Apollo I Road Blues

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Apollo I Road Blues

Post autor: REDWHITE »

Witam
Dziś dzięki uprzejmości kolegi Hasana miałem okazję zrobić szybki test porównawczy Apollo w wersji z wbudowanym filtrem ANL.
Auto do testu to ponownie Zafira kolegi Poweredge. :mrgreen:
Nie będę się rozpisywał .
Tutaj dla przypomnienia film bez ANL:
https://www.youtube.com/watch?v=QWcdNSJiYcg

Tutaj natomiast obecny egzemplarz z wbudowanym ANL:
https://www.youtube.com/watch?v=1-9CBin7h04

Jak widać jest znacząca poprawa. Jutro kolejne porównanie w mojej skodzie.
Jeżeli będzie jak w Zafirze czyli powiedzmy jakieś 70% mniej zakłóceń zapołonowych to u mnie nie powinno nic pierdzieć .
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Apollo I Road Blues

Post autor: poweredge »

REDWHITE pisze:Tutaj dla przypomnienia film bez ANL:
https://www.youtube.com/watch?v=QWcdNSJiYcg" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj natomiast obecny egzemplarz z wbudowanym ANL:
https://www.youtube.com/watch?v=1-9CBin7h04" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja ogromnie się cieszę że udało mi się w moim samochodzie przetestować ponownie radio Apollo . Nie wiem jaka to jest wersja ponoć z dodatkowym filtrem ANL o którym na łamach forum była ostra dyskusja .. Na pierwszy rzut oka pierwsza wersja miała uchwyt metalowy ta obecna zwykły plastikowy ...

... Lecz jak na załączonych filmach działanie zgoła inne . Nieidealne ale można korzystać i w samochodach mniej agresywnych problem może nie występować (kolejne testy będą robione).

Cieszy mnie ogromnie to że okazuję się że jednak nie mam aż tak mocno zepsutego samochodu i że w rzeczy samej filtr ANL jest dosyć istotny dla modulacji AM (nawet taki zamontowany na stałe )

Moim pobożnym życzeniem było by jeszcze sprawdzić to samo radio z ostatniego filmu tylko z filtrem 455 HT i spał bym spokojnie .
....
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Apollo I Road Blues

Post autor: REDWHITE »

Marcin , musimy wystąpić o nową rangę nicka na forum.
Może "pogromcy mitów" :mrgreen:
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Apollo I Road Blues

Post autor: BeBek »

Od wczoraj w moim Apollo też zagościł ANL ale zbyt mało przejeździłem z nim aby obiektywnie ocenić. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, nie słyszę swojego układu zapłonowego, od przejeżdżających obok też nic nie zauważyłem, ale wczorajsza propagacja była tak silna, że aby wydać naprawdę obiektywną opinię muszę trochę więcej pojeździć.
Dzięki Tarnus'owi mam też nowy program w którym jest regulacja kontrastu wyświetlacza (wreszcie na upałach widać idealnie - choć musiałem ustawić na 9).
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Apollo I Road Blues

Post autor: tarnus »

poweredge pisze:Na pierwszy rzut oka pierwsza wersja miała uchwyt metalowy ta obecna zwykły plastikowy ...
Akurat to nie jest istotne. Grzybek plastikowy montowany jest przy mikrofonie fabrycznie. Tymczasem w pudełku z radiem w woreczku znajdziesz metalowy chromowany, który możesz sobie wymienić. Widocznie w poprzednim radiu ktoś już ten metalowy grzybek znalazł w pudełku i go zamienił.
poweredge pisze: Cieszy mnie ogromnie to że okazuję się że jednak nie mam aż tak mocno zepsutego samochodu i że w rzeczy samej filtr ANL jest dosyć istotny dla modulacji AM (nawet taki zamontowany na stałe )
Polecam ci przeczytać z uwagą cały ten temat http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=21&t=23756" onclick="window.open(this.href);return false; Bynajmniej, nie piszę tego złośliwie.
Awatar użytkownika
Florek
Posty: 789
Rejestracja: 2012-05-03, 14:27
Lokalizacja: Szczecin / Pyrzyce

Apollo I Road Blues

Post autor: Florek »

Skokowy rfg tez jest w tym nowym sofcie?
Nissan Pulsar:
Yosan Micro V2 KNKTR
Sirio Snake 27
Nagoya RB-400V Black

Chevrolet Captiva:
Anytone Apollo Road Blues V2.5
Sirio Titanium 800
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Apollo I Road Blues

Post autor: BeBek »

Florek pisze:Skokowy rfg tez jest w tym nowym sofcie?
Nie, tylko regulacja kontrastu. Do RFG to trzeba będzie więcej zmian niż sam soft.
Dzisiaj zrobiłem troszkę kilometrów. I jest całkiem nieźle. Jak się wsłuchałem to faktycznie silnik słychać, ale jest to nie więcej niż 5% tego co było, a biorąc pod uwagę że z tamtym dało się żyć to z tym jest naprawdę dobrze.
Auto zostawiłem na upale i kontrast ustawiony na 8 (skala jest od 1 do 9) i po włączeniu było praktycznie jak w temperaturze pokojowej. Naprawdę to dużo pomaga.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Jaann
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 13:36

