Radio które nie szumi a jest w przystępnej cenie.Czyli co?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Ok, tak zrobię.

A co do anteny - nada się ona do innego odbiornika ? Ogólnie nie oczekuję cudownych wyników, jedynie prostego porozumiewania się w trasie.
Awatar użytkownika
krzysiekk
Posty: 363
Rejestracja: 2008-10-11, 14:10
Lokalizacja: Białystok KO13OD

Post autor: krzysiekk »

Gość pisze:nada się ona do innego odbiornika ?
Jakiego odbiornika ? Nada się do odbiornika na dane pasmo, czyli w tym wypadku 27MHz ...
161 OD 109 --> zawsze podczas propagacji na 27.555 (+okolice)

Baza: President Jackson I, SuperStar DM 452, Sirio 827

Pozdrawiam, 73 !
skaktus
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-05, 14:47

Post autor: skaktus »

Powiedzmy że kupię TTI880, czy z tą anteną radio zadziała prawidłowo ?
Tykris
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

skaktus, poczytaj nieco forum bo widzę , że nic nie czytałeś - radio będzie działać z każdą anteną i każda antena będzie działać z każdym radiem . ( pod warunkiem oczywiście że oba sprzęty są przeznaczone do działania na jednym paśmie ;-) )
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
skaktus
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-05, 14:47

Post autor: skaktus »

Czytałem, jednak po przejściu przez kilka poradników, znalazłem trochę błędów i już ułożyłem swoją wiedzę ;)

Mam kolejne pytanie, jednak tym razem dotyczace SWR i anten. Jako że prawdopodobnie regulacja anteny będzie nieunikniona, obawiam się jej z powodu niemożności regulacji wysokości bata. Śruba w podstawie anteny która blokuje bat jest kompletnie przerdzewiała, wszystko widoczne na fotografii poniżej.Czy ktoś wie czym ma się ją odkręcać ? Czy pozostaje rozwiercenie i założenie nowej ?

[ Dodano: 2009-09-07, 14:10 ]
Jako że nie mogę już edytować swojego postu, dopisuję tutaj dalsze swoje wywody (prosze moda o scalenie)

Przeglądając testy traktujące o CB, doszedłem do takich informacji na stronie znanej elektrody (http://radioamator.elektroda.eu/radiotelefonycb.html)

W powyższym opisie Alan 199A nazwany został szumofonem z czym się zgadzam. Część osób polecała TTI880, jednak tutaj niepokoi mnie ten zapis mówiący o radiu z dolnej półki, problemy z modulacją itp. Skoro ten TTI to podróbka Alan - a 48 Plus, zwróciłem się w jego stronę gdyż cena jest praktycznie identyczna. Jednak tutaj znów pojawiły się niepochopne opinie o "szumofonie"... Czy ktoś z was z tych dwóch modeli wskaże ten posiadający lepsze cechy lub podobnej cenie wskaże radio o lepszych parametrach ?

[ Dodano: 2009-09-07, 14:40 ]
Dodając jeszcze kolejne "przemyślenia".
Zależy mi bardziej na radiu typu (nazwanego tak tutaj na forum ;) ) antymisiek / korkomat. Polecony został President Johny II, jednak znacznie przekracza on mój budżet, który było by dobrze aby się zamknął poniżej 300 zł na samo radio. A tutaj jest to co już pisałem TTi880 lub Alan 48 plus multi.

Uogólniając - zależy mi na tym, aby zmiana radia była odczuwalna na plus w porównaniu do obecnego Alana 199A ;)

[ Dodano: 2009-09-07, 16:07 ]
Dziś wziąłem Alana z anteną do golf 3, postawiłem antenę na środku dachu, podłączyłem radio itp iw sumie po poprawkach z kablami itp wciąż jest to samo - na 19 ciągle szumy i nic więcej. Po regulacji SQ zero szumów ale wciąż brak jakichkolwiek komunikatów. Jedynie na kanale 28 udało mi się nieco odebrać, ale to tylko chwilowo było kogoś słychać, ale w stopni praktycznie do nie zrozumienia. Po regulacji SQ całkowita cisza.

