Jaka na auto

Jaka i jak wygląda.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Jaka na auto

Post autor: Marek »

Jaka antenka na auto na 2m :?:
Na miśkowozach są dwa rodzaje. Małe -krótkie i długie............... Po rozmowie z gliniarzem który stwierdził że niema żadnej różnicy bo jezdził su..... miśkowozami z taka i z taką antenka......... to sam niewiem.
A co powiecie o tych antenkach z alledrogo na magnes :?: :?:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
fellippe
Posty: 24
Rejestracja: 2008-09-27, 15:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: fellippe »

Troszke nie zrozumiale, ale jezeli chodzi o to jaka wsadzic antenke 2m na mobila to ja ostatnio zakupilem (od kolegi z forum zreszta) Sirio Performer 5000 i bardzo sobie chwale. Wczesniej smigalem z ML-145 tez Sirio i stwierdzam ze mimo iz nowy nabytek jest dluzszy w przyblizeniu o 0,5m to szumy zbierane z eteru sa znacznie mniejsze niz na MLce. Performer posiada nie porownywalnie grubszy bat co od razu rzuca sie w "uszy" :)
President Walker ASC
Sirio Performer 5000 / mag 16cm Alan
Gamma Sirtel / mag 16cm CTE 140 DV
K-PO NM452
Nokia HFS-12
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Chodzi o antene na pasmo 2m lub inne , nie 2metrową. ;-)
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

fellippe, nie chodzi o wysokość anteny i jej typ . To o czym Ty piszesz to anteny CB .


Natomiast kolega pyta to anteny na pasmo 2 m ;-) .

Bo jeszcze Ci kolego powiem , ze nasz jr.admin ma antenę na mobilu taką jak ja mam w podpisie - czyli 2 metrową .

Pozdrawiam .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fellippe
Posty: 24
Rejestracja: 2008-09-27, 15:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: fellippe »

kgb14 pisze:fellippe, nie chodzi o wysokość anteny i jej typ . To o czym Ty piszesz to anteny CB .


Natomiast kolega pyta to anteny na pasmo 2 m ;-) .

Bo jeszcze Ci kolego powiem , ze nasz jr.admin ma antenę na mobilu taką jak ja mam w podpisie - czyli 2 metrową .

Pozdrawiam .
My god faktycznie nie spojrzalem na dzial hehe plama co za pech :D Sorry :)
President Walker ASC
Sirio Performer 5000 / mag 16cm Alan
Gamma Sirtel / mag 16cm CTE 140 DV
K-PO NM452
Nokia HFS-12
sq8ijd
Posty: 82
Rejestracja: 2008-11-09, 22:45
Lokalizacja: jasło

Post autor: sq8ijd »

Antena krótka na radiowozach to tzw "ćwiartka" produkowana przez zakłady RADMOR . CWIARTKA tzn długosc jej jest równa w przyblizeniu 1/4 długosci fali (nie wymaga ona cewki dopasowującej ) Nie wiem do czego chcesz jej uzywac bo do CB sie nie nadaje i nigdy jej nie zestroisz do czestotliwosci 27 Mhz. Natomiast jezeli posiadasz radiotelefon VHF to polecam . Fajnie pracuje, posiadam taka na samochodzie i w pasmie 2 metrowym (145 Mhz krótkofalarskim) spisuje sie znakomicie . Jezeli chodzi o tą długa na radiowozach to jest 5/8 fali ( posiada taka dosc duza sprezyne u dołu )równiez miałem ale efekt marny w stosunku do ćwiartki. Najlepsze sa 5/8 z cewka dopasowujaca . Oczywiscie cały czas mowa o pasmie 2 m (nie mam na mysli długosci fizycznej promiennika) :-D
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Jakiś czas temu robiłem doświadzenia w paśmie 2m własnie z antenami 1/4 i 5/8 fali,próby odnosiły sie do przypadku stacja bazowa - samochód,korzystniej w samochodzie wypadła antena 1/4,sygnał był stały bez znaczących wahań,co do 5/8 były problemy,znaczne wahania sygnału prawdopodobnie podyktowane pracą na wietrze dłuższego promiennika jak i inna charakterystyka promieniowania takiej anteny listek o niskim kącie,wiec polecam antene 1/4 zwłaszcza produkcji Radmor bo to kawał solidnej anteny.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ja mam 1/4 λ zrobioną z Wilsona Little Will. Dziś próbowałem łączności na 145.200 i .... nawet dobrze to szło z ręczniakiem YAESU FTH 2010.
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
Paweł Opole
Posty: 763
Rejestracja: 2008-01-27, 15:02
Lokalizacja: Opole JO80XQ

Post autor: Paweł Opole »

Akurat w swoich autach wszędzie mam anteny w karoserii,podziurawiłem dachy dokładnie ;-),dla pasma 2m anteny radmor z wyjątkiem duzej ciężarówki gdzie głowicę montowałem w tylnej czesci kabiny co spowodowało koniecznosc podniesienia promiennika 90 stpni w górę i dlatego zastosowałem inną antenę,swego czasu pracowałem w paśmie 2m na antenie w podstawie magnesowej z telefonu komórkowego siemens s5 oczywiscie po wywaleniu cewki i przedłuzeniu promiennika.
Bądź aktywny na paśmie,pamiętaj o kulturze,pomagaj innym!
President johnny II + AT 1000.
KF: Kenwood Ts 450-S+Kenwood MC-80 + dipol 2x19m + Radmor 32817/1.
UKF:Kenwood Ts 60, Icom IC 821H, Icom IC 2200H, Kenwood TM 255A + Diamond X 700H
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antena.”