Jakie żarówki H4 polecacie

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

Miałem ten sam problem w nowej Astrze J , wcześniej jeździłem w samochodzie z xenonami , po przesiadce w nocy nic nie widziałem na "fabrycznych" żarówkach. Wybrałem Osram Nightbreaker i różnica jest zauważalna choć do xenonów się nie umywa niestety...
Kupiłem te żarówki w Media Markt ,choć na allegro i innych osiedlowych sklepikach motoryzacyjnych można było kupić 2x taniej ,aby mieć pewność ,że to oryginały.

Żadnych 100W chińskich podróbek nie radzę wsadzać bo po prostu na dziurach czy wzniesieniach oślepiasz tak innych ,że się odwracają nie patrząc na drogę. Ja tego nie lubię jak mi ktoś to robi i nie mam zamiaru robić to innym. Pomijając fakt ,że nie ma pewności ,czy taka żarówka nie generuje również promieniowania UV , przez co później żółknie plexi reflektora ( bo już szklanych się nie produkuje).

Miałem też sytuację w tym samochodzie ,że reflektory zaczęły pękać i pojechałem je zareklamować , w serwisie od razu spojżeli ,czy to nie przez żarówki...


Co do trwałości to niestety się nie wypowiem ,bo mam seryjne światła do jazdy dziennej , nocą często nie jeżdżę.
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Odnośnie Long Life, to Hella H7 wytrzymuje u mnie co najmniej rok a robię rocznie 40tys.

A żywotność żarówki zależy przede wszystkim od instalacji auta. Miałem Philipsy, Tungsramy, Narvy i każda podobnie wytrzymywała około roku.

Hella jest tania a markowa, dlatego warto się zastanowić zanim kupimy żarówkę 3x drożej na stacji paliw.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

No i już wiem kupię oryginalne zwykłe żadne tam wzmacniane żarówki : hella, philips,magneti marelli. zależy co będą mieli w pierwszym lepszym sklepie koszt takich żarówek to nie więcej jak 10 zł za sztukę a marka w mirę jakaś tam jest, nie jak jakiś no name , czy marketowy "bottari" :) dziękuje wszystkim za wypowiedzi .

Ps. Żeby nie zaśmiecać temat można wysłać do Koszalina.
ML145 +DNT Strato FM
mig25
Posty: 290
Rejestracja: 2011-05-21, 09:29
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: mig25 »

Chciałem dodać ,że seryjnie miałem właśnie Osramy ,a wymieniłem na Osramy nightbreakery , więc różnica pomiedzy produktami tego samego producenta jest.
Awatar użytkownika
JayJay
Posty: 488
Rejestracja: 2012-06-27, 14:32
Lokalizacja: Białystok KO13ND

Post autor: JayJay »

Ja osobiście polecam:
PHILIPS Night Guide - doskonałe na porę jesienną - zimową.
U mnie świeciły ponad rok.
CRE 8900 knktr v.2; 575m6; RM KL 405; T5000; RSN4001A
AT-6666 knktr v.2; EC-2018 Turbo; HP 4000; RSN4001A
JFK II knktr v.2; CR577; B300p; T5000; CB-250
SMART knktr v.2; B150; MW4000; CB-250
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

szkoda kasy za drogo to wychodzi ponad 60 zł za inna barwę światła
ML145 +DNT Strato FM
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Młody pisze:Ja zawsze używam H4 Philipsa, żadne long czy blue i są ok. Rok wytrzymują robiąc ok tysiąc km tygodniowo.
Popieram. Pewnie masz na myśli H4 Premium?


Kup sobie właśnie Philipsy H4 Premium +30% światła, Kubaopp. Sztuka kosztuje nie więcej niż 15 zł, świecą nieco lepiej niż standardowe H4 a przy tym są bardzo żywotne. W te wszystkie wynalazki Blue Vision Hiper Frajer nie ma co wierzyć, one są tak wysilone, że padają bardzo szybko a kosztują krocie. Przerabiałem temat takich żarówek o super jasnym świetle, beznadzieja. Nawet te chwalone w sklepach Osramy... Jedynie wspomniane przeze mnie Philipsy H4 Premium +30% światła, mimo że w nazwie jest magiczne +30% światła to żarówka trzyma bardzo długo i przy tym naprawdę dobrze świeci, ja nie narzekam a jeżdżę dużo w nocy. :)

Swoją drogą żarówki warto wymieniać co rok, jeśli ktoś robi dość duże przebiegi. Jak ktoś mało jeździ to i tak co dwa lata warto wymienić komplet żarówek.
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

no ja robię średnio 36 tys km w roku zmieniam 3 razy olej i raz żarówki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

SZCZWANY_LIS pisze:
Młody pisze:Ja zawsze używam H4 Philipsa, żadne long czy blue i są ok. Rok wytrzymują robiąc ok tysiąc km tygodniowo.
Popieram. Pewnie masz na myśli H4 Premium?


Kup sobie właśnie Philipsy H4 Premium +30% światła, Kubaopp. Sztuka kosztuje nie więcej niż 15 zł, świecą nieco lepiej niż standardowe H4 a przy tym są bardzo żywotne. W te wszystkie wynalazki Blue Vision Hiper Frajer nie ma co wierzyć, one są tak wysilone, że padają bardzo szybko a kosztują krocie. Przerabiałem temat takich żarówek o super jasnym świetle, beznadzieja. Nawet te chwalone w sklepach Osramy... Jedynie wspomniane przeze mnie Philipsy H4 Premium +30% światła, mimo że w nazwie jest magiczne +30% światła to żarówka trzyma bardzo długo i przy tym naprawdę dobrze świeci, ja nie narzekam a jeżdżę dużo w nocy. :)

Swoją drogą żarówki warto wymieniać co rok, jeśli ktoś robi dość duże przebiegi. Jak ktoś mało jeździ to i tak co dwa lata warto wymienić komplet żarówek.

W moim mieście są one po 8 zł jak ktoś che to mu kupie :hopla: :hopla: :hopla: :hopla: :hopla:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Niewiele drożej.Tungsram
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

i co mam uwierzyć że będzie 90% więcej światła na drodze????
ML145 +DNT Strato FM
Gonzo

Post autor: Gonzo »

db68 pisze:Niewiele drożej.Tungsram
Niewiele drożej, ale padają cholernie szybko. A to +90% światła to bajka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

jutro kupie te premiumki i starczy cena ładna i mam nadziej ze się sprawdzą.
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Post autor: kubaopp »

Najbardziej dziwi mnie to że nie trafił się żaden" tuningboy" który polecił by założenie żarników Xenonowych a penie na forum są tacy co mają tak przerobione reflektory :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Gonzo

Post autor: Gonzo »

kubaopp, mi się sprawdzają. :) Tanie i dobre, innych gówien i wynalazków nie chcę. Na długich bardzo ładnie świecą te żarówki, aż byłem mocno zaskoczony, oczywiście pozytywnie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”