AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Bumelant

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Bumelant »

HI-CUT podstawa jak dla mnie - bez tego odbiór nieprzyjemny - sopranowy - czy to na wewnętrznym czy zewnętrznym głośniku nie do zniesienia na moje uszy. Filtr uspokaja zdecydowanie radio i robi dobrą robotę.
dario3103
Posty: 75
Rejestracja: 2015-09-26, 10:41
Lokalizacja: Tu i tam...

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: dario3103 »

A jak masz ustawiona reszte? Czy to na automacie czy na manualu i na jakich wartosciach?
Bylo: Alan 78 plus multi + sirio ml145
Harry lll Asc KNKTR + sirio ml145
Jest: AT6666 + T5000
AT-Smart+President Virginia
Bumelant

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Bumelant »

Nie ma jednego "uniwersalnego" ustawienia - musisz sam sobie dojść do optymalnych nastaw. U mnie wygląda to tak, że RF Gain mam zawsze odkręcony na maksa. Jeżeli już "squelczuje" to używam automatycznej bramki w nastawie 3 dla krótszych anten (do 1 metra) do 5 dla (powyżej 1m) i działa wszystko pięknie czy to w zatłoczonym Krakowie czy też w trakcie nocnej podróży - to co ma wpuścić to wpuszcza. Przyjąć można spokojnie 3-5 - mniej to za mało jak dla mnie a powyżej za bardzo wycina. NB, Hi Cut oczywiście załączone.
Ostatnio zmieniony 2016-03-30, 17:13 przez Bumelant, łącznie zmieniany 1 raz.
bgs
Posty: 307
Rejestracja: 2013-01-21, 22:05
Lokalizacja: Augustów

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: bgs »

Mojeż ustawienia poniżej:
bezstresowo -- Hi-Cut, NB, ASQ 04, RF-Gain max.
AT-6666 "AnyTone", Turbo 5000 PL, EC-2002 tuning KONEKTOR, ESP-12
dario3103
Posty: 75
Rejestracja: 2015-09-26, 10:41
Lokalizacja: Tu i tam...

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: dario3103 »

Dziekuje Panowie. Mam teraz jakis grunt do moich testow i odniesienia sie do tego w jakis sposob czy to problem ustawien czy trefnego radia po ostatniej akcji...
Raz jeszcze stokrotne dzieki :hopla:
Pozdrawiam
Bylo: Alan 78 plus multi + sirio ml145
Harry lll Asc KNKTR + sirio ml145
Jest: AT6666 + T5000
AT-Smart+President Virginia
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Witam serdecznie,
Dzisiaj dotarł do mnie nowiutki AT-6666, S/NO: 0820A141000214 i nie wiem czy to wersja 1, czy druga, a może v.3 ? Sprzedawca twierdzi, że przyszedł do niego z fabryki 2 tygodnie temu.
Jak na razie (pierwszy dzień) obsługa jest do zaakceptowania, mam jednak jedno pytanie:
Przy podłączeniu tak na szybko zauważyłem, że ASQ jest ustawione na 3 i jest cicho, przekręcam gałę w prawo, ASQ się wyłącza i zaczyna być słychać szum, kręcąc dalej, pojawia się SQ-1 i cisza zapada ponownie co nie zmienia się to aż do końca skali. Czyżby SQ działało tak agresywnie?
Nie byłem jeszcze nigdzie gdzie poziom zakłóceń byłby wyższy więc trudno mi powiedzieć czy tak jest zawsze, ale zastanawiam się czy to pierwsza wersja z "wąskim" SQ czy on aż tak agresywnie działa?
Oczywiście Hi-Cut - ON, NB - ON i RF-Gain na max.
Jak sprawdzę przy większym poziomie zakłóceń i nadal będzie to samo to dam znać.
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Pojechałem w rejon większych zakłóceń i ASQ który miałem ustawiony na 3 przestał działać, przepuszczał szum który był silniejszy. Pokonałem go ustawiając ręcznie wyższą wartość QSL. Nie miałem możliwości z nikim porozmawiać, ale zastanawia mnie jedna rzecz:

Czy ustawiana w pozycji 13 menu wartość ASQ jest "progiem" czy też granicą "zakresu"?
Jaki jest jej sens?


Co mam dokładnie na myśli?

Jeśli ustawiana wartość ASQ jest "progiem" to ustawiając przykładowo "6" w skali od 01-09, wszystko poniżej "6" jest filtrowane i jedynie sygnały silniejsze od "6" będą słyszalne. W tej sytuacji nie jest to żaden automatyczny squelch zwany ASQ, a jedynie filtr z ustawianym progiem albo inaczej, zaprogramowana pozycja squelch dla skrajnie w lewo przekręconej gałki.

Jeśli natomiast ustawiana wartość ASQ jest "zakresem" pracy ASQ, to możemy mieć dwie różne sytuacje:
1. Działanie w "dół" - ASQ poniżej nastawy:
Ustawiamy ASQ przykładowo na "6" i przy małych zakłóceniach, silniejsze sygnały powinny być również słyszalne (przykładowo szum 1, a sygnał 5). Byłby to automatyczny squelch w zakresie do 6, który jednocześnie przepuszczałby wszystkie sygnały powyżej "6".
2. Działanie w "górę" - ASQ powyżej nastawy:
Ustawiamy ASQ przykładowo na "3" i wtedy nic poniżej "3" nie przechodzi przez filtr natomiast dla sygnałów o mocy wyższej niż "3" działała by funkcja automatycznego squelcha, czyli nawet jak szum w mieście wzrośnie do 5 to i tak zostanie odfiltrowany a przepuszczone zostaną tylko silniejsze sygnały.

Jak to jest w AT-6666? Ktoś jest w stanie odpowiedzieć?
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: esselite »

Mogę na podstawie doświadczenia napisać jedynie, że im słabsza antena, bardziej szumiaca tym wyżej asq trzeba ustawić. Na helikalu twin log 5 na ASQ 03 jest bardzo dobrze, po założeniu stingera CL wchodzi więcej zakłóceń, zamiast komunikatów i muszę przestawiać na 04. Niższy asq to bardziej czułe radio, więcej wpuszcza. Tak to widzę.
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Kolego esselite, większość tego co napisałeś to bzdury a po drugie nie na temat.

Antena jest elementem nadawczo-odbiorczym i od jej jakości (długość, jakość i stosunek elementów LC) oraz dokładności dostrojenia zależy to jak dobrze będzie współpracować z odbiornikiem przekazując do niego sygnały odebrane oraz to, jaką część energii nadajnika będzie w stanie wypromieniować podczas nadawania. Szum pochodzący z eteru jest też częścią tego co odbiera antena i co jest przesyłane do odbiornika - nie o antenę i sposób jej pracy pytałem.

Pytałem o SQUELCH, który jest regulowanym filtrem w odbiorniku oraz sposób jego działania w AT-6666 w odniesieniu do wartości ASQ która w menu może być programowana. Pytałem, gdyż nie rozumiem jej sensu i sposobu działania. Zadając pytanie użytkownikom tego radia - a jak widzę ty nim nie jesteś - próbuję ustalić sens programowanej wartości ASQ i jej wpływ na sposób działania filtracji odbieranych sygnałów.

Do ustawiania czułości odbiornika natomiast służy RF Gain.
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: ptasznikos »

Ustawienie asq w zaden sposob nie pokrywa sie z recznym sq. Wczoraj sprawdzilem. Asq - 1 cisza. Reczny sq na 3 pozycji wpuszczal szumy. Dopiero na 4 pozycji byla cisza. Takze Twoja teoria sie nie sprawdza. Automat dziala niezaleznie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
esylwek
Posty: 25
Rejestracja: 2016-03-09, 11:23
Znak/ranga: M0SYL / SP0S
Lokalizacja: Swindon / UK

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: esylwek »

Dziekuję kolego ptasznikos za sprawdzenie.

Wygląda na to, że działanie ASQ jest podobne do tego które opisałem jako
Działanie w "górę" - ASQ powyżej nastawy

ASQ miałeś ustawione na "1" i miałeś ciszę mimo iż szumy były na poziomie "3". Oznacza to, że filtr wycinał wszystko poniżej "1" natomiast powyżej ustawionej wartości działało ASQ - czyli automatyczny squelch, który przefiltrował szumy mimo iż były wyższe od ustawionego ASQ na "1".
Z takim ustawieniem można by podróżować bez względu na poziom szumów i zakłóceń do których ASQ dostosowywać będzie poziom tłumienia automatycznie.

Jeśli jest tak jak napisałem, to znaczyłoby iż AT-6666 posiada automatyczny squelch - prawdziwe ASQ z ustawianym progiem poniżej którego wszystko jest odfiltrowywane, a powyżej działa ASQ - poziom tłumienia dostosowywany jest automatycznie do aktualnie panujących warunków w eterze. Ustawianie wartości ASQ w menu wyższej od "1" nie ma w takim wypadku sensu gdyż zawężałoby działanie ASQ.

Możesz to potwierdzić, może ktoś jeszcze się wypowie?
Baza: TS-590SGLE
Field: TS-480SAT
Mobil: Anytone AT-6666, Road Devil MOD, SS 1200 via RG213
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: Hasan-Łódź »

Potwierdzam.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: ptasznikos »

Dokladnie tak jak piszesz. Dlatego ja zawsze uzywam na pozycji 1, ewentualnie skracam sie rf-gainem.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
esselite
Posty: 68
Rejestracja: 2015-08-19, 19:15
Znak/ranga: Rookie
Lokalizacja: Warszawa

Re: AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkow

Post autor: esselite »

esylwek pisze:Szum pochodzący z eteru jest też częścią tego co odbiera antena i co jest przesyłane do odbiornika
@esylwek, dziękuję za wykład, przyda się na politechnice studentom.
Mam to radio od ok roku i tak pracuje asq z moimi antenami.
CRT SS 9900 + Sirtel Gamma IR MAG 145 + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
tymin_2006
Posty: 10
Rejestracja: 2015-05-01, 22:45
Znak/ranga: ZT1290

AnyTone AT-6666 opinie użytkowników i pytania do użytkownikó

Post autor: tymin_2006 »

Witam jest ktoś komu uwalil sie układ koncowy. U mnie radio dosłownie włączyłem, i po doslownie dwóch krótkich zdaniach, wyzioneło ducha. Instalacja sprawna swr super antena i kabel nowy. Oczywiście reklamacja nie przyjęta bo tranzystory nie podlegaja. Wiec chinczyki mogli by troche popracowac nad nadajnikiem bardziej, nie trzeba wcale zagrzac tranzystorów żeby je uwalić. Więć nie ma co tam tak tych temperatór mierzyć jak ma paść to i na zimno sie uwali, dodam że u mnie w okolicy już trzecia sztuka tak skonczyła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „AnyTone”