Dwa PTT w gruszce

Wszystko na temat autek i nietylko.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sdd
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-26, 16:44
Lokalizacja: JO91RB79

Dwa PTT w gruszce

Post autor: sdd »

Wpadł mi do głowy pewien pomysł, który fajnie, gdyby producenci mobilnych radyjek uwzględnili.

Chodzi o to, żeby w "gruszce" były dwa przyciski PTT - jeden do nadawania z pełną mocą, do pytań o drogę, ostrzeżeń itp., a drugi, po naciśnięciu którego nadajnik pracowałby ze skróconą mocą - 1W lub 500 mW - stosowany do rozmów w bezpośredniej bliskości "co tak wolno jedziesz baranie" itp. Niekoniecznie wszyscy to muszą słyszeć w promieniu kilometrów - zwłaszcza, że to właśnie wówczas często najwięcej określeń "łacińskich".

Ewentualny skrót mocy montowany w radiu jest do tego celu absolutnie niepraktyczny - komu by się chciało, a i zapomnieć przywrócić pełną moc łatwo.

A może już w jakimś modelu takie coś funkcjonuje?
Pozdrawiam
SDD

President Jackson (I) + FD1818 + 5/8 λ
sdd
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-26, 16:44
Lokalizacja: JO91RB79

Dwa PTT w gruszce

Post autor: sdd »

Oczywiście idąc za ciosem proponowałbym jeszcze trzeci przycisk - z zerową mocą - którego obowiązkowo należałoby użyć w przypadku bardzo intensywnego korzystania z drogowej łaciny ;)
Pozdrawiam
SDD

President Jackson (I) + FD1818 + 5/8 λ
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7781
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dwa PTT w gruszce

Post autor: Hasan-Łódź »

Są takie rozwiązania w krótkofalówkach np. w Midland G9 w wersji eksportowej. W CB nie spotkałem się.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
sdd
Posty: 20
Rejestracja: 2015-06-26, 16:44
Lokalizacja: JO91RB79

Dwa PTT w gruszce

Post autor: sdd »

No bo wymagałoby to już wprowadzenia zmian w standardzie wtyków itd. W każdym razie taka mnie naszła refleksja w wyniku prowadzenia nasłuchu kanału 19 z bazy.
Pozdrawiam
SDD

President Jackson (I) + FD1818 + 5/8 λ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Motoryzacja.”