Radio CRE 8900

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Sesjusz pisze:a cb z mocą 10W bez regulacji.
A jak stwierdzi tą moc - przyłoży język do końcówki mocy czy - no nie wiem, i co dalej???

Jak wiozę otwarta butelkę piwa to piłem czy nie piłem i czy jestem w stanie wskazującym na spożycie czy nie jestem??
luminox pisze:Witam koledzy,.....
3-i na koniec jesli ktos konkretnie wie z praktyki jak to wyglada ze, jesli mialbym pecha i w jaki kolwiek sposob dobrali by mi sie do tylka to czym ryzykuje??? interesuje mnie w miare mozliwosci wysokosc kary,konsekwencje itp.

Pozdrawiam
Robert.
tu akurat jet tak "chyba" jak z zaplataniem sie z nadawaniem na niedozwlone pasma - to wiem akurat, że kara grzywny do 2 lat pozbawienia wolności.

Ale co grozi za używanie radia z niedopzwolona mocą - to nie wiem.

Ale to raczej bicie piany bo po pierwsze - ktoś by musiał cię "za rękę złapać" a po drugie,ktoś by musiał miec prawo zabrac Twoje radio z Twojego samochodu.

Tego do kńca nie wiem, kto ma prawo i kiedy - i nie jest to raczej Policja. A po trzecie - radio po tuningu tez by trzeba oddać do homologacji :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Sesjusz
Posty: 68
Rejestracja: 2014-01-27, 11:48
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Sesjusz »

Panowie Wy na mnie nie naskakujecie, ja tylko pisze jakie są przepisy i jak się zachowała policja, nie jestem po ich stronie a po Waszej :-D

Skąd ma znać moce ? Może znać się na modelach CB, albo możesz nie mieć deklaracji zgodności do tego radia, w przepisach które cytowałem tak napisano że deklaracja musi być.

Wojtek radia o strasznej mocy nie mam i nie boję się policji, pisałem że nie czuję się pewnie przy nich z mocnym radiem, nie wożę przy sobie też deklaracji zgodności.

To że piszę o niemiłych przypadkach dla posiadaczy CB nie znaczy że jestem przeciw Wam :-) Znam niemiłe przypadki i dzielę się informacjami, nie życzę takich przypadków ani Wam ani sobie.
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Sesjusz pisze:Panowie Wy na mnie nie naskakujecie, ja tylko pisze jakie są przepisy i jak się zachowała policja, nie jestem po ich stronie a po Waszej :-D
Ja się od tym skakaniem nie podpisuję. Ja zawsze z sercem do ludzi :mrgreen:

Wiem tylko to, co napisałęm o skakaniu bez papierów na inne pasma. To jednak tez trudno udowodnić. Wogóle ta cała kontrola to temat śliski bo 27.555 to wiadomo co - jazda po bandzie i przymykanie oczu.

Dalej nie drążę.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”