Stacje bazowe w okolicach Warszawy

Forum klubowe dostępne dla wszystkich

Moderatorzy: cassiopeia, Francuz, Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
pieronas
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 21:29
Lokalizacja: gniezno okolice

Post autor: pieronas »

Eazy pisze:Na 27 często są jakieś rozmowy ale to chyba jakaś grupa znajomych się tam 'ulokowała'. Mi chodziło o kontakt z ludźmi z naszego forum :-) Oczywiście może to być i kanał 27 ale nie chciałem nikomu się tam 'z butami' pakować, jako że miałem nadzieję, że odezwie się kilka stacji i zrobilibyśmy zamieszanie na kanale, gdzie jakaś grupa prowadzi już swoje łączności (tak, jak warszawska 7, czy okupanci z 32 FM).
Jeżeli chodzi o okupantów z 27,320 fm miałem okazje rozmawiać z niejakim mecenasem okazało się że mam kiepski sprzęt i najlepiej jak bym się nie odzywał później ktoś z nich puścił polka dziadek tzn czołówka polskiego radia i nagle zrobiła się cisza jakieś 15 min. dopiero po jakimś czasie zaczęli znowu nadawać nie ma sensu się do nich odzywać aha stałem jakieś 5 km od nich według "mecenasa"
na 7 bardziej przyjazne podejście do "breka"
Mobil: Jackson I 5 band+ Santiago 1200 +FD 1818
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

pieronas pisze:
Eazy pisze:Na 27 często są jakieś rozmowy ale to chyba jakaś grupa znajomych się tam 'ulokowała'. Mi chodziło o kontakt z ludźmi z naszego forum :-) Oczywiście może to być i kanał 27 ale nie chciałem nikomu się tam 'z butami' pakować, jako że miałem nadzieję, że odezwie się kilka stacji i zrobilibyśmy zamieszanie na kanale, gdzie jakaś grupa prowadzi już swoje łączności (tak, jak warszawska 7, czy okupanci z 32 FM).
Jeżeli chodzi o okupantów z 27,320 fm miałem okazje rozmawiać z niejakim mecenasem okazało się że mam kiepski sprzęt i najlepiej jak bym się nie odzywał później ktoś z nich puścił polka dziadek tzn czołówka polskiego radia i nagle zrobiła się cisza jakieś 15 min. dopiero po jakimś czasie zaczęli znowu nadawać nie ma sensu się do nich odzywać aha stałem jakieś 5 km od nich według "mecenasa"
na 7 bardziej przyjazne podejście do "breka"
Na 32FM parę razy rozmawiałem ale wspominam to raczej pozytywnie :-) Nigdy nikt nie pytał o sprzęt, czy inne tego typu rzeczy a rozmowy były o wszystkim i o niczym. Z kolei kanał 27, o którym wspomniałem, to jeszcze inna grupa, która z 32FM nie ma chyba wiele wspólnego :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Danieljs
Posty: 17
Rejestracja: 2011-07-09, 11:41
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Stacje bazowe w okolicach Warszawy

Post autor: Danieljs »

Eazy pisze:Poszukuję stacji bazowych w okolicach Warszawy w promieniu do 30-40km od Nadarzyna do regularnych łączności :-)

Czasami dobrze by było wymienić doświadczenia, przetestować ustawienia nowych 'zabawek' w eterze lub po prostu porzuć flanelę ;-)
W Pruszkowie jest gość z bazą. Siedzi na 19 i mobili szukających ulicy/firmy zaprasza na 13 kanał i pomaga dotrzeć do celu. Czy robi to w ramach hobby czy czegoś innego nie mam pojęcia. Jak rok temu w Pruszkowie nabywałem cb to z Artursssem sprawdzałem różne radia to z tego co pamiętam on gadał też z tym gościem przez cb odnośnie modyfikacji czy czegoś w tym rodzaju-już nie pamiętam dokładnie. Mógłbyś spróbować go złapać kiedyś ;-)
Lafayette Atena tuning Konektor + Sirio ML 145 MAG/Lemm AT-1500 w dziurze + Nokia SP-3
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Re: Stacje bazowe w okolicach Warszawy

