Problem z anteną bazową.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Problem z anteną bazową.

Post autor: ya1 »

Pozwolę sobie przypomnieć część swojego innego postu:
Mnie się marzy baza, a mieszkam w piętrowej kamieniczce, otoczonej z trzech stron wyższymi kamienicami i blokami. Moje okna wychodzą na budynki. Nie mam balkonu, a nawet blachy na parapecie!

Na dachu co trochę stoi antena telewizyjna. Nawet do komina nic nie przyczepię, bo oba zajęte. A nawet gdyby mi się udało, to nie wiem jaki wysoki musiałby być maszt aby wyjść ponad anteny na pobliskich dachach...
Otóż do wczoraj byłem pewny, że nie mam żadnych szans na wystawienie anteny. Jak zwykle najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązanie- musi to zrobić ktoś inny... :lol: Dziękuję ;-)

A oto światełko w tunelu:

Wysoki blok mam kilkanście metrów obok, niestety moje okna wychodzą nie po jego stronie. Ale to dałoby się obejść górą... Ulicy po drodze nie ma.
Mógłbym na odciągu poprowadzić kabel na jego dach i tam zamontować antenę.

Problem w tym, że nie jestem lokatorem tamtej spółdzielni... Myślicie, że pozwoliliby mi tak zrobić? Proszę nie odpowiadać typu : musisz zapytać, aby się dowiedzieć :-/

Pytanie brzmi :
Jak do tego podejść, aby mnie nie spławili od razu...?
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Zrób co zamierzasz , cicho i spokojnie , A potem się martw jaka będzie reakcja spółdzielni . Znam przypadki gdzie nie wydano pozwolenia , a na dziko stoja anteny do tej pory i nikomu nie przeszkadzają . Co prawda to łamanie prawa ale....... :evil:
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

"...ale....... " antena pewnie stoi na Twoim bloku. A tu muszę pociągnąć gruby kabel, przed oknami wielu mieszkań i nie na swój budynek... To trochę inna bajka :sad:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:antena pewnie stoi na Twoim bloku
- nie mam problemu , mam prywatne mieszkanie . Antenę miałem na działce koło domu , ale to już historia . Do 30 m możesz zastosować RG 58 . Pokombinuj na swoim budynku .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Nie ma takich możliwości! "...Na dachu co trochę stoi antena telewizyjna. Nawet do komina nic nie przyczepię, bo oba zajęte..."

A nawet gdyby komin był wolny, to opaskę bałbym się na niego założyć, bo taki lichy [widziałem jak robiłem coś przy antenie telewizyjnej - stary budynek].

No i "...jaki wysoki musiałby być maszt aby wyjść ponad anteny na pobliskich dachach... " :!: :oops: :cry:
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ale jest taka antena , która sobie poradzi w twoim przypadku . Jest to antena magnetyczna
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Ale to antena kierunkowa... Musiałbym mieć mechanizm obracający wyprowadzony na strych, no bo przecież nad łóżkiem jej nie powieszę!
No i jak toto poleci przez sąsiednie budynki?
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

ya1 pisze:Ale to antena kierunkowa...
nie tak dosłownie . Ustawiona jest horyzontalnie , ale pracuje w Verticalu . Ta antena nie zakłuca w porównaniu do standartowej anteny .
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

atrix55 pisze:Ustawiona jest horyzontalnie , ale pracuje w Verticalu
A bardziej łopatologicznie?

Gdzieś czytałem, że ktoś pokusił się na zrobienie takiej anteny [nie chce mi się już szukać po nocy :-)] i tam jak byk było napisane, że kierunkowa... No chyba, że coś mi się potentegowało...
Obrazek
Obrazek
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

atrix55 pisze:Do 30 m możesz zastosować RG 58
niby tak ale polecał bym grubszy 213??
Zawsze to lepiej.
ya1 pisze:Pytanie brzmi :
Jak do tego podejść, aby mnie nie spławili od razu...?
na forum jest wzór do spółdzielnij wydrukuj i zanieś , z noż-widelec i się uda.
Możesz dopisac jakieś bajki że w przypadku powodzi lub innych kataklizmów swoją stacje udostępnisz itp. itd. Gdzieś czytałem że to pomogło.
A jak mie dadzą zgody to muszą dac na piśmie czemu , jeśli warunkiem będzie członkostwo w spółdzielni to się dogadaj z kimś z bloku i po sprawie.
Wystaw prośbe na niego. :mrgreen:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
ya1
Posty: 761
Rejestracja: 2007-12-04, 18:20
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Kontakt:

Post autor: ya1 »

Marek pisze:A jak mie dadzą zgody to muszą dac na piśmie czemu , jeśli warunkiem będzie członkostwo w spółdzielni to się dogadaj z kimś z bloku i po sprawie.
Wystaw prośbe na niego.
No tak, ale nikogo tam nie znam... Nawet w swoim mieście teraz znam niewiele osób, bo jak wyjechałem na studia, tak dopiero rok temu praca mnie tu sciągnęła na stare śmieci.

Marne szanse... ale zobaczę co się da zrobić. Czekam na jeszcze jakieś sugestie.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stacjonarne”