Forumowi rowerzyści

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Forumowi rowerzyści

Post autor: Piotrek-TJE »

Ostatnio jak się wybrałem na rower nie pomyślałem, aby porobić fotki, a też kilka interesujących miejsc odwiedziłem :-)
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Forumowi rowerzyści

Post autor: Marcin Sandomierz »

kubaopp pisze:ładna woda , Pospiningował by tam
To jest Wisła, zdradliwa rzeka. Odradzam.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Forumowi rowerzyści

Post autor: bad »

A co ma zdradliwa rzeka do spiningowania? To już powędkować nie można?

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
kubaopp
Posty: 4917
Rejestracja: 2012-04-02, 17:14
Lokalizacja: LN32DW Benoy-Vedeno
Kontakt:

Forumowi rowerzyści

Post autor: kubaopp »

Marcin w Wiśle wędkowałem nie raz , czasami ładne okazy wpadają :mrgreen:
ML145 +DNT Strato FM
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Forumowi rowerzyści

Post autor: Marcin Sandomierz »

A ok, źle doczytałem.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Forumowi rowerzyści

Post autor: tarnus »

Od jakiegoś czasu jeżdżę MTB XC. Lubię przy okazji rejestrować ślady tras, co ułatwia mi między innymi planowanie kolejnych. Wcześniej używałem Navime na telefonie i byłem nawet z niej zadowolony, mimo że zaliczała czasem zwiechy. Obecnie jeżdżę ze smartwachem na ręce a telefon ląduje w plecaku. Podczas całodniowych wypraw oszczędność akumulatora w telefonie jest priorytetem. Niestety Navime nie daje się zainstalować na smartwachu. Endomondo za duży przerośnięty kombajn, też miał kilka zawieszek na fonie a na smartwaczu nie wyświetla się prawidłowo na ekranie, czasem ekran jest z orientacją 90stopni. Testowałem też naviki. Po wykupieniu wszelkich opcji super apka z możliwością planowania trasy na komputerze, zaplanowana trasa automatycznie widoczna jest na smartwachu czy telefonie. Niestety ale na smartwachu bardzo upierdliwa obsługa.
Obecnie do nagrywania śladów tras używam apkę Geo Tracker. Oczywiście w smartwachu. Zaleta: nie wiesza się, banalna w obsłudze DZIAŁA prawidłowo na smartwachu przez co mam odciązony telefon. Wady: maciupenkie ikonki przez co trochę upierdliwa obsłua manualna.
Podzielecie się informacją czy i z jakich programów do rejestracji śladów trasy korzystacie.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Forumowi rowerzyści

Post autor: AntekPabianice »

Garmin Oregon 450 z pancernym uchwytem RAM Mount (na mostku). Duży, czytelny wyświetlacz, w pełnym słońcu idealny bez podświetlenia (ogranicza zużycie baterii), do tego masa map open source z OSM i UMP Polska.
Na telefonie najbardziej podchodzi mi Locus. Można wgrać własne mapy wektorowe i rastry (tak jak w Oregonie), nawigować offline - super sprawa.
Smartwatch - nie używam. Za mały wyświetlacz, wróciłem do zegarka analogowego.
Ostatnio zmieniony 2019-12-15, 15:38 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Literówka
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
suzu4x4
Posty: 552
Rejestracja: 2015-01-05, 01:32
Znak/ranga: 161HF001
Lokalizacja: Wrocław JO81KD

Forumowi rowerzyści

Post autor: suzu4x4 »

kiedyś używałem do rejestracji śladów Garmina 60 CSX , jest niezawodny no i wytrzymuje tydzień na jedym komplecie akumulatorków a nawet jak padną to można wsadzić dwa paluszki i znów spokój na kilka dni :mrgreen:

ale czasy się zmieniły Garmin przeleżał kilka lat w szufladzie ( jakby ktoś chciał to jest do sprzedania) a ja minimalizuję ilość sprzętów na wycieczki więc zabieram tylko mapę papierową telefon i powerbanka ;-)

Jeździmy z synem MTB , do wyszukiwania ciekawych tras używam aplikacji "TRAILFORKS" a do nawigacji i rejestracji śladów używam płatnej wersji ' LOCUS MAP PRO "
polecam z czystym sumieniem, nigdy mi się nie zawiesiła, działa stabilnie , potężna ilość map zarówno online jak i offline , darmowych i płatnych.
poniżej kilka zrzutów ekranu z zapisu naszych górskich wycieczek :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mobil - Legend III white + SIRIO SILVER 90
Kamper - AT6666 + Sirio Carbonium 27 Black/Santiago 1200/Antron A99
Będe jechał zapraszam do rozmowy
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Forumowi rowerzyści

Post autor: tarnus »

Nie chcę garmina lub czegoś podobnego bo chcę mieć to pod ręką a dokładniej na ręce. Najlepsze miejsce na zegarek i rejestrator trasy moim zdaniem. Na kierownicy jeśli już cos montuję to czasem tylko kamerę. Z locusem nie jeździłem ale jeździł mój kolega z którym często jestem wspólnie w trasie. On też zachorował na smartwacha. Obaj kupiliśmy Lemfo Lem4. Mają dośc duże wyświetlacze i w zasadzie są to telefony G3, Bluetooth, Wifi, kamerą (haha mozna prowadzić videorozmowę jak na filmach SF)
Trailforks... muszę sprawdzić co to ma. podejrzewam że coś a'la Naviki ale zobaczę. Dzięki.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Forumowi rowerzyści

Post autor: tarnus »

https://youtu.be/hJ9zvdC-9b0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trailforks zainstalował się na smartwachu ale ma orientacje wyświetlania obróconą. Zobaczę czy da się coś z tym zrobić.

Obrazek

W zimie też jeżdżę :-P
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Trailforks zainstalował się na smartwachu ale ma orientacje wyświetlania obróconą. Zobaczę czy da się coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Forumowi rowerzyści

Post autor: tarnus »

Co prawda udało się obrócić orientację Trailforks na wyświetlaczu ale niestety zamula strasznie. Odinstalowałem i powrót do Geo Tracker. Wychodzi na to że to najlepsza apka na smartwacha do zapisu trasy na chwilę obecną.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Forumowi rowerzyści

Post autor: tarnus »

Wróciłem do poszukiwania apki na telefon. Niestety ale mikroskopojnej wielkości czcionki to już nie na moje patrzałki.

No i znalazłem! OsmAnd. To co ta apka oferuje nawet w darmowej wersji jest niesamowite.
Pracuje zarówno z mapami offline jak i online. Na próbę wgrałem też UMP PCPL. Rewelka.
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Forumowi rowerzyści

Post autor: maraft1 »

To ja mogę od siebie polecić aplikacje WindyMaps.
]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport.”