co kupic za 900zl (caly zestaw)

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Aa... no widzisz, tu chodzi o cenę, a ja gupi myślalem że...

Pozdrawiam, (zaskoczony) ..::Wafel::.. .
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

..::Wafel::.. pisze:Aa... no widzisz, tu chodzi o cenę, a ja gupi myślalem że...

Pozdrawiam, (zaskoczony) ..::Wafel::.. .
O cenę?
A patrz, a jednak!

Ja taż nie skojarzyłem Kto by pomyślał!

;-) ;-) ;-)

pozdrówko
(zaskoczony) zenobek
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Poprawiam się i od dzisiaj kupuje tylko Presidenty.

(nawrucony) ..::Wafel::.. .
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

..::Wafel::.. pisze:Poprawiam się i od dzisiaj kupuje tylko Presidenty.

(nawrucony) ..::Wafel::.. .
Wiesz! Niekiedy president bywa dobry..... (ale to było dawno temu)
Ale dlaczego on taki drogi?

Sądzisz, że mają koszty (np. badania nad zaawansowanymi technologiami) i muszą je jakoś pokrywać? Czy maksymalizują zyski opierając się na starej marce?

pozdrówko
(niezaawansowany)zenobek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

zaczyna robić się ot

( lekko wnerwiony) kgb14
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

kgb14 pisze:zaczyna robić się ot

( lekko wnerwiony) kgb14
:shock:

kgb14. ;-) Jestem innego zdania.
Zaczyna rozwijać się dyskusja! ;-) ;-)

W razie czego przeniesiesz do innego wątku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrówko
(przeciwnego zdania)zenobek
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

Koszty maja takie same jak każdy inny producent (klejący pierogi w P.R.C.). Skąd taka wysoka cena... chyba to ta biała farba do malowania napisów na panelu jest taka droga - inni używają po prostu kredy.

(nie wiem co tu wpisać) ..::WAFEL::.. .
Obrazek
karl
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-28, 11:31

Post autor: karl »

..::Wafel::.. pisze:karl, offtop? Dlaczego? Dyskusja się rozwija i tyle.
Ale czy Ty naprawdę uważasz że Johnny II ASC i Harry II Classic/ASC są z wyższej półki?
Już tłumaczę o co mi kaman. Na niską półkę Presidenta wcisnąłbym Johnny II ASC, Harry II ASC/Classic i dołożyłbym tutaj jeszcze Taylora II Classic/III NEW ASC; cenowo to ~500-550PLN. Na średnia półkę wstawiłbym Walkera ASC, Johnsona II ASC i najnowsze wcielenie Johna Fitzgeralda Kennedyego (JFK II ASC); cenowo ~600-900PLN. No i najwyższa półka Jackson II ASC; ~1200PLN. Czyli radia raczej drogie w porównaniu z konkurencją, za to nawet dzisiaj maja opinię mało awaryjnych.
Dla np. Alana rozłożył bym to tak:
niska połka - 100 Plus, 102, 199A, 101, 109 generalnie setki; cenowo ~200-300 PLN;
średnia półka - 48 Plus Multi, 48 Excel, 48BC Classic, 78 Plus Multi; ~350-500 PLN,
no i wysoka pólka - 8001S; ~1000PLN. Czyli radia tańsze od Presidenta, i na co warto moim zdaniem zwrócić uwagę? Otóż na to że za kasę 500PLN możemy kupić coś z niskiej półki Presidenta lub coś ze średniej półki konkurencji. Na pytanie czy radio ze średniej półki Alana będzie działało gorzej niż radio z niskiej półki Presidenta niech każdy odpowie sobie sam. Mam nadzieje że zrozumiale napisałem to co chciałem przekazać.
no to z tego wynika ze Harry I Johny powinien być porównywany z alanem 100, 102, bo z tego co tu wyzej napisales dokladnie na to wychodzi... brawo √

[ Dodano: 2009-03-01, 12:48 ]
ja sie juz w tym tmt przestaje wypowiadac bo niedlugo mnie zjedza :roll:
Awatar użytkownika
zenobek
Posty: 909
Rejestracja: 2007-12-29, 23:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: zenobek »

