CB w Słowacji, Węgrach, Rumunii i Bułgarii

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
lukastrance
Posty: 29
Rejestracja: 2008-09-07, 00:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

CB w Słowacji, Węgrach, Rumunii i Bułgarii

Post autor: lukastrance »

Witam serdecznie.
Planuje wyjazd do Bułgarii w sierpniu i zastanawiam się jak to jest w poszczególnych krajach wymienionych w temacie z posiadaniem CB?
Coś mi się kojarzy, że w niektórych państwach europejskich jest zakaz posiadania CB (austria chyba o ile dobrze pamiętam ale nie bijcie za to jak walnąłem bzdurę :P) więc może ktoś wie jak to wygląda na trasie POLSKA - BUŁGARIA ??
Z góry dzięki za pomoc
BMW E36 a w nim: U520XL + President Indiana
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

Witam.
Nie wiem jak wygląda stan prawny na Słowacji ale przejeżdżam przez nią i nie ma problemów. Na kombiku na dachu antena Alaska, tak że nie da się nie zauważyć a nikt mi uwagi nie zwrócił. Można porozmawiać czasem z polskimi Tirowcami albo łapać polskie stacje.
Byłem na sylwka na Węgrzech w Budapeszcie lecieliśmy na dwa auta i sobie gadaliśmy ale na Węgrzech to już cisza po polsku chyba nikt oprócz nas nie gadał, w ogóle mało było słychać. No i nikt się nie doczepił.
Rumunia i Bułgaria to pojęcia nie mam.
Część europy jest w 5 chyba Niemcy i Ukraina, a pewnie i więcej.
No i woła się czasem na 28 nie 19.

Gdyby cie policja złapała i kazała zjechać to zawsze lepiej szybko odkręcić gruchę i powiedzieć że tylko słuchasz. Za słuchanie kary być nie może- skoro unia to unia ;)

Na chorwacji to polacy gadają na całej 40 ;) ale o to nie pytasz ;p

Pozdrawiam

PS: Jak ktoś wie jak mówią przepisy niech powie chętnie posłucham.

[ Dodano: 2009-06-02, 15:06 ]
...yyy właściwie to już wiem jak to wygląda, wystarczyło zerknąć na nasze forum w inny dział.
Proszę..
http://picasaweb.google.com/sq5obu/CB?a ... bedwebsite#
Wszystkie kraje w piątkach.
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Witam,
Jestem Słowakiem mieszkający w Polsce. Co do używania CB radia na terenie Słowacji to nie ma żadnego problemu.
Pozdrawiam!!
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

No tak też myślałem bo problemu nie miałem. Natomiast Słowacja jest w piątkach widzę no i ciekawi mnie co to znaczy te 12 kanałów?
Nie wiem czy wszystkie nowe radia mają piątki.
Ta lista jest trochę nie aktualna bo są jeszcze wydzielone pasma dla żeglugi, paralotniarzy i inne których tam nie widzę.
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

rokoski pisze:Nie wiem czy wszystkie nowe radia mają piątki.
nie - zdecydowanie nie - jak już to teraz montuje tzw multistandard ( president walker , Harry II , tti880 , alan 48 i inne )- czyli dopasowanie częstotliwości i ilości kanałów do danego kraju - modulację musisz już wybrać sobie sam - bo po wybraniu odpowiedniego kraju w radiu - modulacje przełączasz ręcznie .
12 kanałów to znaczy , że oni maja po prostu dopuszczone tylko 12 kanałów - nie wiem jakie ale strzelam , że od 1 do 12 .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

neno pisze:Witam,
Jestem Słowakiem mieszkający w Polsce. Co do używania CB radia na terenie Słowacji to nie ma żadnego problemu.
Pozdrawiam!!
Witaj na forum ;-)

Czyli wakacje zapowiadają się w moim ulubionym miejscu i to bez odłączenia od cb :->

Również pozdrawiam ;-)
rokoski
Posty: 16
Rejestracja: 2009-03-19, 09:55
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: rokoski »

kgb14 pisze:nie - zdecydowanie nie - jak już to teraz montuje tzw multistandard ( president walker , Harry II , tti880 , alan 48 i inne )- czyli dopasowanie częstotliwości i ilości kanałów do danego kraju - modulację musisz już wybrać sobie sam - bo po wybraniu odpowiedniego kraju w radiu - modulacje przełączasz ręcznie .
12 kanałów to znaczy , że oni maja po prostu dopuszczone tylko 12 kanałów - nie wiem jakie ale strzelam , że od 1 do 12 .
Nie wiem jak wygląda wybór w takich radiach, sądziłem że jest tylko zmiana pstryczka z norm/euro.
Nie wiedziałem że można jeszcze wybrać kraj. No ale jeżeli jest coś takiego w Harrym to uznaję że nowe radia mają 5(pomijam jakieś chińskie zabawki).
To ciekawe czy jak w Jacksonie ustawisz na Niemcy czy pojawiają ci się dwie dolne 40 ;)
orba pisze:Czyli wakacje zapowiadają się w moim ulubionym miejscu i to bez odłączenia od cb
Czy to ulubione miejsce to Słowacki raj ? - to jest moje ulubione miejsce. Powiedz jakie twoje ;)
W kupie siła, no może nie dosłownie ;)
--------------------
President Lincoln
President Alaska
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

hihi pierwszy raz na Słowacji jadłam pizzę bez sera :mrgreen: w "Dennym barze" :mrgreen: chyba w Popradzie jak dobrze pamiętam :roll:

rokoski, Tak pięknie tam jest ale tłoczno. Jeszcze do niedawna można było mieć spokój, potem tylko wszędzie słyszałam "ale tu wiary" ( wiara w Wlkp to inaczej określenie na sporą grupę-albo niech mnie pyrki poprawią ) i już mi się gór odechciewało. Lubię spokój na wakacjach :-D
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

orba pisze:
neno pisze:Witam,
Jestem Słowakiem mieszkający w Polsce. Co do używania CB radia na terenie Słowacji to nie ma żadnego problemu.
Pozdrawiam!!
Witaj na forum ;-)

Czyli wakacje zapowiadają się w moim ulubionym miejscu i to bez odłączenia od cb :->

Również pozdrawiam ;-)

Dzięki …

Zgadzam się .. Słowacja już nie jest to co było kilka lat temu. Ja jeździe do Słowacji prawie co drugi tydzień, dla tego nie widzę takich zmian ... ale o wiele mniej polaków przyjeżdża.
Życzę szczęśliwej podróży ... pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
NeuroPL
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-09, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeuroPL »

podsumowując:
PL ch19
SK ch28
HU ch28 ??

chyba, że polaka lapać za granica na 19 tak?
ALAN 109 + DENSEI EC-2018 TURBO + PRESIDENT MISSOURI
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

polacy zawsze poza granicami polski siedza na 28 cyba ze sa wyjatki o ktorych nie wiem
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 742
Rejestracja: 2009-04-10, 07:57
Lokalizacja: JO91AR ( Kalisz )

Post autor: Michu »

Zgadzam się z Venonem polacy wszedzie za granicami mają kanal 28
Jakis KF
Wołajcie a będzie wam dane:)
Awatar użytkownika
NeuroPL
Posty: 19
Rejestracja: 2009-08-09, 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NeuroPL »

ok, dzieki za informacje, za 2 godzinki wyjezdzam :D
ALAN 109 + DENSEI EC-2018 TURBO + PRESIDENT MISSOURI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”