Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bos_kg
Posty: 15
Rejestracja: 2022-02-05, 20:17
Znak/ranga: @

Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: bos_kg »

Część przychodzę do was z pytaniem poszukuje jakiś radiotelefon od kilku dni by nie kupić itp bubla, i tu poradżcie mi jaki radiotelefon wysokiej mocy Wat nadawania itp i bez zezwolenia bo coś poważnego raczej to nie na pierwszy raz. Nie chciał bym mieć zabawki a coś dobrego, kupię coś niedrogiego dobrego o sensownej mocy, podobno radio telefony są dobre marki Baofeng..
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: AntekPabianice »

Jak bez zezwolenia, to tylko CB radio lub PMR (0, 5 W mocy wyjściowej).
P. s: przed publikacją posta polecam przeczytać że zrozumiem to, co napisałeś, bo ciężko się czyta, nie mówiąc, że ciężko i zrozumieć.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
bos_kg
Posty: 15
Rejestracja: 2022-02-05, 20:17
Znak/ranga: @

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: bos_kg »

Przepraszam za treść możesz coś polecić po za Baofeng a cb to zielony jestem ale sprawdzę info..
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: AntekPabianice »

Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Turtles
Posty: 77
Rejestracja: 2010-10-01, 10:45
Lokalizacja: Świetochłowice

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: Turtles »

kiedyś było jeszcze https://czestotliwosci.pl.tl/Pozwolenia-Radiowe.htm ale jak to dzisiaj wygląda to nie wiem. Najlepiej pytaj u źródła danych serwisów.
bos_kg
Posty: 15
Rejestracja: 2022-02-05, 20:17
Znak/ranga: @

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: bos_kg »

Turtles pisze: 2022-02-06, 20:35 kiedyś było jeszcze https://czestotliwosci.pl.tl/Pozwolenia-Radiowe.htm ale jak to dzisiaj wygląda to nie wiem. Najlepiej pytaj u źródła danych serwisów.
Od dłuższego czasu ponoć według sieci już dawno nie są te pozwolenia według prawa dozwolone do użytku..
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: AntekPabianice »

UKE już się wypowiedziało na ten temat - używanie takiego pozwolenia jest niezgodne z przepisami. Dlatego też nie ma już w ofertach tego typu pozwoleń.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
bos_kg
Posty: 15
Rejestracja: 2022-02-05, 20:17
Znak/ranga: @

Re: Jaki radiotelefon bez zezwolenia licencji..

Post autor: bos_kg »

AntekPabianice pisze: 2022-02-06, 22:10 UKE już się wypowiedziało na ten temat - używanie takiego pozwolenia jest niezgodne z przepisami. Dlatego też nie ma już w ofertach tego typu pozwoleń.
To tylko zostaje radiotelefony i cb radia bez pozwolenia pmr używać lub mieć pozwolenie z uke..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”