DOBRE, ale MAŁE radyjko

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Slawko
Posty: 19
Rejestracja: 2010-09-21, 22:00
Lokalizacja: Kęty

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: Slawko »

Szukam radyjka do samochodu rodzinnego.
Wymagania :
- MAŁE (najlepiej wielkości Henry Classic ASC) lub coś co wejdzie pomiędzy siedzenia
- DOBRE ASC/DSC/ASQ (nie słyszałem jeszcze radia, w którym można zrobić jednym ciągiem 400km i nie kręcić gałami)
- lubię słyszeć dużo, ale nie szumy i pierdy, tylko komunikaty.

Proszę o propozycję, ale nie w stylu "radio musi być duże, ciężkie i musi to być Herbert I" ;-)

Sam na co dzień użytkuje to co w opisie, ale w służbowym jeżdżę sam, więc wielkość radia nie robi różnicy.
(może być przyczepione na boku tunelu i jest git)


PS. widziałem kilka filmików z AT-6666 i widzę, że chyba da się zrobić dobre ASC
Jest : BRAK
Było:
1. Uniden PC 68 XL (tuning v2) + Sirio Omega 27
2. Cobra 29 LTD Chrome + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: tarnus »

Slawko pisze:PS. widziałem kilka filmików z AT-6666 i widzę, że chyba da się zrobić dobre ASC
A po co na siłę używać ASC skoro w tym radiu po skręceniu delikatnie RF-Gain masz zero szumów przy wyłączonym ASC?
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: olo_r »

Slawko pisze:OBRE ASC/DSC/ASQ (nie słyszałem jeszcze radia, w którym można zrobić jednym ciągiem 400km i nie kręcić gałami)
no to trzeba przewalic trochę tych pudełeczek przez mobila i się okaże :shrek:

Ja to jaki zwykle zbuntowany jestem bo twierdzę że SQ w miarę wąskim radiu i długa antena w zupełności wystarczy. Ale jak komuś radio musi krawat zawiazać i jeszcze nie wiadomo co , to czemu nie ??

I oczywiście zgadzałem sie zawsze z opinią, która została wygłoszona przez tarnusa.

I teraz wiem, że to racja bo ja to ja, ale z AUTORYTETAMI nie dyskutujemy

Amen
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: czarek0402 »

Slawko pisze:- DOBRE ASC/DSC/ASQ (nie słyszałem jeszcze radia, w którym można zrobić jednym ciągiem 400km i nie kręcić gałami)
Slawko, Uniden PC 68 XL (tuning v2) ze swoim DSC nie daje rady, nawet po tuningu?
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
ori
Posty: 93
Rejestracja: 2014-03-07, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odp: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: ori »

Teddy + 2m antena lub helikal 4 ft...
słowa to najpotężniejsza broń
--
wóz nr1 :Cobra 29 LTD ST , Wilson fgt-4 na BRV-3, Cobra S300
wóz nr2: Cobra GR 25 ST, Solarcon Prowler 202
zapas: w trakcie
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: SP9 »

albo dobre albo małe...w miarę przyzwoity jest Harry III, ewentualnie Yosan 120
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: olo_r »

jakiś filipińczyk na start może z tych pudełkowych presidentów johnny albo harry lub stabo z trąbką na obudowie???

kedar1 ma tu na giełdzie jakieś coś godne raczej wg mnie uwagi
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: sabur »

tarnus pisze:
Slawko pisze:PS. widziałem kilka filmików z AT-6666 i widzę, że chyba da się zrobić dobre ASC
A po co na siłę używać ASC skoro w tym radiu po skręceniu delikatnie RF-Gain masz zero szumów przy wyłączonym ASC?

Pytanie bardzo serio: a co zrobić z wpadającymi co jakiś czas bardzo silnymi szumami/trzaskami korzystając tylko z RF-G?
Obecnie posiadany herbert pozwala na wyciszenie radia ale czasami coś wpadnie i narobi jazgotu w kabinie ;-) rozwiązaniem jest dłuższa i lepsza antena?
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: olo_r »

no nie do końca, bo filtry w radiu to jedno a nawałnica z propagacji to jak szarańcza, ale co wpada????? Skutery, lampy led, nadajniki straży pozarnej itp???

Wtedy skracasz antenę przez RF i dokładasz bramke SQ ale w mieście to tak bywa, ja ustawiam zawsze tak SQ by odcinać dalekich mobili - oceniam po pytaniach o topografie w mieści i korki a jak koło ciebie przeleci skuter 50 cm 3 to ci Wszyscy Swięci nie pomogą :shrek:
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: sabur »

Nie no, takich kwiatków jak skutery teraz nie uświadczam! Pewnie zimo im hehe :)

Przykład. Stoję na parkingu, rfg na 15, cisza w radiu ale.....nagle poziom szumu mocno podnosi się i dopiero następne skęcenie radia pomoże lub przeczekać kilka sekund i wszystko wraca do normy... Niczego co może nieść jakiś komunikat w tym czymś nie rozpoznaje. Być może taka specyfika mojej okolicy i emisji zakłóceń ale czasami zastanawiam się skąd taki nagły napad pszzzZZZzzzz ;-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
Awatar użytkownika
kedar1
Posty: 1396
Rejestracja: 2011-05-09, 20:17
Lokalizacja: za siedmioma górami

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: kedar1 »

sabur pisze:
tarnus pisze:
Slawko pisze:PS. widziałem kilka filmików z AT-6666 i widzę, że chyba da się zrobić dobre ASC
A po co na siłę używać ASC skoro w tym radiu po skręceniu delikatnie RF-Gain masz zero szumów przy wyłączonym ASC?

