Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Post autor: Szpadyzor11 »

W takim wypadku możesz sobie zmieniać anteny ;-) Możesz zmieniać anteny w kółko :-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
A35
Posty: 13
Rejestracja: 2016-04-01, 18:31

Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Post autor: A35 »

Nie odpuściłem tematu... i znalazłem katalog LEMMA z 2010 r. z dużą ilością anten (nie tylko CB) w tym AT-68. Dla zainteresowanych link do katalogu .pdf :http://www.iz0thx.it/files/Catalog_Lemm_2010_ENG.pdf
Obrazek
Szpadyzor11 pisze:W takim wypadku możesz sobie zmieniać anteny ;-) Możesz zmieniać anteny w kółko :-)
Nie zamierzam zmieniać anten w kółko ;-) , ale w tym przypadku korci mnie, oj korci, żeby tego Lemma porównać z Sirio :mrgreen:
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Post autor: Speed »

A35 pisze:Nie zamierzam zmieniać anten w kółko ;-) , ale w tym przypadku korci mnie, oj korci, żeby tego Lemma porównać z Sirio :mrgreen:
Opisz swoje wrażenia, może jeszcze komuś przyda się takie porównanie ;]
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
heniopt
Posty: 170
Rejestracja: 2014-08-03, 19:37
Znak/ranga: SP7EP
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Post autor: heniopt »

A35 pisze:
Szpadyzor11 pisze: Jakbyś ja dalej odsunął to czuje ze lepiej by się czuła ;-) ze 3-4m mógłbyś oddalić od barierki.
:-) 3-4 metry odsunąć od barierki? :mrgreen: To chyba nie możliwe :-)
Nikt chyba nie miał tego Lemma. Szkoda. Jakby ktoś chciał się podzielić jakimiś swoimi refleksjami nt. silnych szumów tła, jak je ograniczyć w moich warunkach balkonowych, to proszę o sugestie.
To odsuń na ile tylko możesz maksymalnie, zawsze lepsze to niż nic. Dopiero potem można by zacząć myśleć o czymś innym jeśli to nie pomoże. Ewentualnie przewód na jakiś grubszy wymienić, ale przy krótkim odcinku nie liczyłbym na znaczącą poprawę.

Mobil : Harry III tuning ver.1 knk + Densei EC 2002 tuning knk
Icom 5100E, Icom IC-R6, TYT MD380, Alinco DR-135-DX
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Re: Antena balkonowa Lemm AT-68 BOOMELEMM

Post autor: olo_r »

miałem sirio a kolega ma do tej pory, ja miałem odsunietą 1,2 od balustrady a kolega ma 2 m. Ta antena pracuje OK i dxy lecą jak złoto a lokal z moca 12 W 100 km na SSB sie zdarzało. Także ten lemm pracuje podobnie.

Wysokość tej anteny to promiennik czy od dołu przeciwwagi do czubka promiennika liczone??

Sirio miało 2 dł. przeciwwag ja miałem 180 cm a kolega 1,55 chyba ale wymienił na taki jak mój.

Twierdził że po wymianie na dłuższy lepiej słyszał ale to chyba placebo. Ogólmnie dobra antena i trwała i skuteczna - to taki dipol dopasowany katem przeciwwagi ale prosta jak konstrukcja cepa i posłuży nawet w terenie - sprawdzałem na łące.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”