jaką nawigację polecacie?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

jaką nawigację polecacie?

Post autor: domino.pl »

Mam znajomego co jeżdzi na zachód i jeżdzi na Igo Truck , ale w zapasie Automapa.
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

jaką nawigację polecacie?

Post autor: mcichu »

Duzo kierowcow na tirach widzialem, ze korzysta z nawigacji na tablecie. Wg mnie na tablecie mamy lepsze kolory i szybkosc dzialania map
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Re: jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

Speed pisze:
To tylko wróżka poda Ci dokładny czas dojazdu? Wydawało mi się, ze każda nawigacja przelicza czas dojazdu jeszcze zanim pojedziesz,
Ale nie co do minuty za każdym razem!
No chyba, że z punktu A do B będziesz jechał pustą autostradą.
Speed pisze:A z Twoją jak jest, dopiero po dojechaniu do celu wiesz o której będziesz? :mrgreen:
Oczywiście, że czas dojazdu estymuje ale nie trafia w 100 % przypadków co do minuty!
Speed pisze: Mów co chcesz, trzy miesiące testowane i odliczając pauzy i jakieś dobrowolne opóźnienia pokazuje co do minuty czas przyjazdu. Chcesz to? Nie widzę problemu żebyś sobie kupił.
No to musi być wróżka...
Skąd taka nawigacja ma przed wyjazdem wiedzieć, że np za trzy godziny, przez 100 km będziesz jechał wolniej niż zazwyczaj z powodu np. mgły?
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

Re: jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

mcichu pisze:Duzo kierowcow na tirach widzialem, ze korzysta z nawigacji na tablecie. Wg mnie na tablecie mamy lepsze kolory i szybkosc dzialania map
Generalnie z powodu wielkości ekranu.
Nic lepszego w ekranach ani sprzęcie nie ma w tabletach niż można znaleźć w smartfonach.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

jaką nawigację polecacie?

Post autor: mcichu »

Ale prawda jest, ze smartfony i tablety wypieraja tradycyjne navi na windowsie ze wzgledu na szybkosc dzialania i obsluge. Mowie tutaj o tradycyjnych navi, w ktorych samemu sie instalowalo mapy (Np. A.M., IGO)
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

Wypierają bo przede wszystkim :
1. Nie musisz targać ze sobą dwóch urządzeń, tylko jedno (które i tak zazwyczaj masz przy sobie)
2. Dużo większy wybór softu nawigacyjnego.
3. Jaśniejsze ekrany.
4. Łatwiejszy dostęp do funkcji online (przede wszystkim traffic).

Programy na klasycznych urządzeniach działają równie szybko i sprawnie.
A zaryzykowałbym stwierdzenie, że stabilniej - ze względu na platformę. Nie ma mniej stabilnej platformy, jak Android i bardziej stabilnej niż Windows CE.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

jaką nawigację polecacie?

Post autor: heniopt »

Ja używam od paru lat TOMTOM Start 25 z dożywotnią aktualizacją map i śmiało mogę polecić nawigacje z tej firmy. Do Garmina też bym się nie przyczepił. Do dużego auta warto zainwestować w któryś z wyższych modeli, który bierze jeszcze pod uwagę ograniczenia tonażowe oraz wysokości wiaduktów. Co do czasu, przelicza dość precyzyjnie, o której godzinie będziemy na miejscu docelowym. Po mieście sprawdziła mi się lepiej niż nawigacja w telefonie od google. Można pomyśleć o nawigacji, która może pobierać wirtualnie dane o korkach na trasie, żeby wybierać bardziej optymalne trasy.
Co do nawigacji w telefonie, to jestem przeciwnikiem.
- w większości wypadków potrzebny STAŁY dostęp do internetu, mapy nie są zapisane w urządzeniu
- telefon zawsze może nam zadzwonić, a mamy potrzebę odebrać, nawigacja już nam przeszkadza
Dla mnie to są 2 kwestie, które wykluczyły nawigacje w telefonie.
Jeśli ktoś korzysta bardzo sporadycznie, to nie ma sensu kupować nawigacji, ale jeśli już troszkę częściej to jest to nieoceniona pomoc. Szczególnie w poruszaniu się po mieście.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: jaką nawigację polecacie?

Post autor: Speed »

heniopt pisze:Ja używam od paru lat TOMTOM Start 25 z dożywotnią aktualizacją map
Dokładnie z tym modelem jeździłem 3 miesiące.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
mcichu
Posty: 71
Rejestracja: 2016-09-28, 08:12

jaką nawigację polecacie?