Apollo I Road Blues

Post autor: Jaann »

Ważna wiadomość dla kupujących to radio. Jeśli podłączycie głośnik zewnętrzny, to nie będzie działać mikrofonosłuchawka podłączana do gruszki. U mnie przynajmniej tak jest. Czy inni też tak mają? Radio zostało odesłane do naprawy do Merxa. Zrobił to sklep, w którym kupiłem radio. I czekam. Już tydzień.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Apollo I Road Blues

Post autor: poweredge »

Jaann pisze:Ważna wiadomość dla kupujących to radio. Jeśli podłączycie głośnik zewnętrzny, to nie będzie działać mikrofonosłuchawka podłączana do gruszki. U mnie przynajmniej tak jest. Czy inni też tak mają? Radio zostało odesłane do naprawy do Merxa. Zrobił to sklep, w którym kupiłem radio. I czekam. Już tydzień.
Trochę tego nie rozumiem :roll: ... Czyli jak ma grać na zewnętrznym i słuchać w słuchawce, czy jak :?:
....
Jaann
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 13:36

Apollo I Road Blues

Post autor: Jaann »

Powinno być tak, że jak podłączę mikrofonosłuchawkę, to radio milknie i działa tylko mikrofonosłuchawka. I tak się dzieje, dopóki nie zostanie podłączony głośnik zewnętrzny. Gdy jest podłączony głośnik zewnętrzny, podłączenie mikrofonodłuchawki nic nie zmienia. Dalej gra głośnik zewnętrzny.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Apollo I Road Blues

Post autor: poweredge »

Jaann,

Teraz rozumiem , tylko nie wiem czy bardzo bym się tym przejmował . Słucham na głośniku - gra głośnik . Mam zamiar na słuchawce, odłączam głośnik i daję słuchawki - słucham na słuchawkach ... Ale spoko jak coś jest nie tak to nie kombinują ...

Aż tak nie mam parcia na to bo u mnie i większości innych radyjek nie ma tak malinowo aby głośnik i słuchawki były wpięte razem i wzajemnie się wykluczały ( jedno gniazdo )
....
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Apollo I Road Blues

Post autor: BeBek »

poweredge pisze:Jaann, Teraz rozumiem , tylko nie wiem czy bardzo bym się tym przejmował . Słucham na głośniku - gra głośnik . Mam zamiar na słuchawce, odłączam głośnik i daję słuchawki - słucham na słuchawkach
Tylko powierdymy mam radio w bagażniku i tam jest podłączony głośnik. Wtedy wyłącza się głośnik w mikrofonie i to jest jak najbardziej ok. Teraz chcę użyć słuchawki więc podłączam słuchawkę do mikrofonu i wtedy dobrze by było aby to spowodowało odłączenie głośnika zewnętrznego, a nie żabym musiał iść do bagażnika (lub dokopywać się do gdzieś schowanego radia) aby odłączyć głośnik.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Apollo I Road Blues

Post autor: poweredge »

BeBek pisze:
poweredge pisze:Jaann, Teraz rozumiem , tylko nie wiem czy bardzo bym się tym przejmował . Słucham na głośniku - gra głośnik . Mam zamiar na słuchawce, odłączam głośnik i daję słuchawki - słucham na słuchawkach
Tylko powierdymy mam radio w bagażniku i tam jest podłączony głośnik. Wtedy wyłącza się głośnik w mikrofonie i to jest jak najbardziej ok. Teraz chcę użyć słuchawki więc podłączam słuchawkę do mikrofonu i wtedy dobrze by było aby to spowodowało odłączenie głośnika zewnętrznego, a nie żabym musiał iść do bagażnika (lub dokopywać się do gdzieś schowanego radia) aby odłączyć głośnik.
Nie no jasne , jest to jakiś problem :-/
....
Jaann
Posty: 3
Rejestracja: 2014-06-28, 13:36

Apollo I Road Blues

Post autor: Jaann »

Witam!
Radio wróciło z serwisu i oczywiście nie dało się nic zmienić. Albo głośnik zewnętrzny, albo zestaw słuchawkowy. Pomyślałem, że może da się podłączyć kabelek wchodzący do radia jackiem mono, a kończący się gniazdem montażowym. Taki przedłużacz gniazda, ale zawierający nie końcówkę standardową żeńską, ale gniazdo, które zawiera stykające się wewnątrz blaszki. Wtedy miałbym w zasięgu ręki gniazdo, wyjmowałbym kabelek od głośnika, a wtedy byłoby możliwe podłączenie zestawu słuchwakowego.
Czy takie rozwiązanie jest realne?
Sklep, w którym kupiłem radio boi się to zrobić, bo nie mają (i nie dostaną, bo rozmawiali z MERXEM) schematów serwisowych. Proszę o sugestie, pomoc.
Jaann
Awatar użytkownika
Deiksowiec
Posty: 433
Rejestracja: 2013-12-30, 23:03
Lokalizacja: Daleka kraina

Apollo I Road Blues

Post autor: Deiksowiec »

Napisz do kolegi Tarnus-a, jest serwisantem w Merxie i zna to radio na wylot, więc pewnie coś doradzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „AnyTone”