Fakty i Mity w CB

Tutaj, możecie zadawać pytania związane z wykonaniem naprawy, przeróbki, instalacji itp.
(tutaj nie pytamy o zakup radia/anteny!)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze:prosty przykład to roger beep . ciebie nie słychac ale rogger-a tak.
- NIE . Roger beep to wysoki ton .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze:MarkB, e a u mnie Hustlery -3, takie miały i ML Presidenta tez , dziwne???
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś.Chodziło mi o dodatkową folię pomiędzy magnes a"blachę"budy,a nie pomiędzy cewką a magnesem.
Teraz to chyba dopiero namieszałem :-D
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

atrix55 pisze:50% przypada na modulacje a drugie 50% na nośną ,
bardziej dokładnie: 50% nośna + 25% jedna wstęga + 25% druga wstęga; SSB 100% jedna wstęga
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

MarkB, o tym mówie. Ja miałem tam od nowości folie aluminiową z jakims nadrukiem na ML, na Hustlerze nic nie pisało.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

YOOSHKY pisze:bardziej dokładnie: 50% nośna + 25% jedna wstęga + 25% druga wstęga; SSB 100% jedna wstęga
- nie ma sensu wchodzić w szczególy , tak mi się wydaje .prościej każdy zrozumie .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

radia Cb - legendy i fakty

Post autor: Marek »

Witam ! . Jak łatwo mozna zauważyć część opini o radiach CB jest wydawana na podstawie - moje radio jest najlepsze inne to lipa ( czasami taką opinie wystawia osoba , która ma pierwsze radio i nie miała styczności z innymi markami ) . Nie kupuj tego radia bo to lipa ( opinia typu , gdzieś czytałem lub ktoś tak powiedział ). Wydaje mi sie że opinie powinny być szczere . Powinny zawierać zalety jak i wady radia . Osiagi jakie uzyskiwałem \ uzyskuje na nim , z podaniem na jakiej antenie . Opinie tego typu dadzą jakąś przejrzystość sprzętu jaki jest na rynku . A co najwazniejsze będzie opinia jak najbardziej wiarygodna i pomocna dla tych którzy będa chcieli radio nabyć .

[ Dodano: 2008-02-20, 21:09 ]
Postaram sie opisać typy radii CB , których używałem ( nie bedę wymieniał wszystkich ) President JIMI ( obecnie Uniden 510 ) .Zalety - łatwa obsługa , mała awaryjnosć , bardzo dobre nadawanie ( bez stosowania wzmacniaczy mikrofonowych ) . Wady - szeroki odbiornik i nadajnik ( potocznie się mówi ze radio sieje ) , mała filtracja zasilania ( radio lubi zbierać zakłucenia pochodzace np od alternatora )Moja ocena 3 . Cobra 19+ Zalety - łatwa obsługa , mała awaryjność , bardzo dobry odbiór jak i nadawanie . W mojej ocenie wad istotnych radio nie posiadało .Moja ocena 5 . Cobra 19DX . Zalety- łatwa obsługa , dobry odbiornik . Wady - problemy z nadawaniem ( modulacja ) , awaryjność ( są przypadki że radio jest używane 2 lata i nic się nie dzieje ) Moja ocena 2+. TTI 770 .Zalety - dobry odbiór i nadawanie ( bardzo ładna modulacja ) , dobra filtracja zasilania , filtr ANL (na stałe załączony) .Wady - podświetlanie ( przeszkadza w nocy ) , zła gałkologia , o awaryjności nie piszę (za krótko go używałem ) .Moja ocena 4 . Alan 1001z .Zalety - prosta obsługa , nadawanie dobre . Wady - szerokie radio , duże szumy przy odsłuchu (potocznie szumofon ) , awaryjne .Moja ocena 2.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Jeżeli można to podzielę się opinią na temat radyjka bazowego Stabo XF5012
http://www.cbradio.cz/cb/img/xf5012.jpg

Jak na radio a 1W a AM i 4W w FM, sprawowało się b.dobrze, po podłączeniu mikrofonu FD2020
zasięg w AM na antenie 5/8 do 35 km. W FM jeszcze dalej. Radio to posiada MIC-gaina , RF-gaina, FMG, MIC-Tone, FWD-Tone, skrót mocy skokowy, pomiar modulacji, po rozblokowaniu pełną 40-tkę. Rozblokowanie skokowe,użyto przycisku MIX, czyli AM od 5 do 16, FM do 1 do 40 , lub AM i FM od 1 do 40. Wejście mikrofonowe 4-pinowe.Z tyłu wyjście na głośnik zewnętrzny i S-Meter. Wbudowany zasilacz, a także możliwość zasilania z zasilacza zewnętrznego.Ładna obudowa, dobry odsłuch. Sprzedałem go koledze i myślę że będzie z niego zadowolony.

