Sirio Signal Keeper 27

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pioter Kalinowa
Posty: 261
Rejestracja: 2011-04-30, 17:43
Lokalizacja: JO90OG / Sosnowiec

Sirio Signal Keeper 27

Post autor: Pioter Kalinowa »

Koledzy mam takie pytanie jak większość forumowiczów,miał albo ma ktoś styczność z antenką bazową Sirio Signal Keeper 27?
Proszę o opinie i porady.
Antenka do 3m ponieważ długość mnie blokuje.
Dzięki i pozdrowionka
Mobil- President Jonny3,PresidentFlorida Densei 2002 Albreht
Baza-JI, FRQ-7L,PAN-DM432MT ,Sirio-GPE 27 5/8, Power FRQ-7LSupply 16.5A, Motorola RSN 4001A



.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Trzy osoby z forum kupiły taką. Niech się ujawnią :-D

Z tego co słyszałem od jednego z klientów (a wziął jeszcze jedną sztukę dla syna), to pracuje dużo lepiej niż Boomerang. Nie jest anteną kierunkową i zapewnia w miarę przyzwoity zasięg w każdym kierunku. Stroi się spokojnie na 3 czterdziestki (powodzenia z tym w Boomerangach).
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Pioter Kalinowa
Posty: 261
Rejestracja: 2011-04-30, 17:43
Lokalizacja: JO90OG / Sosnowiec

Post autor: Pioter Kalinowa »

Dzięki Przemek już niedługo wysyłam do Ciebie PW z zamówieniem.
Mobil- President Jonny3,PresidentFlorida Densei 2002 Albreht
Baza-JI, FRQ-7L,PAN-DM432MT ,Sirio-GPE 27 5/8, Power FRQ-7LSupply 16.5A, Motorola RSN 4001A



.
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

Posprzątane, panowie pisać konkrety :!:
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Raz
Posty: 17
Rejestracja: 2011-02-26, 20:48
Lokalizacja: JO90MH

Post autor: Raz »

ja mam takowa antenke wlasnie od hasana i sprawuje sie calkiem dobrze, jeszcze nie zamontowana poza balkonem, a stoi sobie na stojaku od wentylatora pokojowego we wnetrzu balkonu i zestroila sie ladnie no i w tym wypadku zasieg nadawania w odkytych kierunkach okolo 14km w tak jak jest teraz, bo uchwyt w spawaniu
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Raz pisze:ja mam takowa antenke wlasnie od hasana i sprawuje sie calkiem dobrze, jeszcze nie zamontowana poza balkonem, a stoi sobie na stojaku od wentylatora pokojowego we wnetrzu balkonu i zestroila sie ladnie no i w tym wypadku zasieg nadawania w odkytych kierunkach okolo 14km w tak jak jest teraz, bo uchwyt w spawaniu
Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tej antence - właśnie zamówiłem ją u Hassana
i ciekawi mnie jak wypada w porównaniu do np. 1/2 fali .

Miałem 1/2 Masen i sprawowała się świetnie - na lokalu ze stacjami oddalonymi ode mnie o 35 - 40 km rozmawiałem z raportami 5/9 w obie strony. Ciekawi mnie jak w tej lokalizacji wypadnie S. Keeper ?


Montaż na balkonie z boku domu jednorodzinnego ( dach dwuspadowy ) , wysokość 330 m n.p.m . Lokalizacja na sporym pagórku - odkrycie wokoło na odległości 20 - 30 km .

Proszę o opinię .
-=- SQ9RNU -=-
Defcio
Posty: 340
Rejestracja: 2012-01-07, 18:01
Lokalizacja: Piła/Nowy Tomyśl

Post autor: Defcio »

Mieszkasz tak wysoko że na tej antenie i tak zrobisz olbrzymie łączności, będzie podobnie choć sygnały będą trochę słabsze ale i szum mniejszy przy odbiorze.

Ja mieszkałem na 60 metrach (przysłonięcie 100% po 2-3km) i na 30 km dolatywał to do innych z najlepszych anten na niemal niezrozumianym poziomie.
Midland 77-092, Onwa K6111b.
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Witam, antena dotarła i już zamontowana.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Stacje , które kiedyś słyszałem ( oddalone ode mnie o ok 40km ) na jakieś 2-3 s , teraz słyszę o 1s mniej. Tak ,że jest ok.
Ze stacją oddaloną ode mnie o ok 14-15 km rozmawiam bez najmniejszych problemów z raportami 5/5 w obie strony.

Mobile słyszę z oległości 15 - 20 km , zależy od respondenta i sprzętu jaki ma.

Generalnie po 2 dniach krótkiego eksploatowania wydaje mi się to bardzo trafiony zakup.

Antena znajduje się na domu jednorodzinnym z dachem dwu spadowym , przymocowana do masztu o dł. 4m przymocowanego do balustrady balkonu . Balkon znajduje się z lewej strony domu. Antena "widzi" w obrębie jakiś 250-270 stopni.
Wystaje ponad dach jakiś 1 m.

Zmuszony byłem do zmiany z 1/2 fali , ze względu na naprawdę mocne wiatry w mojej okolicy ( rejon Bielska Białej ) i silne wyładowania atmosferyczne.

Za jakiś czas znowu coś skrobnę , gdy tylko coś będę miał do powiedzenia.
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

strychoo, nie sieje Ci ta antena po wszelkich urządzeniach?
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Skorupa pisze:strychoo, nie sieje Ci ta antena po wszelkich urządzeniach?
Nie zauważyłem takich objawów ( dawno gdy miałem boomeranga to wchodził w głośniki od kompa - Keeper nie robi tego ).

Sąsiedzi też się jeszcze nie pojawili - ale w sumie to najbliższy dom jest w odległości 60 metrów od anteny
-=- SQ9RNU -=-
bobik

Post autor: bobik »

Hmm jesli chodzi o boomeranga.
Przedwczoraj chcialem go na suszarke do prania przerobic ale okazalo sie, ze uszczelnienie cewki wyelimonowalo problemy. Gra i trabi. Lokalnie bieda ale Nasluch AT calkiem spoko.
Tego niefortunnego dnia rzeczywiscie na monitorze komputera widzialem "skorupe zolwia" podczas nadawania ;] Ale SWR wahal sie miedzy 3 a 6!. Obecnie przy SWR do 1,8 jest ok. Zero stresu.
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

bobik, co Twój boomerang ma do tego tematu? ;-)
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

bobik pisze:Hmm jesli chodzi o boomeranga.
Przedwczoraj chcialem go na suszarke do prania przerobic ale okazalo sie, ze uszczelnienie cewki wyelimonowalo problemy. Gra i trabi. Lokalnie bieda ale Nasluch AT calkiem spoko.
Tego niefortunnego dnia rzeczywiscie na monitorze komputera widzialem "skorupe zolwia" podczas nadawania ;] Ale SWR wahal sie miedzy 3 a 6!. Obecnie przy SWR do 1,8 jest ok. Zero stresu.
???
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

pokaż montaż bo też sie przymierzam do tego modelu
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Aktualny montaż
-=- SQ9RNU -=-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”