M-Tech Legend III- tuning. Za i przeciw

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Ja osobiście używam Harrego III po pełnych modyfikacjach, również z wymianą II.p.cz. Po wstawieniu tego filtra była odczuwalna poprawa.
Pisał gdzieś na forum Bess na temat filtrów, że prawdziwy dobry filtr musi kosztować, by było widać efekty i że muRata mało zmienia w działaniu radia.

Trzeba by zorganizować porównanie jakiś najpopularniejszych modeli po modyfikacji i fabrycznych. Sporo osób jest np. z Łodzi i można by się umówić gdzieś na parkingu i równocześnie nagrywać odsłuch z obu modeli.
Sam chętnie w weekend mógłbym się umówić z kimś gdzieś w Łodzi na porównanie. Nawet dla samej ciekawości.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

REDWHITE pisze:Po tej operacji zauważyłem lekkie obcięcie tonów wysokich w odbieranym sygnale. Ale to pewnie przez zmianę charakterystyki sygnału .
W Harrym III nie zauważyłem takiej niedogodności, natomiast radio pracowało tylko z,głośnikiem zewnętrznym i może dlatego. A zaznaczam, że z racji wieku i związanego z tym lekko przytępionego słuchu preferuję raczej tony wysokie. Nie używam nawet filtrów Hi-Cut, bo wtedy słyszę jeden bełkot.
Ale to moje subiektywne zdanie, może w H III jest inaczej niż w Legendzie.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

AntekPabianice,

Wiesz że akurat twój HIII był u nas na tapecie . Niestety wiesz jak to się skończyło :-/ . Świadkowie Franky , RED no i Ja :-D
....
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

poweredge,
Wiem, słyszałem opinię i nie neguję Waszych odczuć. Dlatego zaznaczyłem: odsłuch na głośniku zewnętrznym, dodam, że był to zwykły LS-150, który sam z siebie brzmi bardzo wysoko, nawet dla mnie aż za, na dłuższą metę ;-) .
Może stąd rozbieżności w opiniach, nie wiem
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Robienie testów mija się z celem skoro ktoś i tak jest uprzedzony to będzie słyszał co chce.
Kilka faktów: atena po wymianie fiitra fabrycznego na murate mniej szumi i wyraźniej słuchać dalekie komunikaty, do tego pięknie działa sq, a to że słychać odstrojone radia to czyj problem? może jeszcze trzeba się będzie dostosować do tych piszczących ;-) ja zawsze zwracam uwagę żeby gość sobie naprawił radio.
yosan 2204 po wymianie obydwu filtrów działa dużo lepiej od fabrycznego,jest "odszumione" u mnie na działce gdzie zawsze była głucha cisza, yosan odżył, ASQ wpuszczało dalekie komunikaty , zastanawiałem się dlaczego. Na mój rozum wynika to z tego że radio poprzez regulacje i wymianie filtrów na lepszej jakości nie ma szumów własnych, o ile wersja fabryczna na max głośności przy odłączonej antenie szumi dość sporo o tyle po tuningu jest idealna cisza. Brak szumu własnego, w sumie mniej szumów w ogóle i już słychać dalej.
Jak dla mnie wymiana filtrów ma sens, nie jestem głuchy i różnicę słyszę wyraźnie.
Dla małych radyjek budżetowych jest to idealne wyjście aby poprawić jakość pracy, przecież nie każdy może sobie pozwolić na duże gabaryty. Zastanówcie się jak polecacie duże radio nie pytając czy jest to baza czy samochód czy ciężarówka czy komuś pomagacie.... przecież jakbym był zielony i posłuchał doświadczonych forumowiczów i do fiesty kupił coś dużego to gdzie bym to dał? Pewnie pod fotel i bym się ratował przedłużką mikrofonu. Takie radio jak M tech jest idealne w takim samochodzie aby go przyczepić po tunelu po stronie pasażera i spokojnie pasażer ma miejsce na nogi czego nie można powiedzieć o większych radiach, do tego jest proste w obsłudze i o to chodzi, przecież większość tych ludzi potrzebuje właśnie takiego prostego, małego radia. W tuningu nie chodzi o to aby z radia zrobić kino domowe, a z tego co czytam to takie są oczekiwania, bo inaczej radio do bani.
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

edek1977 pisze:Robienie testów mija się z celem skoro ktoś i tak jest uprzedzony to będzie słyszał co chce.
...
Robienie testów jak najbardziej ma sens, bo tylko one mogą pokazać różnicę. Oczywiście mam na myśli testy porównawcze, czyli mamy w łapach jednocześnie przedmioty porównań. Testerzy, to najlepiej osoby niepowiązane emocjonalnie i funkcjonalnie z przedmiotem testu.
To co ty w swojej wypowiedzi nazwałeś "faktem", jest tylko odczuciem, przekonaniem, wrażeniem - nie faktem. Tak ci się wydaje (nie masz bezpośredniego porównania), a wydałeś pieniądze, to bardzo byś chciał usłyszeć różnicę. I nie jest to jakaś zła wola, tylko mechanizm psychologiczny - dysonans podecyzyjny.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_podecyzyjny
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Mądrzysz się, a sam sobie zaprzeczasz (przeczytaj dokładnie co napisałeś i się zastanów).
Podsumowując tylko osoby krytykujące tuning są wiarygodne, reszta to idioci którzy nie potrafią odróżnić radia od telewizora ;-)
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Nie mądrzę się, tylko przywołuję w argumentowaniu osiągnięcia nauki.
Stosuj swoje zalecenia i spróbuj przeczytać, ze zrozumieniem, co ci podesłałem. Ale najpierw musisz się uspokoić.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Wiem o czym piszesz, ale w ten sposób można uwalić każdą dyskusję (na temat zakupionych przedmiotów nie powinni wypowiadać się pozytywnie ich użytkownicy, bo są zaangażowani emocjonalnie...). Radio przed tuningiem leżało u mnie w szafie, odpowiadała mi wielkość, barwa dźwięku ale pracowało źle, nie byłem w stanie tego przeskoczyć, ale nie chciałem się tego radia pozbywać. Do tuningu wysłałem z ciekawości i efekty mnie pozytywnie zaskoczyły. Jeśli nie byłbym zadowolony z efektu modernizacji, to bym to radio sprzedał albo dał komuś kogo nie lubię w prezencie na urodziny albo pod choinkę ;-)
Atenę po tuningu dałem komuś kogo lubię :-)
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