Pytanie bardzo serio: a co zrobić z wpadającymi co jakiś czas bardzo silnymi szumami/trzaskami korzystając tylko z RF-G?
Obecnie posiadany herbert pozwala na wyciszenie radia ale czasami coś wpadnie i narobi jazgotu w kabinie ;-) rozwiązaniem jest dłuższa i lepsza antena?
rozwiązaniem jest dobry refleks i szybki ruch ręką :rofl:
857d
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: Pieczar »

Slawko, z mojej strony proponuję Ci dwa radia, które mam na zbyciu. Nie napisałeś z jaką anteną chcesz sparować to radio w rodzinnym wozidle, więc dodam tylko, że obie moje propozycje w moim rodzinnym wozie jeździły z Sirio AS-100. A teraz propozycje:

1. Radioshack TRC-503 (link do ogłoszenia na forum: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=23&t=25783)
Radio z dobrymi filtrami, małe, minimum funkcji, ale w rodzinnym aucie na dupochron więcej nie trzeba, SQ jest na tyle dobry, że nie brakowało mi w nim RFG... myślałem kiedyś, że olor_r pisze fanaberie, ale ma rację, są radia, w których nie trzeba RFG. Kupiłem je z ciekawości i na rezerwę, ale ostatni mój wymysł, że będę jeździł z Floridą, spowodował, że trafiło na sprzedaż, bo jakoś nie bardzo zgrywa się z taką anteną zwłaszcza nadawczo. Natomiast z metróweczką grało idealnie.

2. Team TS-6M, ostatnio aktywnie opisywany m.in. przez mnie tu: http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?f=20&t=11534
Wszystko nt. radia masz w ww. wątku, radio fajne, nawet ze wspomnianą Floridą spisuje się dobrze jako antymisiek, z AS-100 oczywiście o wiele lepiej. Zostawiłbym je, ale nie potrzebuję gromadzić sprzętu, więc jest na sprzedaż (jeszcze nie ma ogłoszenia). Gdyby nie to, że od Przemka nabyłem pogromcę Team'a w baaaardzo okazyjnej cenie, to nie byłoby tematu sprzedaży... a pogromcą jest Yosan JM-3031 Turbo by KNKTR V2. Cena to 180 zł z wliczonym porto.

pozdro :)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: Kasztelan »

Slawko pisze:MAŁE (najlepiej wielkości Henry Classic ASC

Testowałeś, nie sprawdza się Henry?
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Slawko
Posty: 19
Rejestracja: 2010-09-21, 22:00
Lokalizacja: Kęty

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: Slawko »

tarnus pisze:
Slawko pisze:PS. widziałem kilka filmików z AT-6666 i widzę, że chyba da się zrobić dobre ASC
A po co na siłę używać ASC skoro w tym radiu po skręceniu delikatnie RF-Gain masz zero szumów przy wyłączonym ASC?
Ja tylko dałem przykład dobrego działania ASC to na Video od Konektora ( pozdrawiam całą ekipę, radyjko po tuningu kolosalnie na plus :) ) widać, że dobre ASC wpuszcza nawet na 1s ale tylko konwersację, a nie głośny jednostajny szum tylko dlatego, że jest 4s głośny.
Osobiście jak bym wiedział, że przy korzystaniu z AT-6666 tylko na AM w aucie nie stopi mi plastików między siedzeniami to bym już go kupił.
Wracając do tematu to był tylko przykład.
Jest : BRAK
Było:
1. Uniden PC 68 XL (tuning v2) + Sirio Omega 27
2. Cobra 29 LTD Chrome + Sirio Omega 27
Slawko
Posty: 19
Rejestracja: 2010-09-21, 22:00
Lokalizacja: Kęty

Re: DOBRE, ale MAŁE radyjko

Post autor: Slawko »

czarek0402 pisze:
Slawko pisze:- DOBRE ASC/DSC/ASQ (nie słyszałem jeszcze radia, w którym można zrobić jednym ciągiem 400km i nie kręcić gałami)
Slawko, Uniden PC 68 XL (tuning v2) ze swoim DSC nie daje rady, nawet po tuningu?
Temat założyłem bo szukam małego radia do rodzinnego auta, a nie że ubot nie daje rady.

Ubot działa mega lepiej po tuningu. RF Gain jest płynny w 100%, a nawet na 0% radio nie jest całkiem głuche. Wyraźnie jesteś w stanie zrozumieć dalekie stacje mimo iż są ciszej. Ciebie też słychać lepiej. DSC nie było poprawiane, ale jest do d*** bo potrafi poszarpać mocną konwersacje i wpuszcza co chwile poszatkowane syki zakłóceń - zbędny bajer tak jak Hi-Cut.
Jedyny mankament to że radio nie jest małe i wpuszcza od czasu do czasu głośny szum, który nie jest konwersacją. Nie słychać absolutnie niczego z osprzętu auta ani skuterów itp.
Ogólnie fajne radyjko, ale nie o tym jest temat główny.
Tuningu nie żałuję, wręcz polecam, polecam, polecam, ale tylko w Konektor.

Więcej na priv.
Jest : BRAK
Było:
1. Uniden PC 68 XL (tuning v2) + Sirio Omega 27
2. Cobra 29 LTD Chrome + Sirio Omega 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”