AM/SSB w Austrii legalne

Na tym forum można dyskutować o zagadnieniach prawnych, związanych z cb-radio

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: DR-DM »

Wygląda na to, że Austria się ucywilizowała i nie trzeba chować anteny :shrek:
http://www.funkfreundelandshut.de/index ... reigegeben
http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... fsb_LN.pdf
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: tarnus »

DR-DM pisze:Wygląda na to, że Austria się ucywilizowała i nie trzeba chować anteny :shrek:
http://www.funkfreundelandshut.de/index ... reigegeben
http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... fsb_LN.pdf
Die in der bisherigen Schnittstellenbeschreibung enthaltene Leistungsangabe in "ERP" ist ersatzlos entfallen.

Dotychczasowe ograniczenie mocy do ERP zostaje zlikwidowane.

Die zulässige Bandbreite beträgt 8 kHz in AM/FM und 2,7 kHz in SSB.

Dopuszczalna szerokość kanału wynosi 8kHz dla AM/FM oraz 2,7kHz w SSB.
(I tu mają z deczka problem)

Richtantennen sind nach wie vor nicht erlaubt, ebenso die Verwendung von Relaisfunkstellen, bei denen "Aussendung und Empfang auf verschiedenen Frequenzen erfolgen". Bei

Anteny kierunkowe są tak jak dotychczas nie dozwolone, tak samo stosowanie stacji przekaźnikowych, przy których nadawanie i odbiór są prowadzone na różnych częstotliwościach.

Wymogi techniczne
http://www.bmvit.gv.at/telekommunikatio ... fsb_LN.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: DR-DM »

Zwykły użytkownik 19-ki nie ma co sobie tym zaprzątać głowy.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: tarnus »

DR-DM pisze:Zwykły użytkownik 19-ki nie ma co sobie tym zaprzątać głowy.
Tam takich jest niewielu prawie że zero. Mieszkałem co prawda dość dawno temu kilka ładnych lat to i miałem okazję poznać co i jak. Jeśli już, to prędzej piracili na wstęgach.
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: DR-DM »

Mam na myśli naszą nację jeżdżącą tam lub przejeżdżającą.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: tarnus »

DR-DM pisze:Mam na myśli naszą nację jeżdżącą tam lub przejeżdżającą.
Austriacka policja jest nieprzekupna, upierdliwa w wymaganiach prawnych, i często złośliwa, więc spodziewam się że dla świętego spokoju większość będzie się bała afiszować z anteną na dachu jadąc do nich.
Awatar użytkownika
luminox
Posty: 56
Rejestracja: 2014-01-28, 21:17
Lokalizacja: Wieden JN88FF43KQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: luminox »

"Austriacka policja jest nieprzekupna, upierdliwa w wymaganiach prawnych"...kolego tarnus - dlatego wlasnie jest podany link o oficjalnej zmianie tych wymagan wiec nie kapuje tego cyt;"dla swietego spokoju"... choc obserwujac te stada driverow z polandii ktorzy na ograniczeniach 70kmh jada 55 kmh w imie cytatu powyzej to moze masz i racje.... :roll:
Mobil: ICOM IC 7000 + HM 151 + SIRIO MEGAWATT 4000 PL .
Reserve: Taylor III ASC + Sirio As 100
35RR001
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: tarnus »

luminox pisze:"Austriacka policja jest nieprzekupna, upierdliwa w wymaganiach prawnych"...kolego tarnus - dlatego wlasnie jest podany link o oficjalnej zmianie tych wymagan wiec nie kapuje tego cyt;"dla swietego spokoju"... choc obserwujac te stada driverow z polandii ktorzy na ograniczeniach 70kmh jada 55 kmh w imie cytatu powyzej to moze masz i racje.... :roll:

