Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Czarny_II
Posty: 60
Rejestracja: 2011-08-04, 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Czarny_II »

Witajcie. Z powodu wypadku musiałem zmienić samochód. Obecny to Renault Thalia II. Z poprzedniego zabrałem radio President Harry III oraz antenę Sirio Turbo 1000. Niestety główka/stópka od anteny została na starym aucie (nijak nie szło wykręcić). Obecnego auta nie chce wiercić, wiec myśle o magnesie lub klapie bagażnika. Magnes dałbym na środku dachu (o ile antena nie bedzie przeszkodą - idzie od przodu do 2/3 dachu) a kabel prowadził z bagażnika. Magnes byłby cały czas na dachu, a antenę wkręcał w miarę potrzeb. Miasto stanowi 90% mojego użycia i wtedy cb nie używam. Pytaniem jest jaki magnes i czy zmienić antenę czy kupić tylko stópki. A może jednak klapa?

Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: cassiopeia »

wywiercenie otworu w dachu robi mniej szkód niż pozostawianie magnesu cały czas na dachu ;-)

do takiego sporadycznego użytkowania zastosowałbym uchwyt krawędziowy i zamontował antenę na klapie bagażnika
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Czarny_II
Posty: 60
Rejestracja: 2011-08-04, 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

Re: Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Czarny_II »

O zostawianiu magnesu myślałem, bo Sirio łatwo sie demontuje, ale ceny nowej stópki to nawet połowa ceny nowej anteny, wiec może wezmę coś dłuższego. Chociaż śmieszy mnie wizja anteny dłuższej niż wysokość samochodu. Oprócz tego magnes na stałe pozwoli ładnie schować kabel w szczelinach, chociaż tych kilka godzin prowizorki nie bedzie boleć.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Speed »

Czarny_II pisze:Chociaż śmieszy mnie wizja anteny dłuższej niż wysokość samochodu.
Mnie bardziej śmieszy jak ktoś prosi, żebym "przedłużył" informację drogową :lol:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Olo.. »

Czarny_II pisze: Chociaż śmieszy mnie wizja anteny dłuższej niż wysokość samochodu
Zawsze możesz wołać przez otwarte okno... :mrgreen:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Kasztelan »

Sirio ML 145 z dłuższym kablem na klapę bagażnika, po najmniejszej linii oporu ;-)
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: StusiQ »

Jasne, najlepiej zamontować "maszt" długości 10cm i rzucać "mobile podrzućcie jak na XYZ..." ktoś odpowiada, ja słyszę - klient 100m dalej znów pyta, i tak w koło Macieja... Nie mówię, żeby od razu stawiać antenę, która ma 2m, ale te 70-100cm to minimum aby mieć jakiś komfort i zdarzyć usłyszeć odpowiedz od korespondenta, zanim się "rozjedziecie" w przeciwnych sobie kierunkach. Także jak najbardziej antenka może zostać, daj do niej jakiś większy magnes i będzie gitara, a najlepiej to w fmke wrzuć stopkę PL i spliter kawałek dalej. Chyba, że koniecznie chciałbyś się wyzbyć antenki to daj znać na PW. :mrgreen:
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Czarny_II
Posty: 60
Rejestracja: 2011-08-04, 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Czarny_II »

W takie skrajności nie planuję uciekać :) Podmiana FMki na CB odpada, bo bez rozwiercenia dziury się nie obejdzie, a w poprzednim tak zrobiłem i bata na mieście nigdy nie dokręcałem, więc radio odbierało w centrum i tyle. Wyjazd na obrzeża czy w okolice wysokich bloków kończył się brakiem radia (niby nic ciekawego o tak tam nie leci, ale czasem człowiek ma ochotę na tą papkę w zamian za płytę, której się słucha już któryś dzień z rzędu.). Coraz bardziej przemawia do mnie montaż na klapie i kupno czegoś 2 metrowego - Sirtel Santiago 1200? Pytanie czy nie osiągnę lepszego efektu na czymś krótszym, ale na środku dachu lekko w bok, aby nie obijało się o FMkę. Stą d pomysł o magnesie.
Awatar użytkownika
KubańczykCK
Posty: 337
Rejestracja: 2014-08-01, 20:31
Znak/ranga: SP7QBA
Lokalizacja: Kielce

Re: Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: KubańczykCK »

Wstaw antenę cb w miejsce fm. Antenę fm wyciągnij, zmasuj i przymocuj wewnątrz auta w okienku nad wlewem paliwa. Ja tak jeżdżę rok i nie zdarzyło mi się stracić sygnału radiowego. Chyba że na parkingu podziemnym ;-)
Mobil: AnyTone AT6666 + Sigma PLC 1000
Baza CB: AnyTone AT5555N + Lemm AT-107
KF: Yaesu FT450D + Cobweb 20-6m
Awatar użytkownika
StusiQ
Posty: 78
Rejestracja: 2016-01-09, 19:20
Znak/ranga: Amator :)
Lokalizacja: Lublin\Chełm

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: StusiQ »

Kubanczyk zarzucił Ci bardzo fajny pomysł :mrgreen:
Mobil:
Harry III ASC + Albrecht CB-250 + OMEGA 27 Black
AT-6666 + SIRIO TITANIUM 1200 + DENSEI EC-2002 [MOD]
Czarny_II
Posty: 60
Rejestracja: 2011-08-04, 20:11
Lokalizacja: Gdańsk/Koszalin

Nowa/stara instalacja - Renault Thalia II

Post autor: Czarny_II »

Pomysł fajny, ale jak pisałem wcześniej, nie chcę wiercić, a dziura po FM za mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”