światła do jazdy dziennej

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Ja tylko nadal nie rozumiem po co zakłądać taką wątpliwą ozdobę? :-) Czy jazda na normalnych światłach mijania to jakiś problem? :-) Tak z ciekawości pytam (i bez złośliwości) bo nie do końca rozumiem po co na to w ogóle kasę wywalać. Chyba, że... diody dodają +5km/h do prędkości max? Dobra - to było złośliwe :-P
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
bobik

Post autor: bobik »

I ja do tego EZ dazylem ;) Majac na mysli swiatla mijania do dzis dnia zastanawiam sie na cholere takie dodatki. Jedyne co chcialbym dolozyc do auta to swiatelka przeciwmgielne, ktore sa warte zachodu. A jakies tam swiecidelka ledowe? Hm, bez sensu IMO.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

+ 10 do lansu :-P A poważniej - oszczędzam żarówki - mam dobre ale się szybko wypalają poprzez ciągłą jazdę na nich i włączanie wyłączanie - żarówka dostaje po dupie. Poza tym niewątpliwą zaletą jest to, ze nie zapomnę włączyć świateł i o to mi głownie chodzi. Coś tam piszą o oszczędności paliwa - może to i coś daje ale wydaje mi się to bardzo znikomą ilości i o to mi nie chodzi.
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

przekłada się to na mniejszy pobór prądu co za tym idzie troszkę mniejsze spalanie
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

Eazy pisze:Ja tylko nadal nie rozumiem po co zakłądać taką wątpliwą ozdobę? :-)
Min. w starszych samochodach spotkałem wygrzane przyłącza do żarówek, w Toyocie Avensis z 2003 r. wygrzewały się plastiki w reflektorach.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

kgb14 pisze:+ 10 do lansu :-P A poważniej - oszczędzam żarówki - mam dobre ale się szybko wypalają poprzez ciągłą jazdę na nich i włączanie wyłączanie - żarówka dostaje po dupie. Poza tym niewątpliwą zaletą jest to, ze nie zapomnę włączyć świateł i o to mi głownie chodzi. Coś tam piszą o oszczędności paliwa - może to i coś daje ale wydaje mi się to bardzo znikomą ilości i o to mi nie chodzi.
kgb14 - to co to za żarówki co się szybko wypalają? Ja w jednym aucie mam ksenony (fabryczne) od 3 lat i wiecznie je włączam i wyłączam (jazda po mieście, itp) i nic się nie dzieje a ponoć ksenony są wrażliwe na częste 'pstrykania'. W drugim aucie od roku śmigam i do tej pory nie wymieniałem jeszcze żadnej żarówki. Tu mam zwykłe żarówki halogenowe ale nic się z nimi nie dzieje.

Może masz jakiś problem w instalacji? Tak, jak pisałem - w jednym aucie od 3 lat a w drugim od roku (tyle czasu posiadam to drugie) nie miałem potrzeby wymieniania żarówki, mimo dużej ilości włączeń i wyłączeń.

Co do paliwa to wątpliwa oszczędność.

Co do zapominania - za ułamek tego co trzeba dać za ledy, które mi osobiście (bez urazy dla posiadaczy takich lampek) kojarzą się z wiejskim tuningiem, kupisz sobie takie coś: http://allegro.pl/przypominacz-o-wlacze ... 48769.html i będziesz pamiętać i o włączeniu i o wyłączeniu :-) Montaż banalny, koszt znikomy.

[ Dodano: 2012-07-26, 19:19 ]
A co do spalania - to te ledy to na energię słoneczną? Też parę W biorą. Żadna oszczędność.

I jeszcze jedno - kbg14 przepraszam za tak rozległą wypowiedź OT :-) Wiem, że szukasz porady co kupić a ja Ci tu 'smrodzę' swoimi 'mądrościami' ale można te 100zł lepiej spożytkować :-P
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Eazy, spoko - po prostu jak pisałem leniwy jestem i czasem zapominalski - co do żarówek to jakieś osramy - nie mam + 90 % - nie przepalają się tylko wypalają .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

kgb14 pisze:Eazy, spoko - po prostu jak pisałem leniwy jestem i czasem zapominalski.
No to tu masz lekarstwo za 17zł zamiast za 100zł http://allegro.pl/przypominacz-o-wlacze ... 48769.html ;-)

Ale spoko - jak to mawiają des gustibus non est disputandum :mrgreen:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Post autor: qset »

i ja dodam swoje 3 grosze może to i fajnie wygląda ale pomyślcie jak to innych użytkowników w nocy wnerwia jak jedzie na normalnych i tych dodatkowych już nie wspomnę o halogenach :evil:
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

qset pisze:i ja dodam swoje 3 grosze może to i fajnie wygląda ale pomyślcie jak to innych użytkowników w nocy wnerwia jak jedzie na normalnych i tych dodatkowych już nie wspomnę o halogenach :evil:
te światła się automatycznie wyłączają podczas włączenia pozycyjnych
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

oryginalne owszem, te z allegro bez modułu lub źle podłączone już nie a debili jeżdżących nawet w dzień na halogenach nie brakuje to fakt

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

bad pisze:a debili jeżdżących nawet w dzień na halogenach nie brakuje to fakt
Jak taki debil jedzie w nocy na halogenach, choc nie ma potrzeby, to mu z bliskiej odległości pociągam wszystkimi światłami po oczach. Wredny jestem, co nie :mrgreen:
Choć w sumie sam lubię doświetlać sobie drogę w nocy halogenami, ale jak ktoś jedzie z przeciwka to wyłączam. Sorry za OT.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: xander »

DR-DM pisze:
bad pisze:a debili jeżdżących nawet w dzień na halogenach nie brakuje to fakt
Jak taki debil jedzie w nocy na halogenach, choc nie ma potrzeby, to mu z bliskiej odległości pociągam wszystkimi światłami po oczach. Wredny jestem, co nie :mrgreen:
Choć w sumie sam lubię doświetlać sobie drogę w nocy halogenami, ale jak ktoś jedzie z przeciwka to wyłączam. Sorry za OT.
Bardzo mądre. "Debil" Cię oślepia stwarzając zagrożenie, a Ty nie pozostajesz mu dłużny, a nawet musisz go w tym przebić.

nmsp
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Awatar użytkownika
qset
Posty: 172
Rejestracja: 2012-01-29, 09:39
Znak/ranga: SQ5TDZ
Lokalizacja: Warka

Post autor: qset »

katapultion pisze:
qset pisze:i ja dodam swoje 3 grosze może to i fajnie wygląda ale pomyślcie jak to innych użytkowników w nocy wnerwia jak jedzie na normalnych i tych dodatkowych już nie wspomnę o halogenach :evil:
te światła się automatycznie wyłączają podczas włączenia pozycyjnych
mądry kierowca może tak zrobi ale nie mądry drogę sobie doświetli a innych kierowców ma w poważaniu nie będę dokładnie mówił gdzie :evil:
*******************************
Kto Pyta Nie Błądzi : Kto Błądzi Ten Pyta
Mobil : Yosan 850 + President Colorado
Baza : Kenwood 570DG + HEXBEAM
Yaesu ft-7900
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

xander pisze:Bardzo mądre. "Debil" Cię oślepia stwarzając zagrożenie, a Ty nie pozostajesz mu dłużny, a nawet musisz go w tym przebić.
Wiem, że mądre to nie jest, ale może da mu to coś do myślenia.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”