Skoda Octavia 3 liftback - jaka antena i gdzie: garaż

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Skoda Octavia 3 liftback - jaka antena i gdzie: garaż

Post autor: motomat »

Witam. Posiadam Skodę Octavię 3 w wersji liftback. Posiadam również garaż z uchylana bramą automatyczną, która w całości jedzie do góry.

W chwili obecnej nie mam instalacji, ale będzie zamontowane radio President Harry III i posiadam 2 anteny: President Virginia, która idealnie położona na dachu mieści się pod otwartą bramą, oraz bat Sirio AS-100. Jak wiemy Virginia rewelacyjna z zasięgiem nie jest, ale ładnie wygląda i mocno trzyma.

Chciałbym drugą antenę zamontować na klapie, ale na podstawie magnetycznej. Rozważałem uchwyt np. Nagoya z cienkim kablem. Myślałem też nad samą podstawą, ale musi być cienki kabel żeby przeszedł szpara pomiędzy klapą, a błotnikiem i na to AS-100 na trasę. Lub inne rozwiązanie z inną anteną np. Sirio Omega 27 (ale ona jest ok 93 cm) lub np Sirio T3 w wersji DV lub AS (coś koło 63 cm) to może by weszła bez ściągania. Pomiędzy klapą, a bramą jest 82 cm wysokości.

Waszym zdaniem co najlepiej zrobić: Virginia na dachu na krótkie dystanse, a 2 antena na trasy (jak tak to jaka i czy magnes z anteną da radę na klapie, jaką wybrać żeby być zadowolonym)
Bo może Virginia na dachu będzie miała porównywalne efekty co antena na magnesie na klapie i ten zabieg nie ma sensu?

Wiem, że można korzystać z 2 anten i kupić przełącznik np. CX 201. As-100 leży i się kurzy i mówię, może magnes z cienkim kablem i na trasę w sam raz na klapie, a na co dzień Virginia.

Myślałem też, żeby kupić sam bat Pirata, do tego adapter z M5 na M6 i wkręcać w postawę Presidenta. Znalazłem taką modyfikację na forum :))) pytanie tylko czy to ma sens i czy magnes od Virgini da radę.

A jakie są Wasze koncepcje?
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Skoda Octavia 3 liftback - jaka antena i gdzie: garaż

Post autor: SP9 »

Uchwyt na klapę i dwie antenki na zmianę - trasa - SS1200 i coś krótkiego - AS 100 będzie ok
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”