Zlikwidowanie zakłóceń.

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: Sahim »

Co to znaczy że radio nie odbiera? Słychać szum, ciszę? ASQ włączone?
Skąd wiesz że nie nadaje? Może tylko nie słyszysz odpowiedzi?
lukaszm87
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-29, 20:43

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: lukaszm87 »

rafalszczypinski pisze:Kolego, najprostszym sposobem dotarcia do przyczyny Twojego problemu jest zamontowanie zestawu na Mercedesie z podłączonym między radio a antenę miernikiem SWR / Moc - inaczej to wróżenie z fusów. Jeśli testy na Volvo wypadają tak dobrze to pytanie się nasuwa - czy ten Mercedes nie ma przypadkiem plastikowego/karbonowego dachu (albo metalowa powierzchnia dachu jest bardzo mała) - to tłumaczyłoby brak 'przeciwwagi" dla anteny (sam magnes to za malo) i jej znikomy zasięg. Skąd jesteś? Popytaj na forum - może jest ktoś z Twojej okolicy z forumowiczów, ma sprzęt i pomoże. Jakby co - Bydgoszczy służę pomocą. Bez testów na Mercedesie,(skoro na Volvo jest ok) z użyciem mierników ciężko będzie Ci pomóc. 73!
Szkoda ze nie napisalem posta przedwczoraj bo jechalem akurat A1 do Gdanska...
Sahim pisze:Co to znaczy że radio nie odbiera? Słychać szum, ciszę? ASQ włączone?
Skąd wiesz że nie nadaje? Może tylko nie słyszysz odpowiedzi?
Dzis rozmawialem z serwisem Presidenta i wlasnie mowili ze z moich objawow wynika ze nadaje ale niestety nie odbieram i odbierac nie bede, moge probowac z innym radiem- jfk niestety jest 2x drozsze... probowalem juz wszystkie mozliwosci, z ASQ, z filtrami, bez, oraz w roznych konfiguracjach... Pan na 90% obwinia GPS, pozostale 10% to pompowtryski,ksenony itp...
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: art2310 »

Spróbuj postawić antenę na klapie bagażnika.Ja też walczę ale z zakłóceniami w Scenicu 2 1,9 dCi.U mnie jest tak że cały czas słychać zakłócenia z wtryskiwaczy i układu wspomagania kierownicy.Wymieniłem już kilka radyjek tańszych i droższych i jak na razie to Farun Lord 2 daje najlepiej radę z zakłóceniami.Co do umiejscowienia anteny to zawsze miałem na magnesie po prawej stronie z tyłu teraz musiałem dać na lewą stronę i przesunąć mniej więcej nad głowę pasażera z tyłu.Tam mam najmniejsze zakłócenia.U mnie wszystkie zakłócenia wchodzą przez antenę.Podłączenie radia czy bezpośrednio pod akumulator czy w skrzynkę bezpieczników nic nie pomaga.Masowałem też kablami podstawę anteny z dachem,modły woo-doo,cuda,wodotryski nic nie pomagają.Renówka to twardy zawodnik i nie poddaje się.Żona ma Mitsubishi Space Stara 1,6 benzyniaka i tam można podłączyć byle radio i zakłóceń brak.
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Ostatnio naprawiłem radio szwagra - President Johnny 2- padł filtr pośredniej - radio nadawało ale w odbiorze ogłuchło. Wymiana filtra (koszt nowego MuRata 455HT - 8 zł) - 15 minut roboty i radio lepsze od oryginału. Podaj swoją lokalizację i poproś kogoś z forum z okolicy o pomoc. Inaczej zostaje Ci faktycznie serwis...
Lincoln I, Harry III, Alan 18
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Ten filtr możesz łatwo sprawdzić mając multimetr. Napięcie na "samotnej" nóżce musi być ok 1 Volt. Jak jest mniej - filtr do wymiany na 90%.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
lukaszm87
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-29, 20:43

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: lukaszm87 »

art2310 pisze:Spróbuj postawić antenę na klapie bagażnika
Niestety sie nie trzyma...
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: art2310 »

No to pozostaje uchwyt klapowy na docisk śrubami.Dziur nie narobisz a w razie czego można masować antenę kablem.A tak poza tematem z czego teraz te Mercedesy robia?
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
lukaszm87
Posty: 6
Rejestracja: 2016-12-29, 20:43

