Przepis ??

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:koszmar jakie prawo łamię ?
Nadajesz w rastrze zerowym, podczas gdy od kilku lat obowiązuje raster piątkowy... :lol:
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Większość o ile nie całość sprzętu dopuszczonego do obrotu na terenie PL nadaje w zerach, posiadają deklarację zgodności wydaną przez UKE. Wcześniejsze homologacje i zezwolenia zachowują ważność. Na stronie UKE jest lista sprzętu zakazanego, mojego radia tam nie ma. Gdzie jest jasno określony ZAKAZ nadawania w zerach ? W Niemczech jest, i kara 950 euro + konfiskata. A w Polsce ? Więc jedno wyklucza drugie.

A co do abonamentu RTV - wcześniej czy później, doliczą wam do czynszu lub podatku i wtedy możecie sobie tupać nóżkami :-P bo niestety na takie gadki, że TV masz podłączony do lodówki albo odkurzacza, to tylko taka rada.. tyle z mojej strony
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:posiadają deklarację zgodności wydaną przez UKE.
Bzdura drogi kolego. UKE nie wydaje żadnych deklaracji. Ten papierek, to jedynie oświadczenie producenta/dystrybutora o tym, że urządzenie pracuje zgodnie z normami obowiązującymi w naszym kraju. I owszem, pracuje o ile posiada multistandard, a user nie korzysta z ustawień PL.
klauz pisze:Gdzie jest jasno określony ZAKAZ nadawania w zerach ?
Jest rozporządzenie ministra w sprawie urządzeń nadawczych, które mogą być używane bez pozwolenia, a w nim są podane konkretne normy.
Urządzenie pracujące w zerach nie spełnia tych norm.
klauz pisze:Wcześniejsze homologacje i zezwolenia zachowują ważność.
Owszem, zachowują, ale z adnotacją:
o ile nie powodują zakłóceń w pracy innych urządzeń. Mówi o tym art. 233 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Pracując w zerach zakłócasz moje legalne radio pracujące w piątkach...
klauz pisze: bo niestety na takie gadki, że TV masz podłączony do lodówki albo odkurzacza,
Znów dziury w znajomości przepisów... Aby radio czy tv podpadało pod opłatę, którą ty nazywasz abonamentową, musi być podłączone do instalacji antenowej i gotowe do odbioru.
Ale to na pewno wyczytałeś w odpowiedniej ustawie.
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

A wracając do abonamentu radiowo-telewizyjnego, abonament powinien być płacony jeśli mamy zarejestrowany odbiornik RTV. Teoretycznie można go uniknąć jeśli takowego odbiornika nie posiadamy więc nie ma co rejestrować, a mimo to legalnie oglądać TV na monitorze komputerowym z wbudowanym tunerem TV. A tym bardziej gdy tuner TV jest zainstalowany w komputerze jako karta PCI lub urządzenie USB. W końcu monitor to nie odbiornik RTV, a tym bardziej komputer.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

Powiedz mi tylko, jak dogadujesz się z innymi kierowcami w piątkach ? no bo Twoje radio nadaje legalnie w piątkach jak wyżej napisałeś..
Dla mnie nie ma problemu przejść w piątki, jest z tyłu przełącznik, pstryk i jestem w 5. I nie twierdzę, że nigdy nie przejdę w 5 bo to ogranicza moją wolność itp. albo, że CB mam ale nie podłączone do anteny.. dziecinada

Co do komputera - masz rację, ale jeśli ustawodawca weźmie przykład z Irlandii, no to niestety nic to nie da.

na marginesie, za CB radio też się płaciło opłatę za używanie

znasz takie słowo uczciwość ?

wybacz, ale nie uwierzę Ci, że nigdy nie oglądasz TVP, żadnego filmu, meczu czy wiadomości.
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
koszmar

Post autor: koszmar »

klauz pisze:Powiedz mi tylko, jak dogadujesz się z innymi kierowcami w piątkach ?
A kto powiedział, że ja się z kierowcami dogaduję? Uważasz że CB to tylko mobilki?
klauz pisze:Dla mnie nie ma problemu przejść w piątki, jest z tyłu przełącznik, pstryk i jestem w 5
To nie jest kwestia czy możesz, czy nie. Albo respektujesz prawo takim jakie jest, albo cała twoja moralizatorska gadka jest o kant dupy potłuc.
Jeśli ja jestem złodziejem, ty używając nadajnika niezgodnie z rozporządzeniem i bez stosownego pozwolenia na pracę w zerach jesteś piratem radiowym.
Zobacz jak łatwo było znaleźć na ciebie paragraf...
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Nie oglądam telewizji propagandowej. radia też nie słucham mam swoje mp3
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

Pyrek - jaśnie oświecony rząd każe to ciemna masa płacić musi! A jak nie tośmy są złodzieje :-D A jak :mrgreen:
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Abonament :-) a niby z jakiego powodu ?? Ja tam nie mam ani tv, ano komputera, ogólnie nic nie mam :-)
No i nie mogę ściągać plików z sieci bo nie mam komputera, a teraz robię do was przekaz...przekaz myśli :-P
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

A ja moje posty wysyłam Poczta Polską :mrgreen:
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

ja wszystko robię przekazem telekineza czy jak to się nazywa :mrgreen:
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: artega7 »

Moim zdaniem problem tkwi w tym, że każą płacić za samo posiadanie tv czy radia, a nie za jego używanie. Co innego gdyby abonamentem była objęta tv naziemna. Więc każdy by miał wybór operatora czy to satelitarnego, kablowego.
A tak większość, by coś obejrzeć musi opłacać abonament za tv i abonament za oglądanie programów dla operatora.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
Awatar użytkownika
bub
Posty: 348
Rejestracja: 2012-07-26, 18:13
Lokalizacja: WLKP JO82KD

Post autor: bub »

No i w tym tkwi sedno problemu. Mogę płacić ale za to z czego korzystam. Nie zapłacę jednak nigdy w życiu za to z czego nie korzystam.
161RC018
President Jackson I/ Densei EC-2002/4 ele yagi homemade/Antron A99 /Bamby homemade
Awatar użytkownika
klauz
Posty: 196
Rejestracja: 2013-01-10, 18:50
Lokalizacja: Będzin

Post autor: klauz »

A jeśli opłatę doliczą do czynszu lub podatku (przykład Francji) ? nie zapłacisz nigdy w życiu ? hehehe już to widzę, w gębie każdy mocny, a później uszy po sobie.

co do mojego piractwa w eterze, nie lubię niejasnych sytuacji, więc zadzwonię jutro do naszego UKE w Siemianowicach i się dowiem co oni na te zera.

ja nie ukrywam faktu używania radia w zerach, a Ty kłamiesz, że tego nie robisz, podobnie kłamiesz, że nigdy nie oglądasz TVP.. taka subtelna różnica..
President Valery, JFK I, Jackson I, Uniden Pro520XL, Pro710e
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

klauz, widzisz to jak doliczają nam 20 zł do czynszu ?? Będzie zadyma, nie wiem która władza się odważy :-) a co jak nie płacisz czynszu ?? :-)

Dwa, że miało nie być abonamentu, sami o obiecywali, więc niech się nie dziwią, że ludzie nie płacą, po prostu wprowadzamy w życie ich obietnice. Nie płaciłem, nie płacę i tak długo jak się da płacić nie zamierzam.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”