Dziwne zachowanie U68

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Przełącznik PTT w mikrofnie potraktować kontakt sprayem..
Nie, ale gdyby było by to ptt, to nie było by chyba raz 5s, a raz max. Jednak to cenna uwaga i wymaga sprawdzenia. Dzięki. Punkcik poleciał.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

Jak będziesz miał ciszę postaw nośną i obserwuj wskaźnik wychyłowy ... Miałem podobnie w Walker przyczyną był zmęczony kabel antenowy ... Gdy próbowałem nadawać wskazówka leciałam max na czerwone pole

Normalnie zawsze dochodziła do 4
....
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Ok, sprawdzę.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

marco pisze:Nie, ale gdyby było by to ptt, to nie było by chyba raz 5s, a raz max.
To zależy. Jak w radiu moc nie jest ustawiona na maksimum, to tak może pokazywać. A jak jakiś dźwięk wchodzi w mikrofon, to podbija na modulacji. Stąd ruch wskazówki.
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

Sprawa wyjaśniona. Podłączyłem gruszkę z mojego zapasowego U68XL i wszystko wróciło do normy. Urwał się jeden pin gruchy przy wtyczce do radia. :-D
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”