Wzmocnienie dachu.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

DSC
Posty: 8
Rejestracja: 2018-08-27, 22:37

Wzmocnienie dachu.

Post autor: DSC »

Witam. Właśnie będę montował główkę Sirio na stałe na środku dachu. Niestety środek mija się ze wzmocnieniem dachu a sama blacha jest nadzwyczaj plastyczna.

I tu zauważyłem problem...

Mianowicie główka Sirio pozwala na zaledwie 1mm blachę wzmacniając + grubość kleju.

Jeśli założę blachę 2mm to z klejem daje to 2.5mm. W tej sytuacji wtyczka nakręcana (ta z kablem) nie dokręca się do końca i pozostaje luźna. Pin środkowy jest sprężynowy ale raczej nie powinno to pracować podczas wibracji a przy niedokręceniu będzie.

Czy są jakieś główki z dłuższym gwintem? Czy pozostaje mi odchudzanie nakrętek żeby zrobić miejsce?

Jakoś kiepsko pomyślana jest ta główka Sirio. Brak jej dosłownie 1.5mm więcej.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wzmocnienie dachu.

Post autor: cassiopeia »

Zamontuj główkę skręcana na śrubkę od spodu na tzw pastylkę. Poza tym ja bym nie dawalzadnej blachy wzmocnieniowej. Nigdy u siebie nie dawałem.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Wzmocnienie dachu.

Post autor: Slawo13 »

Dziwne też miałem główkę sirio na stałe w dachu i nawet z położoną blachą 1mm zostało tyle gwintu żeby do kręcić kabel do oporu. Ja u siebie zastosowałem blachę z nierdzewnej packi do gipsu element 10x10 cm dziura na środku i ważne żeby zaokrąglić rogi z anteną P1000 dawało radę.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
DSC
Posty: 8
Rejestracja: 2018-08-27, 22:37

Re: Wzmocnienie dachu.

Post autor: DSC »

Kwestia jaki dach...

U mnie jest jak wspomniałem miękki i pod Sirio 5000 Turbo jednak trzeba wzmacniać. Najchętniej bym dał blachę 2mm.

Tak gwintu zostanie dużo ale chyba się nie zrozumieliśmy.

Mi chodzi o przykręcaną wtyczkę 90⁰ która jest zalogowana na kablu antenowym. Ta wtyczka ma obrotowy pierścień gwintowany. I właśnie ten pierścień jest na tyle wysoki że przy dodaniu blachy usztywniającej pod główkę nagle brakuje gwintu aby ta wtyczka zakręcała się na sztywno.

Coś czuję że bez zdjęcia się nie zrozumiemy🙄
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje mobilne(w aucie)”