Wouxun KG-UV9D

Jakie radio i gdzie zaprogramować, na jakie pasma.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Wouxun KG-UV9D

Post autor: DR-DM »

Miałem przyjemność słyszeć Janusza z tego handy na SR9P. Modulacja czytelna i spokojna. Dla mnie aż za spokojna, bez wyrazistości. Kenwood TM-D710E zrobił duuuuużą różnicę.
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

DR-DM pisze: Kenwood TM-D710E zrobił duuuuużą różnicę.
Tych dwóch radiotelefonów to chyba nie ma co porównywać ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

AntekPabianice pisze:
DR-DM pisze: Kenwood TM-D710E zrobił duuuuużą różnicę.
Tych dwóch radiotelefonów to chyba nie ma co porównywać ;-)
Inna moc , inna antena i Kenwood to radio z MicGainem w moim przypadku ustawionym na maks.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Hasan-Łódź »

Antek, podjedź to Ci użyczę swojego KG-UV9D - potestujesz sobie do woli :-)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

Hasan-Łódź, kusząca propozycja ;-)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
seb12345
Posty: 1
Rejestracja: 2016-06-05, 12:20

Wouxun KG-UV9D

Post autor: seb12345 »

Witam serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum, więc chciałbym przywitać się z Radiową Bracią ;)

Jeśli chodzi o Wouxuna KG-UV9D to w tej chwili mam zarówno jego jak i wersję PLUS. Różnych radyj tej firmy używam od dobrych kilku lat zarówno w terenie, w górach jak i w domu. Wersję KG-UVD1P a później KG-UV6D używałem dosyć często i biły na głowę Bao UV5R zarówno pod względem modulacji, nadawania jak i zasięgu. Czytałem gdzieś na necie recenzje różnych modeli Bao gdzie były pomiary mocy na wyjściu i żaden Bao nie nadawał mocą maksymalną. UV5R osiągał coś koło 3W w VHF.

Później używałem KG-UV8D, który był niewypałem. Duży, niewygodny i szalenie prądożerny. Do tego tępy odbiór i słaba modulacja przy nadawaniu.

KG-UV9D to już poprawiona ósemka. Radio jest zauważalnie mniejsze i to pomimo większej baterii. Modulacja jest znacznie lepsza i w odsłuchu niewiele się różni od Yaesu FT1D, którego także posiadam, ale jest to znacznie droższe radio. Co mnie najbardziej wkurza w dziewiątce to brak możliwości całkowitego wygaszenia wyświetlacza i wkurzająca migająca zielona dioda. Wszystkie te błędy poprawiono w wersji PLUS i dodatkowo dołożono Crossband repeater, który był w "ósemce".

Na pewno do minusów można zaliczyć kiepskie fabryczne oprogramowanie i brak obsługi "dziewiątek" przez CHIRPa. Niestety Chirp wciąż nie wspiera ani modelu 9, ani modelu 9 PLUS a fabryczne oprogramowanie jest beznadziejne. Do tego nie ma możliwości importu ustawień z jednego modelu do drugiego. Moja baza częstotliwości z modelu 9 obejmuje blisko 400 kanałów. Nie miałem ochoty przepisywać ręcznie kanałów do nowego radia. Jako że struktura wsadu do radia jest niemal identyczna w obydwu radiach, użyłem HEX Editora do przeniesienia bazy kanałów z modelu KG-UV9D do modelu PLUS.

Na początek fabrycznym oprogramowaniem wygenerowałem "czysty" plik z podstawowymi ustawieniami a później przy użyciu HEX Editora skopiowałem ustawienia z pliku dla radia KG-UV9D i nadpisałem ustawienia do pliku wygenerowanego przez soft do wersji PLUS. Po wszystkim plik zapisałem do radia.

Radio nie sprawdza sum kontrolnych, więc bez problemu sklonowałem ustawienia ze starszego do najnowszego modelu. Radio bez problemu przyjęło edytowany plik. Pracuje bez zarzutu.

Generalnie większa moc nadawania niewiele pomoże przy kiepskiej fabrycznej antenie. Ja w swoich radiach używam anten Diamond RH901S 47cm długości i różnica w zasięgu i czytelności jest zauważalna.

Prędkość skanowania:
KG-UV9D (PLUS) - szybsze od: KG-UV8D - szybsze od KG-UV6D/KG-UVD1P
Porównanie szybkości skanowania do skanerów nie ma w ogóle sensu, bo dzieli je przepaść. Ale nawet drogie markowe radia ustępują tutaj skanerom. Jeśli ktoś chce wyłączne słuchać to polecam skaner.