Post autor: Eazy »

Danieljs pisze:
Eazy pisze:Poszukuję stacji bazowych w okolicach Warszawy w promieniu do 30-40km od Nadarzyna do regularnych łączności :-)

Czasami dobrze by było wymienić doświadczenia, przetestować ustawienia nowych 'zabawek' w eterze lub po prostu porzuć flanelę ;-)
W Pruszkowie jest gość z bazą. Siedzi na 19 i mobili szukających ulicy/firmy zaprasza na 13 kanał i pomaga dotrzeć do celu. Czy robi to w ramach hobby czy czegoś innego nie mam pojęcia. Jak rok temu w Pruszkowie nabywałem cb to z Artursssem sprawdzałem różne radia to z tego co pamiętam on gadał też z tym gościem przez cb odnośnie modyfikacji czy czegoś w tym rodzaju-już nie pamiętam dokładnie. Mógłbyś spróbować go złapać kiedyś ;-)
To prowadzący z Piastowa (niedaleko Pruszkowa) ale on generalnie jest ciągle zajęty prowadzeniem mobili :->
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Wal jutro od 12 na #27, mamy spota, nie jedno radio włączone będzie :)
Albo jak masz czas to wpadaj :)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

bartek1706 pisze:Wal jutro od 12 na #27, mamy spota, nie jedno radio włączone będzie :)
Albo jak masz czas to wpadaj :)
Jeżeli będę na radio to dam znać :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
takeszi
Posty: 52
Rejestracja: 2012-09-12, 20:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: takeszi »

Zapraszam do łączności wszystkich chętnych. Póki co tymczasówka z zasięgiem bez szału ale chodzi. Już wkrótce będzie normalna antenka kilka metrów nad dachem. Najlepiej wieczorami na klubowym w SSB, "Łukasz Wesoła" lub "Takeszi Wesoła" lub jeśli ktoś woli 161 RP 30 , Moje QTH to Wesoła, a konkretnie Stara Miłosna.
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Witam.
Pozwólcie Panowie że odświeżę temat.
Jestem nowy w tych okolicach (Otwock) szukam kogoś (im więcej tym lepiej) kto zechciałby mnie nieco podszkolić w sprawach radiowych. Planuje podejść do egzaminu i przydałaby się pomocna dłoń, przy okazji fajnie by było od czasu do czasu wyskoczyć na jakieś piwko albo poprostu pogadać.......
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Uderzaj na #7. Na #27 to już praktycznie gadają okolice Zegrza, Legionowa i Dębe. Trochę daleko od Ciebie. Na #7 sporo stacji z okolic PragiPŁD, Starej miłosnej, Okęcia. Masz większe szanse dolecieć.
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Póki co mam antenęna parapecie, więc z tym jest problem. Słyszeć #7 ale aby pogadać to już niekoniecznie. Muszę zabrać się za instalację już anteny na dachu ale to już inna historia.
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Próbuj, może i z parapetu dolecisz.
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Próbuje, ale nie chcę psuć za bardzo ucha bo skarżą się że strasznie mnie słychać. Jednak jest to parę kilometrów. Dobrze by było móc od czasu do czasu wyskoczyć na jakiś soczek :) Dom, praca, praca, dom....można jobla dostać :)
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Siódemkowicze od czasu do czasu się spotykają na wizji. Więcej info na forumie kanałowym.
Często można się z kimś spotkać w "Aptece" przy Rondzie Wiatraczna.
Awatar użytkownika
prininim
Posty: 57
Rejestracja: 2013-04-17, 11:21
Lokalizacja: Otwock

Post autor: prininim »

Najpierw muszę się "wkupić" jakoś w ich szeregi.
Mobil:President Herbert I, Sirio Silver/Sirio Megawatt 4000
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

prininim pisze:Najpierw muszę się "wkupić" jakoś w ich szeregi.
:shock: przecież to nie sekta ani gang :roll: , nie trzeba należeć do klubu, wystarczy się udzielać
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klub - forum ogólne”