Sam wiesz więc jacy potrafią być niektórzy. Mieszkałem tam to też wiem co potrafi zrobić upierdliwy policjant. Zauważy radio poprosi o papiery, będzie się głupio pytał wprost zadając pytanie które jest dla ciebie jak byś w papę oberwał "gdzie ukradłeś?". Tak są właśnie niektórzy tacy :shock: Niewielu ale są i można na takiego skurczybyka trafić.
Są też owszem mili i miałem z takimi częściej na szczęście do czynienia ale są też tacy którzy patrzą na rejestracje i jak widzą PL to nagle z miłego policjanta robi się gbur. Zdarzyło mi się jechać kiedyś z rodziną tranzytem to Italii. Zatrzymali nas w nocy na takim zjeździe z autostrady. Dobry wieczór, dokąd się udajecie, a na wczasy, poproszę dokumenty, proszę bardzo... gorąco coś dzisiaj mimo że tak późno, w odpowiedzi słyszę komplement że mam ładny dialekt wiedeński i widzę ładny uśmiech, ale jak gościu zobaczył w papierach PL tak od razu doskoczył do tablicy, wrócił już mina uśmiechnięta mu zeszła, kazał otwierać bagażnik i zrobił mi przeszukanie, bo on myślał że od początku że Słowaka zatrzymał...
Ale miałem też przypadek kiedy na granicy przy kontroli dzieci jeszcze malutkie na tylnym fotelu spały bez podkładek pod pupę gdyż spać na nich było niewygodnie więc leżały sobie. A my z przodu zupełnie ze zmęczenia zapomnieliśmy o tym że one tam leżą poukładane. Popatrzył do tyłu, zaświecił latarką i szybko zgasił. Już myślałem, że będą problemy że leżą niezapięte a tu okazało się że zniżył głos by ich nie obudzić i powiedział cicho, "bardzo proszę, jedźcie ostrożnie bo macie dzieci nie zapięte z tyłu"
Znałem też osobiście kilku policjantów w Wiedniu i byłem nawet raz na raucie policyjnym polsko-austriackim.
Awatar użytkownika
luminox
Posty: 56
Rejestracja: 2014-01-28, 21:17
Lokalizacja: Wieden JN88FF43KQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: luminox »

...ano jak wszedzie-ludzie i ludziska :-)
Mobil: ICOM IC 7000 + HM 151 + SIRIO MEGAWATT 4000 PL .
Reserve: Taylor III ASC + Sirio As 100
35RR001
damiankck
Posty: 50
Rejestracja: 2012-06-01, 12:46
Lokalizacja: Kłobuck

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: damiankck »

Witajcie, w przyszłym tygodniu wybieram się na wakacje do Włoch, jedziemy na dwa samochody właśnie przez Austrię. Czy mamy się obawiać, chować anteny czy możemy bez obaw sobie przelecieć miło rozmawiając.
Jak to się ma w praktyce? W internecie piszą, że ten przepis jest martwy, a teraz gdy już niby zostało to opublikowane w ich dzienniku ustaw, to teoretycznie nie ma obaw.. ale wolę się upewnić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: cassiopeia »

a czytałeś ten wątek :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
luminox
Posty: 56
Rejestracja: 2014-01-28, 21:17
Lokalizacja: Wieden JN88FF43KQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: luminox »

:bravo: cassiopeia... hahhahahaaaa
Mobil: ICOM IC 7000 + HM 151 + SIRIO MEGAWATT 4000 PL .
Reserve: Taylor III ASC + Sirio As 100
35RR001
damiankck
Posty: 50
Rejestracja: 2012-06-01, 12:46
Lokalizacja: Kłobuck

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: damiankck »

tak, czytałem. Chodzi mi o usilne doszukiwanie się austryjackiej policji problemu w tym, że ktoś używa radia.
Chodzi mi bardziej czy w ogóle zwracają na to uwagę.
Jak to wygląda w praktyce, czy miał ktoś problemy z tego tytułu?
Awatar użytkownika
luminox
Posty: 56
Rejestracja: 2014-01-28, 21:17
Lokalizacja: Wieden JN88FF43KQ

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: luminox »

...- kolego damiankck - nie wiem co Ci powiedziec ,bo nie chce bys sie poczol jakos urazony ale powiedz mi czego wiecej oczekujesz jak przeczytanie oficjalnej publikacji w ich dzienniku ustaw??? chcesz by Kanclerz Aust wyslal Ci potwierdzenie odrecznie napisane ze tak naprawde jest???
...nie znam nikogo by mial z tego powodu problemy...a juz od strony policji napewno ich nie bedziesz mial i wczesniej rowniez nie robili zadnych ceregieli z tego powodu...
Mobil: ICOM IC 7000 + HM 151 + SIRIO MEGAWATT 4000 PL .
Reserve: Taylor III ASC + Sirio As 100
35RR001
damiankck
Posty: 50
Rejestracja: 2012-06-01, 12:46
Lokalizacja: Kłobuck

AM/SSB w Austrii legalne

Post autor: damiankck »

Poprostu nie mam żadnych papierów od mojego radia, ma nieco więcej niż 4W... czy przy ewentualnej kontroli to może być problemem?

ale po co ta złość :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kącik prawny”