edek1977,

Znam twoje radio z fabryki ,to co kilka osób słyszy w tym i Ja to po mimo że faktycznie radio mniej szumi ale odsłuch traci ... Traci to znaczy zaczyna się kubeł i to słychać na twoim filmie jak pamiętam . Co gorsza w przypadku samochodów które sieją zakłócenia które wchodzą przez antenę zostają bardziej uwydatnione (To co pisał RED)

Doświadczyłem to na takich radiach i miałem porównanie do fabryki :
Yosan 120 Tuning
M Tech Legend III Tuning
President Harry III Tuning

Przy tych radiach sprawa wymiany filtrów jest dyskusyjna ... Reszta poprawek które zostają wykonane w tych radiach jak najbardziej na Plus !!! Poprawa modulacji , SQ ,Rf-G , Local są jak najbardziej zasadne . Dla atakujących poprawę radyjek przypomnę że takie zabiegi są stare jak CB i zawsze były poprawiane i za pewne do końca swojego istnienia będą poprawiane.

Co do kosztów jak ktoś umie sobie zrobić sam to sobie zrobi ... Jak ktoś nie umie i nie chcę tracić gwarancji zapłaci za to i będzie się cieszył radiem poprawionym na gwarancji Wybór należy do samych nas ... Jak ktoś coś słyszy i się z tego cieszy czemu ma się z tego nie cieszyć :-)
....
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Chętne bym potwierdził Twoją opinię jakimś testem porównawczym. :mrgreen:
Ja ci piszę o zniekształceniach poznawczych, a ty się złościsz zamiast przyjąć do wiadomości istnienie takiej zmiennej. Nie chcę cię obrazić. To nie zależy od nas, tak po prostu jest. A tu dodatkowo naśmiali się z ciebie i chyba trochę obrazili (ten jeleń roku). Też bym się zaparł przy swoim.
Natomiast ja (i chyba nie tylko ja) jestem ciekaw jak jest, tak w ogóle.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Pietern to tylko radio a nie koniec świata, ludzie mają naprawdę większe problemy, dla mnie to forum to rozrywka, tak że źle mnie odbierasz - nie denerwuję, przecież fajnie jest się pospierać w kulturalnej atmosferze, bo zawsze coś z tego może ciekawego wyniknąć, przecież ani ty mnie nie obraziłeś ani ja Ciebie, jeśli odebrałeś to inaczej to przepraszam. Może ktoś się weźmie za testy, ale masz rację niech to będzie ktoś z zewnątrz tematu czyli ani ja ani Ty ani Paweł.
poweredge - to jest właśnie konkret, bez zbędnego bicia piany - szacunek.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

A dlaczego niby nie ja ? Ja już czekam na dwa egzemplarze porównawcze do testów i mam nadzieje, że to co zostało mi napisane na PW to prawda i takie egzemplarze otrzymam ;-)

Ja napisałem - jeżeli będzie duża różnica w pracy radia, które ma wymienione filtry na I i II p.cz. (bo o to tutaj dokładnie chodzi) to na pewno przyznam rację. Na razie po moich dłuższych doświadczeniach jak dla mnie nie ma wielkich różnic i nie w każdym radio opłaca się je wymieniać ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Pietern zaproponował aby testy przeprowadziła osoba niezaangażowana w dyskusję, aby nie było jakiegoś podciągania wyników pod swoją rację, ale nie widzę przeszkód abyś zrobił pomiary, wiem że zrobisz to dobrze. Żeby nie angażować Przemka, jakby udało Ci się załatwić fabryczego 2204 to ja podrzucę Ci mojego po tuningu, bywam raz w tygodniu na tysiąclecia to możemy się umówić gdzieś w okolicy albo pod M1, chyba że będziesz gdzieś w okolicy Góry Borkowskiej.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Mam dostać obydwa egzemplarze do porównania ... Ale jak bym nie dostał, to sam z ciekawości go pewnie kupię i porównam ;-)

Po Krakowie kręcę się całymi dniami, no chyba, że jadę gdzieś w dłuższą trasę. Jak będzie czas to się odezwę i zobaczę ten twój egzemplarz. W tym tygodniu może być ciężko się spotkać, bo cały czas będę jeździł na trasie Kraków->Głogów, ale w przyszłym tygodniu nie widzę problemu ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”