LEMM AT-1002 miniTURBO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
rystom1
Posty: 376
Rejestracja: 2007-11-24, 14:59
Lokalizacja: KN19JS Podkarpackie

LEMM AT-1002 miniTURBO

Post autor: rystom1 »

Antena znanej marki lemm AT-1002 mini TURBO
wszystko co mi jest wiadome na jej temat to:
zysk 6 dB
długość 100 cm
cena 135 zł

piszcie swoje opinie może zna ją ktoś ze strony praktycznej i teoretycznej.

Obrazek

[ Dodano: 2008-04-30, 22:39 ]
w dniu dzisiejszym dotarły do mnie te antenki, zamówiłem ich trzy jedna z nich dla mnie dwie pozostałe dla znajomych. Kupiłem ją z czystej ciekawości, eksperymentalnie :-P.
Pojeżdżę z nią jakiś czas i zdam relację.
Na pierwszy rzut oka po zamontowaniu i bliższym przyjrzeniu obudowa cewki robi dość duże wrażenie jak na metrówkę gabarytowo jest o tzw. gram większa niż w lemm AT-71 magnum, mocowanie do głowiczki identyczne (zresztą jak widać na załączonym powyżej zdjęciu) jak w AT-72 Magnum.
Po zamontowaniu w dziurce dachu zestroiła się na 1,6#20 nic więcej nie dało się z niej wyciągnąć na moim aucie (właśnie nie wiem czemu czy to wina tego że dach jest tylko w części blaszany a pozostała część to plastik?chociaż nie, ponieważ AT- 71 stroiła się na 1,1#20 i nie przeszkadzał jej plastikowy HARDTOP), piszę na moim ponieważ na busie zestroiła się bodajże na 1,2#20, ale nie jestem pewien trzeba byłoby MłodegoPrałkowce zapytać ponieważ on to na busa zakładał.
Pierwsze wrażenie z odsłuchu powiem, że na pierwszy rzut ucha to byłem troszeczkę zdziwiony odbiór czysty i wyraźny w nawet z tych dalszych odległości brak dotychczasowego śmietnika z eteru na rozkręconym SQ, w miejscach w których do tej pory AT-71 reagowała na zakłócenia zewnętrzne na terenie miasta przy odbiorze dokładając delikatny szum a nawet chwilami rwała przy odbiorze to AT-1002 Mini Turbo w tych miejscach dawała sobie radę bardzo dobrze nie wiem czy w tym wypadku podawane przez producenta parametry zysku w dB dla AT-71 +4 a dla tej +6 mają aż takie znaczenie i stąd ta różnica?.
Mnie przy nadawaniu z relacji przypadkowych mobili ponoć było słychać czysto i wyraźnie nawet do 6 km na trenie miasta, no ale na tym się nie można opierać ponieważ co dla niektórych to zawsze jest super ;-).
Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak przeprowadzić jakieś małe teściki tej antenki i zdać Wam relację mam nadzieję tylko, że czas mi pozwoli to zrobić w najbliższym czasie.

Aha, byłbym zapomniał mam małe pytanko całkiem przypadkowo coś zauważyłem jak odkręciłem antenę od głowiczki radio odbierało nadających respondentów nadal może nie tak czysto, ale odbierało, nie wiem, to normalne? Czy będzie tak, jak ktoś mi tam powiedział, że ta antena w głowiczce przymocowanej do dachu ma drugą cewkę?
Wiecie coś na ten temat może?

[ Dodano: 2008-08-08, 09:38 ]
jest to antenka z dopasowaniem transformatorowym czyli ma drugą cewkę w mocowaniu ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mobilne”