Całość sprawdzana w kilku miejscach w moim mieście - najczęściej na obrzeżach.
Tykris
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

skaktus, szukasz nowego radia czy możesz kupić też używkę ? śrubę odkręca się kluczykiem imbusowym chyba 3mm ale pewny nie jestem (klucz 6-kątny)
Jak poszukasz to do 300zł możesz kupić używanego Presidenta nie mówię ze Walkera od razu ale poszukasz to coś trafisz, polecam te starsze egzemplarze wyprodukowane na Filipinach
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
skaktus
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-05, 14:47

Post autor: skaktus »

Imbus był już przerdzewiały i nic z tego nie wyszły. Antena ma aktualnie rozwiercony otwór i założoną śrubę w ocynku, powinno dłużej wytrzymać.

Co do zakupu radia to się zgadzam, jednak jak to bywa, mój budżet został okrojony do 200 zł. Niestety wciąż mnie martwi radio/antena, które mimo wszystko wciąż nic nie zbierają.
Tykris
Awatar użytkownika
digitec1
Posty: 479
Rejestracja: 2009-08-12, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: digitec1 »

no to za 200zł na radio to nie wiem czy jest sens kasę wyrzucać chyba że jakąś okazję kupisz...ale to cud jakiś musi się zdarzyć
A Ty skąd jesteś ?
Mobil 1: M-TECH LEGEND III + Sirio T3-27 + SIRIO MAG 125 DV
Mobil 2: M-TECH LEGEND III + Sirio OMEGA 27 + SIRIO MAG 125 DV
skaktus
Posty: 12
Rejestracja: 2009-09-05, 14:47

Post autor: skaktus »

Witam.

Jestem z Nysy, z Opolskiego.

Na dniach mam zamiar kupić miernik SWR i wyregulować antenę. Być może tutaj leży wina milczenia na odbiorze.


Próbowałem się kontaktować z ludżmi z Nysy w sprawie radia, ale w sumie dowiedziałem się tyle że jest jeden zakład który za regulację bierze ok 200 zł !!! więc darowałem sobie ;)

Co do zakupu to czasem za 200 zł można wyrwać Alana 48 plus...
Tykris
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Pierw proponuję sprawdzić kabel antenowy, Jako że antena stara to kabel też możę byc w nie najlepszym stanie.

Szumofon czy nie odbierać powinien nawet w szumach zwłaszcza na kanale 19.
Podłacz antenę do innego radia , jeżeli efekty takie same jak na twoim radiu to antena do bani
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

skaktus pisze:Jestem z Nysy, z Opolskiego.
skaktus, codziennie jestem w Nysie --- możemy się umówić , popatrze co sie dzieje - wezmę swój miernik tylko musze wiedzieć wcześniej ( jak chcesz to zadzwoń 792203351 )
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Anty_niebieski
Posty: 8
Rejestracja: 2010-01-24, 18:39
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Anty_niebieski »

A co sądzicie o tym radiu? Mój szef takie ma i jest zadowolony, chciałabym kupić nowe bo się mi spaliło... Tutaj jest w naprawdę dobrej cenie, z tego co się orientowałam i presidenty chyba dobrze hulają, nie?
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Dość przeciętne radio to z linku.
Nie polecam.

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Jak koniecznie ma być mały president to IMHO lepszy jest Taylor
YIP YIP
Awatar użytkownika
flash
Posty: 592
Rejestracja: 2009-10-13, 18:44
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: flash »

Taylor jest wyraźnie lepszym rozwiązaniem nawet przy braku rf-gaina.
Nie wiem tylko, czy nie warto byłoby kupić SS lorda czy faruna (o ile w działaniu też są podobne, nie miałem okazji porównywać).

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”