ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

rafalb1975
Posty: 36
Rejestracja: 2013-07-07, 08:05
Lokalizacja: kurpie

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: rafalb1975 »

Alan 87 bez midland , płaskie przełączniki , radiator i 2 TR w stopniu końcowym .
Prośba o opinie na temat modyfikacji tego radia , czy coś dają , czy zostawić w oryginale .
Jest tego w sieci tyle , że naprawdę trudno się zdecydować .
Może ktoś przerabiał temat i mógłby udzielić jednoznacznej odpowiedzi .
Prosiłbym tylko o odpowiedzi w temacie , bo większość takich tematów przekształca się
w OT lub jakieś przepychanki .
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Przeróbka modulatora AM, puszczenia AM przez filtr SSB na przełączniku echa, zestrojenie i masz super radio.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
rafalb1975
Posty: 36
Rejestracja: 2013-07-07, 08:05
Lokalizacja: kurpie

Post autor: rafalb1975 »

radio i tak jedzie do Ciebie :-P , ale może ktoś z doświadczenia
doradzi lub odradzi jakąś przeróbkę ...
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Tak jak pisze BESS
1. zawezic odbiornik
2. Przerobic AM
3. Zestroic
4. Nie wkładac paluchów

:mrgreen:
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
greorg
Posty: 94
Rejestracja: 2008-12-07, 20:26
Lokalizacja: SDL

Post autor: greorg »

jest taki mod zwie sie NPC, ale może to się zawiera w przeróbce modulatora
rafal.kulpa
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-14, 06:27

Re: ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić

Post autor: rafal.kulpa »

Witam Panowie, Besserwisser napisał "...przeróbka modulatora AM, puszczenia AM przez filtr SSB na przełączniku echa"

Ja swoje radyjko oddałem właśnie do serwisu w celu zestrojenie, korekt itp... (wpadła w moje ręce sztuka Midland Alan 87 z radiatorm z tyłu)... Pisałem do Bessweisser'a PW ale coś jest cisza - nie wnikam.

Chciał bym po powrocie zrobić te przeróbki które wymienił Besserweisser - może je ktoś opisać lub przedstawić schemat.
Ściągnąłem z elektrody taki opis modyfikacji:
http://pliki.elektroda.net/259853,alan+87.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ale nie jestem takim zapaleńcem by wykonać wszystko co tam napisano, interesuje mnie tylko zawężenie AM poprzez przełącznik Echo i ewentualnie "przeróbka modulatora AM" ale ot drugie to już bardziej jako gratis.

Z góry dziękuję za wyjasnienia
Midland Alan 87 + Sirio GPE-27
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: cassiopeia »

Bess raczej nic Ci nie odpisze. http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=168&t=27346" onclick="window.open(this.href);return false; dostał bana

miałem w ten sposób przerobionego alana 555 przez Bessa. super chodził. polecam przeróbkę
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: kubaopp »

rafal.kulpa pisze:ale nie jestem takim zapaleńcem by wykonać wszystko co tam napisano, interesuje mnie tylko zawężenie AM poprzez przełącznik Echo i ewentualnie
Zostaw Am w spokoju ,24 cykl słoneczny akurat pikuje w dół tak że nie martw się zbytnio o przebitki ;-) na szerokim filtrze będziesz miał bardziej przyjemne Audio , do tego tych bardziej odstrojonych będziesz miał ciężko zrozumieć .
ML145 +DNT Strato FM
rafal.kulpa
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-14, 06:27

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: rafal.kulpa »

Dla tego chcę mięć zawężenie zrobione na przełączniku - wyłączam i mam szeroki kanał (czyli jak rozumiem jak w oryginale) załączam to wąski przez filtr ssb tylko co tam z czym połączyć by było to dobrze?! Modulator AM mogę sobie odpuścić w tuningowaniu... Co do Besserweissera to się nie wypowiadam bo nie mam zdania, choć szkoda że "chyba" nie doczekam się jego spojrzenia na mój sprzęt. Pozdrawiam
Midland Alan 87 + Sirio GPE-27
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić

Post autor: januwojt »

kubaopp pisze:
rafal.kulpa pisze:ale nie jestem takim zapaleńcem by wykonać wszystko co tam napisano, interesuje mnie tylko zawężenie AM poprzez przełącznik Echo i ewentualnie
Zostaw Am w spokoju ,24 cykl słoneczny akurat pikuje w dół tak że nie martw się zbytnio o przebitki ;-) na szerokim filtrze będziesz miał bardziej przyjemne Audio , do tego tych bardziej odstrojonych będziesz miał ciężko zrozumieć .
Zawężenie w tej przeróbce dziła przez przełącznik , czyli masz i normalny szeroki filtr albo wąski , zależnie od potrzeb.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: AntekPabianice »

rafal.kulpa, Besserwissera znajdziesz na innych forach po znaku "SP5IT".
Taką modyfikację bez problemów zrobi Ci Konektor lub inni forumowi spece: Mayor7, Tarnus, Szpara, może jeszcze ktoś.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafal.kulpa
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-14, 06:27

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: rafal.kulpa »

Ok czyli nie ma co liczyć na jakiś schemat co do czego przyłączyć tylko rozmowa o przeróbce z wymienionymi powyżej fachowcami?
Midland Alan 87 + Sirio GPE-27
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić

Post autor: januwojt »

rafal.kulpa pisze:Ok czyli nie ma co liczyć na jakiś schemat co do czego przyłączyć tylko rozmowa o przeróbce z wymienionymi powyżej fachowcami?
Oni za to pieniądze biorą , a Ty byś chciał na tacy wszystko .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: AntekPabianice »

Ba, nawet co poniektórzy się z tego (i temu podobnych) utrzymują.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
rafal.kulpa
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-14, 06:27

ALAN 87 jakie modyfikacje i czy jakiekolwiek warto robić ?

Post autor: rafal.kulpa »

No tak dział techniczny... tzn lista Serwisantów. W takim razie będzie trzeba się do ktòregos z Panów odezwac by przylutował (tak mi się wydaje) ze dwa kable. A może lepiej zostawic jak w oryginale, bo jak Pan w serwisie go dostroi to pewnie będzie lepiej tzn czyściej w eterze?!
Midland Alan 87 + Sirio GPE-27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”