Przez ostatnie lata przez moje ręce przewinęło się wiele radyj, zarówno takie Bao i Wouxuny jak i profesjonalne Motorole. Sam używam także Yaesu FT1D - świetne radio ale tragiczny interfejs użytkownika. Kupiłem je od gościa, który "poległ" na obsłudze tego radia. Sam te radio rozgryzłem, ale wiele funkcji ma nielogiczny układ i tragiczną obsługę, np. aby zmienić głośność trzeba użyć dwóch rąk. Jedną nie da się tego zrobić. Często noszę radio przypięte do paska i to dyskwalifikuje to radio u mnie.

Mogę śmiało polecić KG-UV9D lub wersję PLUS wszystkim, którzy chcą kupić przyzwoite radio za rozsądne pieniądze. Jeśli jest ktoś z okolic Świdnicy na Dolnym Śląsku to można się spotkać i porównać różne radia. W razie potrzeby pomogę zaprogramować radio. Mogę też odsprzedać niedrogo KG-UV9D, bo planuję kolejne zakupy. Tym razem będzie to radio cyfrowe DMR.
Rafi252525
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 23:49

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Rafi252525 »

Kupilem trzy dni temu wouxuna kguv9 d plus. Coz wszystko dziala w nim procz kross band repeatera. Reapeater niby nadaje sygnal slyszany z pasma 145 Mhz na 430 Mhz ale jest tylko sama fala nosna bez modulcji.Sadze ze to wina niedopracowanego oprogramowania. Mialem tez zwyklego kguv9 ta poprzednia wersje i fajnie tam harczy AM . W kguv9 plus poprawili troche ten AM i sterowanie podswietleniem I nic po za tym. Coz chinczykom jeszcze daleko do Japonskiej mysli technicznej.Wiec pomimo zakupu tego wouxuna kguv9d plus dalej jestem przeciwnikiem tych Chinskich wynalazkow. Z cross band reapetera nie korzystam wiec radio zostaje i nie bede go odsylal do sklepu. KGUV 6 D to jedyna udana konstrukcja Wouxuna. Ale po tym zakupie kguv 9 plus koncze z chinczykami i powroce do Japonskiej mysli technologicznej Yaesu Icom Kenwood Alinco.
Rafi252525
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 23:49

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Rafi252525 »

Jezeli chodzi o te mobilowe wouxuny kguv 920 p i 950 p. Drogi badziew . Czesto jak szybko ludzie kupia te modele tak szybko je sprzedaja. Lepiej doloztc 200 zl i kupic np yaesu ft 8800 itp. Albo jakies Alinco. Firma Wouxun chce szybko dorownac japonskim rekinom i robi niedopracowany sprzet i kaze sobie za ten sprzet placic prawie tyle kasy co firmy z Japoni.Mysle ze kguv 9 plus to powinien kosztowac gora ta 500 zl a te mobilowe radia powinni poprostu wycofac produkcji i je poprawic. O firmie Baoefeng to sie nie bede wypowiadal bo szkoda sie denerwowac . Ale chociaz baoefeng tez robi duzo niedopracowanych konstrukcji to moge ich pochwalic za to ze ceny ich prodktow sa adwekwatne do jakosci jaka prezentuja. A tak szczerze to wouxun to kguv 6d na tak. a reszta modeli wouxuna to do fabryki producenta niech wraca do poprawy.
Rafi252525
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 23:49

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Rafi252525 »

Modele wouxuna ktorych wogole nie powinni sprzedawac to kguv 899 kguv 8d kguv 920p. Totalna lipa. A sklepy coz . Robia dobra reklame czy to fimiki na youtubie zeby wypchnac badziew do klienta. A po zakupie niech sie klient martwi co ma z niedorobka zrobic . Buy two radios to maja tam swoje filmiki na youtubie o tych wouxunach i nie tylko . Ale wad i niedorobdk sprzetu nie pokazuja.
Rafi252525
Posty: 4
Rejestracja: 2016-06-12, 23:49

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Rafi252525 »

Napisalem prawde o wouxunach bo z wieloma modelami mialem do czynienia. Coz wouxun . Model kg uv 6d moge goraco polecic. Bo nie jest drogi a w miare przyzwoicie pracuje. A reszta modeli... Jak bym mial.kupic dzis wouxuna to tylko kguv6d . Koniec mych postow na temat wouxuna.
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

