Darmowy internet już działa

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
acabar
Posty: 47
Rejestracja: 2011-03-10, 17:04
Lokalizacja: Silesia

Darmowy internet już działa

Post autor: acabar »

Z cyklu , jak nas robią w ............ ,niech każdy sobie dopisze co mu pasuje :mrgreen:



Idea darmowego internetu dla wszystkich przewija się w Polsce co kilka lat, najczęściej przed wyborami i zazwyczaj na obietnicach się kończy, dziś jednak nie będzie o bajkach, lecz o projekcie który oficjalnie działa już od 10 maja br. i jest dostępny dla każdego – no prawie, a ponieważ diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach, w rzeczywistości „prawie” jak zwykle robi wielką różnicę.

Zacznijmy od początku. 21 maja 2009 roku UKE ogłosił przetarg na rezerwację częstotliwości z zakresu 2570-2620 MHz, na obszarze całego kraju, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych, w sieciach szerokopasmowego dostępu bezprzewodowego, w służbie ruchomej. Krótko mówiąc, częstotliwości te nadają się idealnie do stworzenia bardzo szybkiej sieci bezprzewodowej LTE w dużych miastach. Rezerwacja uprawnia do wykorzystywania tych częstotliwości do dnia 31 grudnia 2024 roku.


mapa zasięgu:

Obrazek


czytaj całość artykułu - klik
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

:-(
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Według mapy powinienem być w zasięgu tej sieci, w jaki sposób mogę z niej korzystać ? Wie może ktoś jak się do niej podłączyć ?
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

Wejdź na stronę/forum swojego miasta. Tam na pewno jest jakaś informacja na ten temat. Pamiętaj jednak, że taki bezpłatny internet ma pewne ograniczenia i nie zastąpi Ci własnego łącza w 100%.
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

noid pisze:Pamiętaj jednak, że taki bezpłatny internet ma pewne ograniczenia i nie zastąpi Ci własnego łącza w 100%.
U mnie z tym nie będzie problemu, w domu mam dobre, stabilnie działające łącze.

[ Dodano: 2011-06-24, 18:35 ]
Z tego co mi się zdaje to mapka w pierwszym poście pokazuje zasięg Cyfrowego Polsatu w technologii LTE. Niestety, Cyfrowy Polsat nie oferuje darmowego dostępu do internetu.

[ Dodano: 2011-06-24, 18:37 ]
I jak zwykle wszystko pięknie wygląda, ale tylko na piśmie, rzeczywistość jest inna.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
acabar
Posty: 47
Rejestracja: 2011-03-10, 17:04
Lokalizacja: Silesia

Post autor: acabar »

może zrobią z tym porządek , przydałaby się taka karta na wypadek
jakiegoś wyjazdu w teren.
Od kilku dni telekomunikacyjna spółka Aero 2 świadczy usługi darmowego Internetu. Niestety zasięg usługi na razie jest ograniczony. Nowa usługa budzi także sporo wątpliwości, które sprawdzi UKE.
W piątek informowaliśmy tutaj) o rozpoczęciu świadczenia "Usługi Bezpłatnego Dostępu do Internetu". Oferowanie internetu socjalnego było jednym z warunków wygranego przetargu UKE na częstotliwość 2,6 GHz.

Jednak sporo kontrowersji wzbudziły warunki korzystania z nowej usługi. By skorzystać z oferty trzeba wysłać formularz zgłoszeniowy, wpłacić depozyt (55 zł) a następnie... udać się na wycieczkę do Warszawy po odbiór zestawu startowego z kartą SIM..........

http://media2.pl/telekomunikacja/80394- ... mpaign=rss
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”