pompa wspomagania , zbiorniczek wyrównawczy problem

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

pompa wspomagania , zbiorniczek wyrównawczy problem

Post autor: kubaopp »

witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że ubywa mi płyn od wspomagania, pompa wspomagania potrafi sobie zawyć co jakiś czas na granicy skręconych kuł , no i strasznie poci się zbiorniczek wyrównawczy jak i dwa węże wchodzące do niego ???? co prawda płynu ubywa bardzo malutko jak i długo ale ubywa , no i ten pocący się płyn ufajdał wszystko obok zbiorniczka akumulator itp. Na początku jak kupiłem auto pompa się popsuła i była regenerowana łożyska uszczelki itp.

co może być problemem tych dolegliwości ???? :?: :?: :?:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pompa :mrgreen: Myślę , że tego nie zdiagnozujemy, ale to ze pompę słychać przy max skręconych kołach to akurat normalne.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

kubaopp, podaj chociaz model samochod. Jak skręcisz kołami na maksa w jedną ze dstron, to pompa ma prawo słychać, w starszych samochodach to i obroty potrafiły spadać. :-D Może podczas regeneracji coś nie tak było skręcone. Najlepiej jechać do mexchanika z tym, bo na forum, to tylko gdybać możemy i tak nikt nie jest jasnowidzem. :-)
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

kgb14 pisze:pompa :mrgreen: Myślę , że tego nie zdiagnozujemy, ale to ze pompę słychać przy max skręconych kołach to akurat normalne.
tak sobie pomyślałem że to wycie to pasek się chyba ślizga pasek wieloklinowy pompa napędzana jest takim wąskim paskiem wieloklinowym może nie został należycie naciągnięty i dla tego tak piszczy sprawdzę to a na węże kupie obejmy metalowe i porządnie ścisnę

pompa i układ jest chyba ok! nie zapowietrza się w zbiorniku nie ma bąbelków powietrza i płyn tez nie hula.
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

krzysiekpian pisze:kubaopp, podaj chociaz model samochod. Jak skręcisz kołami na maksa w jedną ze dstron, to pompa ma prawo słychać, w starszych samochodach to i obroty potrafiły spadać. :-D Może podczas regeneracji coś nie tak było skręcone. Najlepiej jechać do mexchanika z tym, bo na forum, to tylko gdybać możemy i tak nikt nie jest jasnowidzem. :-)
gdzie z takim czymś do mechanika to prosta pompa i nie skomplikowany układ po 2, 3 dni i problem pewnie się rozwiąże , a mechaników omijam jak tylko mogę widziałem już kilka aut zrobionych przez mechaników jak widzieli że klient jest nie kumaty :mrgreen:

staram się mieć auta które mają jak najmniej elektroniki wtedy można praktycznie wszystko samemu naprawić

a sprawa dotyczy seata inci 1.9 sdi to pompa typu golfIII ,polo, ibiza ,cordoba itp
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
krzysiekpian
Posty: 824
Rejestracja: 2009-04-25, 15:56
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: krzysiekpian »

U mnie płyn uciekał w hondzie, powodem był przewód, na łączeniu węża z metalową rurką wkręcaną do pompy. Spruchniała rurka, na zgięciu, kupiłem dłuższy wąż, uciełem spruchniały kawałek, połączyłem i wszystko śmiga jak powinno. :-D
Mobil I: Lafayette Texas + Alan 9 PLUS/Omega 27 + SUNKER CDM550
Mobil II: President JFK I + Performer 5000
Baza: obecnie przebudowa.
> > > Opcja Szukaj Jest Skarbnicą Wiedzy, Nie Bójmy Się Z Niej Korzystać... < < <
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”