urządzenie do podsłuchu policji,co kupic

A co to wogóle "krótkofalarstwo" ??

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

bamber8
Posty: 237
Rejestracja: 2012-01-15, 10:03
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: bamber8 »

marcello78 pisze:
xander pisze:Zakładając, że kolega chce korzystać z urządzenia by słuchać policji (nielegalne), to polecanie mu nadawania na tych częstotliwościach uznaję za przejaw czystej ironii, której nie trzeba tłumaczyć.
jedyny kumaty ;-)
A można bez zezwolenia słuchać legalnie? :roll:
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

bamber8 pisze:A można bez zezwolenia słuchać legalnie? :roll:
Słuchać możesz, nie możesz natomiast przekazać osobom trzecim tego co usłyszałeś.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

Marcin Sandomierz pisze:
bamber8 pisze:A można bez zezwolenia słuchać legalnie? :roll:
Słuchać możesz, nie możesz natomiast przekazać osobom trzecim tego co usłyszałeś.
No chyba że słuchasz z kolegami po fachu, ja jednak obstaję, że kolega jest cienias i w 30 minut nie rozmontuje samochodu :mrgreen:
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Pyrek, wątpisz w możliwości Polaków ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

W naszych rodaków nigdy nie wątpiłem szczególnie po akcji z trumnami w berlinie :evill:
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
xander
Posty: 353
Rejestracja: 2012-05-22, 20:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: xander »

AntekPabianice pisze:
xander pisze:Zakładając, że kolega chce korzystać z urządzenia by słuchać policji (nielegalne)
Nie do końca, tj. ciężko jednoznacznie zinterpretować przepisy prawne:
Rozdział XXXIII Kodeksu Karnego stanowi:

Art. 267. (105) §1.

Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

§ 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

§ 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.

§ 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Trudno podjąć się jakiejkolwiek interpretacji tych przepisów. Sprawia wrażenie napisanego w sposób jasny i czytelny. Jednak po chwili zauważymy, że daje duże pole do różnorodnych interpretacji.

Prawo Telekomunikacyjne nie przewiduje sankcji karnych za samo słuchanie oraz nie wymaga posiadania zezwolenia na użytkowanie. Natomiast przewiduje sankcje za niezachowanie tajemnicy korespondencji radiowej.
Reasumując. W Polsce możemy legalnie posiadać skaner nasłuchowy bez obawy, że będziemy mięli z tego powodu nieprzyjemności. Nieprzyjemności będą tylko wtedy jeżeli zaczniemy tę korespondencję nagrywać i publikować.
:arrow: http://spotter.pl/index.php/pl/strefa_s ... a,135.html
Niestety od kiedy zmieniono par 3. jest to już jasne. Skaner idealnie pasuje pod "inne urządzenie"
Xander
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.

"W przeciwieństwie do krasnoluda Modo sierżant Colon znał znaczenie słowa \"ironia\". Uważał, że to owoc podobny do aronii."
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Za dużo mu powiedzieliście, albowiem nie bedzie mógł oprzeć sie pokusie by do nich pomodulować.

Będzie płacz.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
drail
Posty: 280
Rejestracja: 2011-11-02, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: drail »

To może Baofeng jakiś? Posłuchać może, a jak licencje zrobi to na 2m/70cm też pogada.
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

xander pisze:Art. 267. (105) §1.

Kto bez uprawnienia
i na tym bym się skupił... nawet do słuchania trzeba mieć pozwolenie... nasłuchowca
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
korni8808
Posty: 792
Rejestracja: 2013-08-01, 11:59
Lokalizacja: Jawor / JO81CB(42GL)

Post autor: korni8808 »

Było kupić baofenga bez otwierania tematu i byłby spokój na forum;
a tak afera i jeszcze ktoś doniesie :-P
3Z6Z
B: FT-2k + HexBeam + dipol 40m; IC-V8k + GP6E
M: IC-7k + Ampro 20/40
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Tyle gadania o nic.. Chce to kupi, posłucha, stwierdzi że nic ciekawego i tyle. Bo przecież "ciekawszych" spraw oni i tak nie załatwiają via niekodowane motorolki!
Awatar użytkownika
drail
Posty: 280
Rejestracja: 2011-11-02, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: drail »

Mam Baofenga UV5r i szczerze polecam! Posłuchać możesz co gadają, odczytywać NOAA, podłuchać/pogadać na innych pasmach. Można także używać jako pmr'a, lecz trzeba się liczyć że nadaje z większą mocą niż pmr.
Jak coś jest do wszystkiego, jest do niczego.
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

drail pisze:Mam Baofenga UV5r i szczerze polecam!
Mógłby mieć płynnego SQ bo na pierwszym levelu trochę wycina a na level 0 hałas robi.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
daniupierug
Posty: 89
Rejestracja: 2013-11-03, 18:10
Lokalizacja: bochnia

Post autor: daniupierug »

nie mam zamiaru nadawać , tylko słuchać! wiec co to co wybrałem to dobry wybór ?
Awatar użytkownika
sp9le
Posty: 469
Rejestracja: 2011-09-14, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: sp9le »

cassiopeia pisze:
xander pisze:Art. 267. (105) §1.

Kto bez uprawnienia
i na tym bym się skupił... nawet do słuchania trzeba mieć pozwolenie... nasłuchowca
Nie ma takiego czegoś jak "pozwolenie... nasłuchowca". Znak SWL nadaje PZK na wniosek, co daje możliwość wysyłania kart SWL z przeprowadzonych nasłuchów na pasmach krótkofalarskich. Podsłuchiwanie policji - to już coś innego i nie mylić z SWL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak zacząć.Pytania.”