Re: Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: lukaszm87 »

art2310 pisze:No to pozostaje uchwyt klapowy na docisk śrubami.Dziur nie narobisz a w razie czego można masować antenę kablem.A tak poza tematem z czego teraz te Mercedesy robia?
Nie wiem kolego, sprawdzalem przed chwila z ciekawosci na klapie nie trzyma wcale, na masce juz mocniej ale mysle ze hamowanie z doslownie 5-7km/h juz ja zrzuci, za to na dachu przy 250km/h ani drgnie...
Awatar użytkownika
art2310
Posty: 71
Rejestracja: 2012-08-23, 23:58
Lokalizacja: Stare Bojanowo

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: art2310 »

To wygląda ma to że szkielet stalowy a reszta kompozyty,aluminium i inne cuda.Ja jak miałem Presidenta Wilsona w Renówce z nadawaniem nie bylo pronlemu ale z odbiorem był taki problem że bez filtrów i mocno zaciągniętego Rf-gaina nie bylo czytelnego odbioru.Czysty odbiór był poniżej 2km.Sprzedałem ten wynalazek i wróciłem do wyprobowanego Lorda.Teraz czysty odbior do 4-5 km powyżej słychać lekkie terkotanie wtrysków.
Mobil:Eurocb Oceanic MK III + President Alaska
Rezerwa:Farun Lord 2+Farun FD2020
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: fifi »

Mam problem z zakłóceniami na stacji bazowej, antena to Sirio tornado 5/8, radio alinco DR-135DX, zakłócenia są stałe i cały czas takie same (dzień, noc, nad ranem) wydaje mi się że to od sieci energetycznych ponieważ kilka dni temu nie było prądu z 30min więc radio podpiąłem pod akumulator no i była bajka w dzień około 14:00 nawet bez filtra nb/anl zero zakłoceń. Próbowałem także wyłączać prąd w całym domu przez automatyczny korek i podpiąć tak samo akumulator lecz nic to nie dawało. Zakłócenia te wyłapuje każde inne radio jakie mam, po włączeniu filtra NB/ANL w każdym radiu zakłócenia minimalizują się. Nagrałem filmik jak to wygląda lecz trzeba go pobrać jakieś 40mb jeżeli ktoś zna darmowy hosting video gdzie można wrzucić i od razu odtwarzać bez rejstracji itd... to proszę dać linka.
Tutaj link do pobrania jak to wygląda, przy nagrywaniu słuchać duży szum, ale to przez uszkodzony tel. tak nagrywa video z szumami (uszkodzony mikrofon)
https://megawrzuta.pl/download/5ecc8113 ... 83e3b.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Tutaj przedstawiam plan, czerwone linie to sieci energetyczne, czarne to słup, dom, balkon, żółta kropka to umiejscowienie anteny na maszcie 2,5m, zielone to kable telefoniczne i one są poniżej anteny (przeciwwag).
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/e24024e1670685f5" onclick="window.open(this.href);return false;
Przeciwwagi anteny teraz są niżej drutów energetycznych, lecz już dokupiłem drugie 2,5m rury alu i będę dawał wyżej i do tego lepszy koncentryk bo kupiłem jakiś lipny H155 sztywny cieńki i rzadki oplot niczym sik pająka 12 metrów. Będę też próbował dawać antenę w inne miejsce na balkonie z drugiej strony. Czy ktoś ma jakieś pomysły na te zakłócenia.
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Kolego czy poza tymi liniami energetycznymi nie masz w odległości kilometra / dwóch od anteny? Ja mam takie zakłócenia od pobliskiej wytwórni materiałów piśmienniczych (cienkopisy,mazaki itp). 9 S czasami. Odpuszczają tylko w święta państwowe kiedy pracowac nie wolno. Masakra. Musiałem sobie odpuścić baze.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: fifi »

Tym twierdzeniem że non stop zakłóca to przesadziłem bo teraz od 2:00 zero zakłóceń w eterze, co najwyżej mój komp, tv lekko zakłóca. Musze to bardziej przyczaić od której itd...... zostawie radio na kanale przykładowo 3 bez NB/ANL dam głośno i squeh i jak się zacznie to mnie obudzi :mrgreen:
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Czyli nie są to linie energetyczne. Jak masz radio przenośne albo w samochodzie możesz namierzyć stosunkowo łatwo i dość dokładnie "zakłócacza".
Lincoln I, Harry III, Alan 18
marekb
Posty: 880
Rejestracja: 2016-01-13, 21:30

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: marekb »

A może zastosowanie czegoś takiego pomoże MFJ-1026 .Opinie o nim są dobre ,jest dość drogie ale jak się ma pojęcie można zrobić samemu
rafalszczypinski
Posty: 218
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

Zlikwidowanie zakłóceń.

Post autor: rafalszczypinski »

Ciekawe rozwiązanie. U mnie zakłócenia w mobilu wyglądają tak https://youtu.be/pOxNKKJOCCs
Lincoln I, Harry III, Alan 18
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”