PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: electronic334 »

to ja nie wiem iśc na policję czy jak?

czekam na odp od allegro.Jeśli okaże się,że to ich numer tam był ustawiony..a oni zaprzeczą to co robic? iśc na policję? czy jak

bo mogą powiedzieć,że ktoś musiał się włamać i zmienić...
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Bartek048 »

Zacznij od zgłoszenia tego do allegro. Niech potwierdzą czy ten mail był prawdziwy. Haker włamuje sie na konto z czterdziestoma komentarzami :rofl: ewidentnie zapomnieli zmienić numer konta w ustawieniach allegro i teraz kombinują także pozostanie pójście na policję.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: AntekPabianice »

electronic334 pisze:to co robic?
Spróbować anulować przelew w banku.
Jeśli właściciel rachunku nie zwróci pieniędzy, wtedy na policję.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Szpadyzor11 »

Tak jak Ci już pisałem, sprubój pójść do swojego banku i zapytać o anulowanie/wycofanie przelewu, jakkolwiek to się nazywa. Twierdzą że to nie oni zmienili dane, może to allegro Ci napisze, powinieneś jutro mieć od nich odpowiedź... A w tedy na policje, choć tu też trzeba cierpliwości...
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: electronic334 »

tylko,że przelew już poszedł bo pisze data księgowania 28-11-2016.W Niedzielę jeszcze mi się świeciło 430zł a po prawej stronie reszta 7zł bo jeszcze nie poszedł a wczoraj już poszedł.Wcześniej pisało w ''realizacji'' to chyba nie można nic cofnąć,,, :-( :-(

tak wyglądał przelew:

zamazałem jej adres tzn ulicę bo nie wiem czy to można publicznie tak podawać i swoje dane

reszta tutaj :

https://zapodaj.net/412157196065d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Bartek048 »

Zaksięgowany to zaksięgowany. Idź na policję, wpłaciłeś na wysłany Ci przez sprzedającego numer konta, a teraz sprzedawca odmawia wysyłki towaru.
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Pieczar »

jest paru ludzików na forum z Lublina, można było to załatwić przez forumowicza
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

Re: PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: electronic334 »

Bartek048 pisze:Zaksięgowany to zaksięgowany. Idź na policję, wpłaciłeś na wysłany Ci przez sprzedającego numer konta, a teraz sprzedawca odmawia wysyłki towaru.
ta kobieta bo tam niby mąż z żoną.. mówi,ze ona mi nie wyśle bo pieniądze nie doszły i jeszcze bezczelnie mi mówi,że prowizje allegro będzie musiała zapłacić.Kur.. 10zł... a moje 430?????

potem dzwoni jej mąż.Że niby pójdą do banku,że niby dzwonili była 19.40 do oddziału banku ale nic im nie chcieli o tym nr konta powiedzieć.Dzwoniłem od 19.40 do 20.. i nikt w PKO nie odebral.. bo do tej nie pracują..a oni mi mówią,ze rozmawiali.Podejrzane to bo chcieli wysłać mi za pobraniem.. powiedzieli,że nie ma problemu.. to znów by w kulki lecieli...
Gesiu_15
Posty: 223
Rejestracja: 2014-03-15, 21:47
Lokalizacja: Kielce

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Gesiu_15 »

Miałem podobną sytuację na allegro :P Zamówiłem zapłaciłem i cisza w weterze :) Sprawę zgłosiłem na polciję potem do allegro i pieniadze odzyskane . Co okazuje się że ktoś się włamał gościowi na pocztę , allegro , olx . Posługiwał się danymi gościa a nr konta był zmieniony :-) Taka nauczka i teraz jak coś to pobranie :P
Było: M TECH LEGEND III , SIRIO AS100
Jest: M TECH LEGEND III TUNING KONEKTOR , SIRIO OMEGA 27 BLACK MAG 125
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: electronic334 »

hmm czekać na to allegro czy iśc rano do banku i spytać co zrobić w sytuacji gdy zrobiłem przelew na złe konto? ale tamta osoba się nie przyznaje do tego konta?
Awatar użytkownika
electronic334
Posty: 111
Rejestracja: 2016-09-07, 12:51

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: electronic334 »

Witam napisałem do allegro jeszcze nie odpisali.Byłem w moim banku sprawa ma się tak,że mam dzisiaj poczekać jeszcze jak im nie dojdą pieniądze to wyślą zapytanie do banku czy numer tego konta zgadza się z danymi osobowymi.. i wtedy będzie wiadomo.Ale to znów powiedzą,że ktoś ukradł im dowód i musiał na dowód założyć :cry:

Aha zadzwoniłem do banku PKO w Lublinie tam gdzie rachunek ten podejrzany jest założony.Pani nie powiedziała mi czy to rachunek ich jest,ale kazała podać numer sprawdziła..kazała kwotę podać i powiedziała mi tylko tyle,że ona nie może powiedzieć..ale ''NIECH LEPIEJ TA PANI SPRAWDZA SOBIE RACHUNEK''

to tak jak by tam była kasa... ale cóż.. oni powiedzą,że ktoś na nich założył.. i co wtedy? iść już na policję wtedy?

aha dzwoniłem do sprzedającego..mają iść niby do banku.. potem mi mówi.. jak by faktycznie było,że konto było na żone bo to było xxx lat temu.. to wypłacą pieniądze.. ta..
rafalszczypinski
Posty: 220
Rejestracja: 2016-10-23, 17:30
Znak/ranga: 161BD716
Lokalizacja: Stavanger

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: rafalszczypinski »

To wygląda na działanie wyczerpujące znamiona przestępstwa oszustwa przy sprzedaży na odległość. Poszukaj w internecie w swojej okolicy darmowej porady prawnej. Niech Ci radca napisze krótkie pismo z podaniem paragrafów i wezwaniem do wydania towaru lub niezwłocznego zwrotu pieniędzy informując że w przeciwnym wypadku sprawę zgłosisz bezpośrednio do Prokuratury (nie Policji). U mnie podziałało na złodzieja z OLX (celowo sprzedał mi martwe radio jako w pełni sprawne). Odzyskałem kasę i koszty wysyłki za pobraniem.
Lincoln I, Harry III, Alan 18
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: cassiopeia »

zrobiłes wogóle którąkolwiek rzecz z sugestii, które otrzymałes do tej pory w temacie?
byłes w banku chociazby?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Re: PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: bad »

Chyba już nie odpowie... ewentualnie z innego kolejnego konta...

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

PROSZĘ O POMOC HELP OSZUKANY CHYBA ZOSTAŁEM

Post autor: Hasan-Łódź »

Autor tematu dostał bana za multikonto.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hydepark”