

????????
:shock:
BAZA:
HERBERT 1 + DENSEI 2002 tuning + FUTURA 1 5/8
MAYCOM EM-27 + M60 1/4
MOBIL:
HERBERT 1 + DENSEI 2018 JAPAN tuning + SANTIAGO 1200 W DZIURCE
RĘCZNIAK:
MAYCOM SH-27
MAYCOM AH-27
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

Użytkowałem to radio z anteną Titanium 7000 (szklana cewka, 75cm) nie byłem zadowolony i winiłem za to cały zestaw. Sprowadzało się to do znanej już wszystkim zasady "jak Cie widać to Cię słychać". Zakupiłem antenę na Sirio AS100 i wszystko zmieniło się na plus. Może nie jest to szczyt moich marzeń, ale jak na radio za te pieniądze stosunek jakości do ceny w połączeniu z przyzwoitą anteną jest dobry.

Sprawdzona łączność z bazą, to wyraźna modulacja na dystansie około 13km w linii prostej.

Funkcja DSS jaką dysponuje TTi881 to zbędny i nic nie dający bajer.
Do wad można zaliczyć jeszcze mikrofon z dynamiczną wkładką, strasznie tłumi i modulacja mimo, że czytelna to wychodzi trochę jakby rozmawiało się z głową w wiadrze.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

yaszczur, kup ML 145 to będzie lepiej....
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTI”