jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: SP9 »

Moja miała tylko jedno kryterium - by nie szumiało i nie trzaskało....no i żeby "furmany" nie bluzgały ..... :mrgreen:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
BIBI
Posty: 416
Rejestracja: 2008-06-10, 20:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: BIBI »

Najtrudniejsze jest spełnienie tego ostatniego warunku - pozostaje tylko OFF


Wysłane z iPhone przez Tapatalk
161OS153 - KO00XA
AT-6666 + Sirio Megawatt 3000 lub KD (kawał druta)
było Intek HR5500, JFK I, DNT Cockpit, Jack, Uniden Pro 520XL, Yosan Pro120, Valery, JMC Supercom, Lafayette Ermes.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 42
Rejestracja: 2014-11-11, 12:25
Lokalizacja: podkarpacie

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: tiamat »

Z tymi furmanami to szkoda słów i nerwów,choć ja też nie jestem święty ale panuje nad sobą :-D.I co ja mam biedny żuczek z tych sopranów wybrać ? :?:
W szkole życia nie ma wakacji
_____________________________________________________________ Mobil 1-HERBERT I+SIRIO T3;SIRIO SNAKE 27 115cm+DENSEI EC-2002 po tuningu+NOKIA SP-3
Mobil 2 HERBERT I+SIRIO TURBO 5000+ASTATIC ROAD DEVIL+MOTOROLA RSN 4001
maniek.maz

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: maniek.maz »

ja polecam głośniki z systemem DSP, jak ktoś dobrze poszuka to w rozsądnej cenie znajdzie za ok 400 zł
Osobiście polecam Midland DCSS 48
http://allegro.pl/midland-dcss-48-glosn ... 81462.html" onclick="window.open(this.href);return false;
gepardx5
Posty: 38
Rejestracja: 2010-10-15, 15:31
Lokalizacja: polska

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: gepardx5 »

Podstawowa sprawa ma być 8 ohm by nie gotować radia a o tym nikt nie wspomina. Pasmo przenoszenia prawie każdy ma inne i tu się nic nie da doradzić bo też każdy ma inne preferencje.
Osobiście preferuje odbiór bardziej wysoko tonowy w aucie, takie sygnały są bardziej czytelne ale i szum bardziej drażliwy. Odbiór to nie tylko głośnik ale też radio.
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 42
Rejestracja: 2014-11-11, 12:25
Lokalizacja: podkarpacie

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: tiamat »

Ot właśnie,a czy praca radia z głośnikiem 4 OHM będzie na dobre służyć radiu??
W szkole życia nie ma wakacji
_____________________________________________________________ Mobil 1-HERBERT I+SIRIO T3;SIRIO SNAKE 27 115cm+DENSEI EC-2002 po tuningu+NOKIA SP-3
Mobil 2 HERBERT I+SIRIO TURBO 5000+ASTATIC ROAD DEVIL+MOTOROLA RSN 4001
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: sabur »

maniek.maz pisze:ja polecam głośniki z systemem DSP, jak ktoś dobrze poszuka to w rozsądnej cenie znajdzie za ok 400 zł
Osobiście polecam Midland DCSS 48
http://allegro.pl/midland-dcss-48-glosn ... 81462.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Możesz zrobić nagranie jaka jest różnica na fantastycznym 19 kanale? Na youtube widzę tylko dwa filmiki ale i tak robią wrażenie. :-)

Dobra, filmów o DSP jest więcej, jednak z chęcią zobaczę jaka jest różnica na #19.

Dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=oHttSpYR2Fc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=KBi0s_ETrbQ" onclick="window.open(this.href);return false; i więcej w polecanych.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1764
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Re: Odp: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: DR-DM »

tiamat pisze:Ot właśnie,a czy praca radia z głośnikiem 4 OHM będzie na dobre służyć radiu??
Radiu nic nie będzie. Natomiast jak rozkręcisz głośność w radiu na full to możesz spalić głośnik. Ja rozkręcam na pół gwizdka i jest OK.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
maniek.maz

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: maniek.maz »

sabur pisze:
maniek.maz pisze:ja polecam głośniki z systemem DSP, jak ktoś dobrze poszuka to w rozsądnej cenie znajdzie za ok 400 zł
Osobiście polecam Midland DCSS 48
http://allegro.pl/midland-dcss-48-glosn ... 81462.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Możesz zrobić nagranie jaka jest różnica na fantastycznym 19 kanale? Na youtube widzę tylko dwa filmiki ale i tak robią wrażenie. :-)

Dobra, filmów o DSP jest więcej, jednak z chęcią zobaczę jaka jest różnica na #19.

Dla zainteresowanych:
https://www.youtube.com/watch?v=oHttSpYR2Fc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=KBi0s_ETrbQ" onclick="window.open(this.href);return false; i więcej w polecanych.

proszę
http://www.youtube.com/watch?v=bhzcefXuAYI" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=8AJHiTDY9Ww" onclick="window.open(this.href);return false;
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: sabur »

Oglądałem podane filmy ale nie skojarzyłem ich z Tobą jako autorem. :-)
Nagrania robią duże wrażenie ale jestem ciekaw czy wrzucając głośnik do mobila jest równie znaczna różnica i uzyskuje się praktycznie bezszumny odbiór wszystkich komunikatów. Przecież idąc tym tropem, spinając głośnik z DSP do średniego radia można uzyskać zestaw pozbawiony uciążliwego ostrego szumu lub nawet jeździć z ciągle rozkręconym radiem ? Widzę w tym duży potencjał i dlatego dopytuje się ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: gracek »

Były takie przypadki że głośniki miały 4omy, dolutowywali w śtodek rezystor ceramiczny z kolejnymi 4.
maniek.maz

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: maniek.maz »

sabur pisze:Oglądałem podane filmy ale nie skojarzyłem ich z Tobą jako autorem. :-)
Nagrania robią duże wrażenie ale jestem ciekaw czy wrzucając głośnik do mobila jest równie znaczna różnica i uzyskuje się praktycznie bezszumny odbiór wszystkich komunikatów. Przecież idąc tym tropem, spinając głośnik z DSP do średniego radia można uzyskać zestaw pozbawiony uciążliwego ostrego szumu lub nawet jeździć z ciągle rozkręconym radiem ? Widzę w tym duży potencjał i dlatego dopytuje się ;-)

ja w mobilu mam w radio General Electric z 1978 rok. z wbudowanym DSP koszt takowej płytki wysoki ok 600 zł ale uzywke na ebay można w granicach 200 zł kupić z wysyłka z italia i mam założoną poezja jakości dźwięku :)
ps. głośnik też wymieniłem na creativa od zestawu sound blaster , troszkę kosztuje ale jak raz sie zrobi porządny sprzęt
radio i odbiór do tego porządną antena to ma sie radochę na lata !!
ja na początku podchodziłem tez do tego z duzym marginesem ale jak zaryzykowałem i kupiłem pierwszy głośnik kopara mi opadła i zacząłem zabawę z polepszaniem jakości dźwięku
dużo na ebay tak to wygląda
http://www.ebay.pl/itm/bhi-NEDSP1061-KB ... 1e9602244a" onclick="window.open(this.href);return false;
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: sabur »

Ogromna prośba ode mnie i pewnie innych osób przyglądającym się wątkowi. Jakbyś kiedyś w wolnej chwili nagrał jak sprawuje się radio w samochodzie a najlepiej w miejskim zgiełku, byłoby fantastycznie.

Duża jest różnica barwy dźwięku pomiędzy midlandem a zestawem zmontowanym do GE? Inaczej, czy warto rzeźbić w radiu kosztem niezależności głośnika. Cena dość podobna.
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
maniek.maz

Re: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: maniek.maz »

sabur pisze:Ogromna prośba ode mnie i pewnie innych osób przyglądającym się wątkowi. Jakbyś kiedyś w wolnej chwili nagrał jak sprawuje się radio w samochodzie a najlepiej w miejskim zgiełku, byłoby fantastycznie.

Duża jest różnica barwy dźwięku pomiędzy midlandem a zestawem zmontowanym do GE? Inaczej, czy warto rzeźbić w radiu kosztem niezależności głośnika. Cena dość podobna.
spoko nagram i umieszczę na youtube .
to kwestia radia, jak zamontujesz DSP lub po prostu podłączysz głośnik BHI czy midland do szumo-fona to i tak będzie szumo-fon , tego typu system i głośniki mają pomóc, polepszyć prace z radiem głównie DX w ssb . To ze zamontowałem DSP w radiu z podstawową 40 i używam go na 19 jest dodatkową poprawa dobrego radia ( apetyt rośnie w miarę jedzenia ) takie jest moje zdanie najpierw zastanów sie nad porządnym radiem które swa praca będzie ci odpowiadało potem porządna instalacja antenowa i wtedy zwieńczenie sukcesu poprawa jakości odbioru . Ja zanim zostałem przy jednej firmie GE- General Electric przerobiłem mnóstwo radyjek od u-botow presidenty niemieckie DNT,realisticy, Pc122, alany 18,28 większe i mniejsze.... oj było tego i powróciłem do starych konstrukcji japonsko -koreanskich GE radia proste bez bajerów nie potrzeba mikrofonu ze wzmocnieniem ( modulacja z fabrycznego idzie jak z PAN DM 432MT bez echa po testach ) doskonałe filtry ANL bardzo dobra praca SQ itd.

ps. możesz sobie zobaczyć radia które używam w mobilu sa w moim podpisie pozdrawiam 73
gepardx5
Posty: 38
Rejestracja: 2010-10-15, 15:31
Lokalizacja: polska

Re: Odp: jaki głośnik zewnętrzny wybrać

Post autor: gepardx5 »

DR-DM pisze:
tiamat pisze:Ot właśnie,a czy praca radia z głośnikiem 4 OHM będzie na dobre służyć radiu??
Radiu nic nie będzie. Natomiast jak rozkręcisz głośność w radiu na full to możesz spalić głośnik. Ja rozkręcam na pół gwizdka i jest OK.
Będzie i nie trzeba do tego ustawienia maksymalnej głośności tu jest raczej kwestia ile czasu radio pracuje w tak źle dobranym zestawieniu, nie po to producenci sprzętu cb podają w specyfikacji że ma być głośnik zewnętrzny o impedancji 8 ohm by to lekceważyć i montować 4 ohm mniejszym złem był by nawet 16 ohm bo nie stawiał by takiej zapory dla wzmacniacza.

Jeżeli już coś komuś radzimy to lepiej robić to z głową i nie kwestionować zaleceń producenta, podstawy fizyki też dobrze by było znać.

Dodam że żadne cb radio nie ma w specyfikacji impedancji 4 ohm czy to na wyjściu głośnika zewnętrznego czy też wbudowanego, występuje tylko 8 i 16 ohm ale Polak potrafi i ulepi po swojemu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt peryferyjny - czyli cała reszta do CB”