No to się trochę pobawiłem i pierwsze uwagi pokrywają się z opinią januwojt. Co do głośnika, to fakt, jednak można tmmu wybaczyć tą sredniotonowość, skoro w aucie, w czasie jazdy, spokojnie można tego słuchać (w UBC125HLT głośnik nie wyrabia, potrzebny jest zewnętrzny - ja podłączam pod złącze AUX w radiu FM).
Co do ergonomii, to klawiatura jest trochę za nisko, przy obsłudze jedną ręką trzeba uważać, żeby radio nie wypadło z reki. Lepiej by było zamienić miejscami klawiaturę z glośnikiem, ale "da się żyć".
januwojt pisze:Zakupiłem radio Wouxun KG-UV9D Plus wraz z dwoma akcesoryjnymi antenkami oraz kablem do programowania.
No i tu jest "pies pogrzebany". Programowanie częstotliwości w komórkach pamięci "z palca" to masakra, Zwłaszcza z różnym offsetem, DTCSS, czy tonem. Również przypisywanie nazw komórkom pamięci. Polecam w komplecie od razu zaopatrzyć się w kabel do programowania, bo szkoda czasu i nerwów.

I jeszcze jedno: nie mogę podłączyć słuchawek do radia, tzn. po podłączeniu nie odcina głośnika, a słuchawki głuche. Czy potrzebna jest mikrofonosłuchawka z dedykowanym złączem, czy jest opcja w programie do ich włączenia, bo nie mogę jakoś znaleźć.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Wouxun KG-UV9D

Post autor: januwojt »

AntekPabianice pisze:
I jeszcze jedno: nie mogę podłączyć słuchawek do radia, tzn. po podłączeniu nie odcina głośnika, a słuchawki głuche. Czy potrzebna jest mikrofonosłuchawka z dedykowanym złączem, czy jest opcja w programie do ich włączenia, bo nie mogę jakoś znaleźć.
Obrazek
Schemat złącza Kenwood , takie jak w Wouxunie .
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

I wszystko jasne. Wystarczy użyć szarych komórek i wyszukiwarki :oops:

januwojt, dzięki.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: Hasan-Łódź »

Adaptery samochodowe właśnie weszły mi na stan:
http://konektor5000.pl/index.php?p2173, ... xun-kguv8d" onclick="window.open(this.href);return false;

Zapasowe akumulatory będą niedługo :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wouxun KG-UV9D

Post autor: AntekPabianice »

Zakupiłem sobie kabelek do programowania i zonk na samym początku :cry:
Program nie widzi radiotelefonu mimo, iż wszystko zainstalowało się poprawnie (Win32 XP - zabytek, ale działa).
Rozwiązanie przyszło z Konektora (dzięki ;-) ) razem z innym zestawem sterowników:
If the device is installed properly, you will see "Prolific USB-to-Serial Comm Port. (COMx)" or "USB to Serial Port (COMx)" (Win98). Note that x is the number of the COM port (typically 1-8) assigned to the adapter.

The driver is installed properly, but the device is not working
First check to see that the Beagle Software application is set to the correct COM port number. To determine the COM port number assigned to the adapter, check the Device Manager (see above).

It is also possible that the COM port number assigned is too high. Sometimes a device won't work with the USB-to-Serial adapter even though everything appears to have installed correctly because some computers will only scan a limited number of COM ports.

For instance, it is possible that a computers has a limitation of scanning the first four COM ports. If the adapter is installed on COM5, a device with such a limitation will not work until the COM port is reassigned to COM1 - COM4.

Windows XP, 2000, ME, and 98 include a function that allows you to reassign the COM port. Simply follow the instructions below:

Windows XP port reassignment

1) Follow steps 1 and 2 in "How to Check the Driver Installation."

2) Right click on the "Prolific USB to Serial Port" and click on Properties

3) Click on the "Port Settings" tab. Click the "Advanced" button.

4) Pull down the scrollbar on the bottom, left side and select COM 1, 2, 3 or 4 (NOTE: Choose one that does not say "in use" next to it). Click "OK."

5) Click "OK" again. Notice that the device will show up as being on the same COM port that it was before (i.e., COM5), but will show up on the new port if you close the Device Manager and open it again.
U mnie w programie aktywne były porty nr 1, 2, 3, 6. Wybrałem "3" i wszystko działa :hopla:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tranceivery i osprzęt pomocniczy”