Post autor: mcichu »

Mam pare kolegow jezdzacych na autobusach po Europie i Tomtoma sobie chwala. Uwazaja, ze na Zach. Europe mapy Tomtoma (czy to na urzadzeniu czy w Igo np) sa lepsze od Navteqa czy Garmina. Czasami troche TT glupieje w Czarnogorze, Bosni np, ale jak to kazda nawigacja czasem moze sie przeliczyc
Wazne tez jest nie tylko to na jakich
mapach pracuje nawigacja lecz jaki
ma interface wyznaczania trasy. Np
Here Maps co z tego ze ma dobre
mapy jak sposob wyznaczania trasy
jest fatalny.
Ostatnio zmieniony 2016-10-17, 14:30 przez AntekPabianice, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: scaliłem posty
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

@heniopt
Na smartfony jest dużo nawigacji z mapami offline, więc jak ktoś bardzo drży o swój pakiet internetowy to bez wątpienia coś znajdzie (np. Automapa, Sygic).
A przy połączeniu przychodzącym to dialer zasłania cały ekran (a nie odwrotnie). Także to nie nawigacja przeszkadza rozmawiać a rozmowa nawigować.
Oczywiście kilka ruchów i można się przełączyć na nawigację ale jak połączeń jest dużo to jest to upierdliwe.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
RobertG7
Posty: 76
Rejestracja: 2013-07-29, 16:22
Lokalizacja: Podlasie

jaką nawigację polecacie?

Post autor: RobertG7 »

Odpowiem jako kierowca potocznego "TIRa":
1. Kiedyś na początku Automapa - tragedia, nie polecam nikomu, w Essen tak mnie poprowadziła w miasto (nie było zakazów), że ledwo wyjechałem, dobrze, że w nocy.
2. Bardzo długo Igo Truck - bardzo dobrze się z tym jeździ, ale chciałem być na bieżąco z utrudnieniami na drodze itp.
3. Kupiłem TomTom Truck 6000 - mapy dożywotnio aktualizowane. Na początku ciężko jest się przyzwyczaić do menu, trzeba też się nauczyć wpisywać adresy - wpisujemy najpierw ulicę, nr budynku, a później miejscowość, ważne by nie mylić liter, bo szuka w całej Europie. Funkcjonalność tego TomToma jest wg mnie bardzo dobra, zwłaszcza LiveTraffic (przez rok gratis, później 200zł rocznie) - korki, objazdy, fotoradary, kamery na skrzyżowaniach, aktualne roboty drogowe, wypadki, zamknięte drogi itd. Świetny wyświetlacz w słońcu. Miejsce docelowe możemy oczywiście wpisać po współrzędnych, wyświetlać wszystkie stacje paliw wzdłuż trasy - przydatne na zachodzie jak się szuka dobrego parkingu za 300-400km kilometrów.

Ale na wszelki wypadek iGo leży w aucie :), dodatkowo w laptopie zainstalowana automapa na PC, offline, ale tej użyłem 2-3 razy do sprawdzenia dojazdu.

W osobówce używam też tego TomToma, nie narzekam.
No i najważniejsze - żadna nawigacja nie zwolni od myślenia, bo czy to iGo, czy TomTom, to potrafią próbować prowadzić dziwnymi drogami - ale to wiemy wszyscy.
Podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd.
baza: Y FT-950 + Delta M0PLK,
mob: J1, HR5500, WA-27, T5000
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

jaką nawigację polecacie?

Post autor: Szpadyzor11 »

Ja w osobówce używam Here, rzadko jej potrzebuje ale w razie bidy ratuje ;-)
Dodam od siebie, potrafi po paru wyznaczeniach tej samej trasy poprowadzić inna droga, szczególnie przed docelowym miastem :lol:
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

Jeśli to prowadzenie inną drogą miało sensowną przyczynę (np korek) to bardzo dobrze.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

jaką nawigację polecacie?

Post autor: Szpadyzor11 »

Prawdę mówiąc możliwe, bo planowałem trasę w nocy i kierowało taką droga że po nocy mi się śniła, a jadąc rano skoro świt już panując trasę przed miastem docelowym całkiem zmieniło trasę, i może dobrze, ale poinstruowałem się sugestia navi (i to tej na świeżo) i wyszło moim zdaniem jeszcze korzystniej. Możliwe ze Here ma cos z google maps i uwzglednia ruch w zależności od pory dnia.
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
ochkarol
Posty: 113
Rejestracja: 2015-05-07, 08:26
Lokalizacja: Lublin

jaką nawigację polecacie?

Post autor: ochkarol »

Żadna rewelacja zaszyte w mapach statystyczne dane o ruchu drogowym.
Większa filozofia to blokowanie i odblokowywanie odcinków dróg na bieżąco.
A największa to właściwe reagowanie na bieżące korki i zatory drogowe.
kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli niż ubrać po jej myśli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze GPS-y”