Pozdrawiam
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Nigdy nie mialem okazji pracować na Stabo, ale kilku kolegów którzy mieli te radia chwalili je twierdząc ,ze odbiorniki są dużo czulsze niz w nowszych modelach.Moze ktoś robil takie próby przy pomocy urządzeń pomiarowo-naprawczych i się podzieli tą wiedzą z nami.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

atrix55, czy nie mamy podobnego tematu???? Mity i fakty , czy jakoś tak.

A o radyjkach chyba piszemy w dziale CB RADIA. Może się czepiam ale jakoś zalatuje na powielanie tematu. O danym radiu mozna tam napisac.


Sorki ale to tylko moje zdanie. :mrgreen:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Marek pisze: czy nie mamy podobnego tematu???? Mity i fakty , czy jakoś tak
- może i jest podobny temat , zakładając ten nie zwróciłem na to uwagi . Ważniejszy była dla mnie była treść tematu .Ale nie widze problemu żeby ich połaczyć .Dobrze by było że by był zawsze widoczny na stronie , inaczej po pewnym czasie zaginie w mroku innych postów . Taka moja mała propozycja .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
mariusz
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-10, 13:38
Lokalizacja: lublin

Post autor: mariusz »

witam, sory wrócę jeszcze do ssb, jak dobrze pamiętam to łączności jaki nawiązywałem za pomocą tej modulacji zawsze odbywały się na górnej wstędze "usb" a nie na dolnej "lsb" na dolnej jakoś mi się nigdy nie udawało, no może na bliskie odległości, poza zasiegiem "am" pozdrawiam

[ Dodano: 2008-02-23, 19:44 ]
a jeżeli chodzi o gumkę na koncu prominnika to jest po to żeby sobie oka nie wdłubac :-D

[ Dodano: 2008-02-23, 19:50 ]
jeszcze anteny sirio ml-145 miały taką folię podobno po to żeby się lepiej stroił swr, sam nie próbowałem jak jest bez tej folii bo miałem ją za krótko, pewnie auto jej się nie podobało bo poszła sama :-D

[ Dodano: 2008-02-23, 19:55 ]
midland ml-145 przy długości przewodu ok. 4,5 mb udało mi się uzyskać swr na podstawie zbliżony do 1,0 oczywiście na mojej s-miarce, nie sprawdzałem tego na innym sprzęcie. pozdrawiam :-D
president walker + mass km 2018 + president alaska
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Mam pytanie, kupiłem radyjko TTI880 i antenę sirio ML 145, i jestem trochę rozczarowany, zestroiłem antenę, a właściwie sprawdziłem antenę z radiem SWR-em i było niby OK, współczynnik 1,1 - 1,2, a mam wrażenie, że mocno szumi i słabo odbieram. Jak mogę sprawdzić antenę, co może być nie tak? Pożyczyłem od kumpla taką samą antenę i mam wrażenie, że jest lepiej, on wziął mają i twierdzi, że gorzej działa mu radio. Czy możliwe, że SWR jest dobry, a antena jest walnięta?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

panlew pisze:mocno szumi i słabo odbieram
a dokładniej?
panlew pisze:mam wrażenie, że jest lepiej, on wziął mają i twierdzi, że gorzej działa mu radio
a dodkładniej?
a może poprostu tego dnia były zakłócenia na 19stce? a może silnik zbiera ci zakłócenia ? na sprawdź jak na włączonym a jak na wyłączonym się sprawuje, folie aluminiową masz między gumą a magnesem ? radyjko podpięte pod zapalniczke czy pod akumulator ?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Folię mam, szumów z silnika nie zbiera bo sprawdziłem też na wyłączonym silniku, mam podpietę pod zapalniczkę, miałem takie zdarzenie, że pytałem kiedyś o drogę raz, drugi, trzeci, i nie słyszałem w ogóle odpowiedzi, aż mnie opieprzyli na radiu, co ciągle pytasz, przecież ci już odpowiedzieli, a ja nie słyszałem nic z tej odpowiedzi. Może to jest zbieg okoliczności, albo gorszy dzień. Mam jednak pytanie, przy dobrym SWR, dobrym radiu (bez anteny nie szumi) może być coś nie tak z anteną, a jeśli tak, to co i jak to sprawdzić?
Na zamienionej antenie przejechaliśmy się z Poznania do Katowic. Może są to subiektywne odczucia, ale mnie się wydawało, że szumy były podobne, ale lepiej słyszałem rozmowy, mało było niezrozumiałych odpowiedzi. Wiem, że to mało miarodajne.
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

miałem to samo na innej antenie i w moim przypadku z anteną się pożegnałem :mrgreen: sprawdź końcówki, kabel itp. a może miałeś poprostu sq skręcony do tego stopnia że nikogo nie słyszałeś ?
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik techniczny------tylko naprawy , modyfikacje i porady co,gdzie i jak zamontować.”