..::Wafel::.. pisze:.......chyba to ta biała farba do malowania napisów na panelu jest taka droga - inni używają po prostu kredy.
A jednak!? Tak właśnie podejrzewałem al bałem się ogłosić urbi & orbi... :mrgreen:
karl pisze: no to z tego wynika ze Harry I Johny powinien być porównywany z alanem 100, 102, bo z tego co tu wyzej napisales dokladnie na to wychodzi... brawo √
Hm. Moc podobna. Czułość podobna. Selektywność podobna. Ilość i przeznaczenie pokręteł podobne. Funkcjonalność bardzo podobna. Rodzaje modulacji podobne. Odsłuch podobny. Jakość nadawania podobne....Wydaje mi się :mrgreen:, że skoro ww parametry podobne to wrzucić to można do jednego wora! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No ale mogę się mylić. :-P

Tak mylę się! Skoro cena nie jest podobna to harry i johny do innego wora! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrówko
(podobno) zenobek
karl
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-28, 11:31

Post autor: karl »

zenobek pisze:Moc podobna. Czułość podobna. Selektywność podobna. Ilość i przeznaczenie pokręteł podobne. Funkcjonalność bardzo podobna. Rodzaje modulacji podobne. Odsłuch podobny. Jakość nadawania podobne
no to taka sama czy podobna ? :roll:
Andrzej_88
Posty: 388
Rejestracja: 2008-03-30, 18:21
Lokalizacja: Potok Gorny

Post autor: Andrzej_88 »

..::Wafel::.. pisze:Poprawiam się i od dzisiaj kupuje tylko Presidenty.
To że firma President wyrobiła sobie markę, to nie znaczy że jest najlepsza, bo jest najdroższa ;) Mają fajne produkty, ale za texasa dać 300zł blisko, a kupić performera 5000 to jest różnica pod cena, i jakością wyprodukowaną.. Uniden też robi dobre radia i akcesoria.. Ja mam Walkera no i jest fajne radio i tata jest zadowolony, ale Uniden 520 to jest radio ;-) Miałem Cobra 200 i Uniden 520 przebija ją w odbiorze, zaś Cobra jest bajka w nadawaniu. Chyba że ktoś chce wozić dwa radia, jedno odbiera a drugie nadaje przez przełącznik antenowy :roll: 8-)
..::Wafel::..
Posty: 233
Rejestracja: 2009-01-11, 18:44
Lokalizacja: 666

Post autor: ..::Wafel::.. »

karl pisze:no to z tego wynika ze Harry I Johny powinien być porównywany z alanem 100, 102, bo z tego co tu wyzej napisales dokladnie na to wychodzi... brawo √
No... w końcu zrozumiałeś.
Jeździłeś z Alanem 100+ czy 102? Bo twoja wypowiedź raczej dyskredytuje te radia a moim zdaniem radzą sobie nie gorzej niż Harry II i Johnny II (brakuje im tylko RFgaina), a że czasem trafią się w nich zimne luty czy padnie potencjometr - za to naprawa trwa kilka minut i jest na gwarancji a do tego są o połowę tańsze. I jeszcze jedno! Nie trzeba ich od razu po zakupie odsyłać do producenta na poprawę ASC, która i tak niewiele wniesie do komfortu użytkowania :-P .
Uniden 520 to jest radio
..., które w sumie szału nie robi, tyle że jest tanie i nie często sie psuje. :-P
karl pisze:
zenobek pisze:Moc podobna. Czułość podobna. Selektywność podobna. Ilość i przeznaczenie pokręteł podobne. Funkcjonalność bardzo podobna. Rodzaje modulacji podobne. Odsłuch podobny. Jakość nadawania podobne
no to taka sama czy podobna ? :roll:
Uwierz mi na słowo, że w tych modelach to żadne różnice.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 2249
Rejestracja: 2008-02-02, 20:47
Lokalizacja: Kościerzyna JO84XC

Post autor: Dawid »

Widzisz karl, ?
Cała krata wody ognistej poszła w naklejke President :mrgreen: :mrgreen:

Miedzy 520xl a Harrym nie zauwazylem zadnej roznicy jako uzytkownik. Ale juz miedzy PC 40 a Harrym tak. PC 40 radzil sobie lepiej z zakloceniami i jest bardziej "wyciszony"

i po co przeplacac? :-P

- Galaxy DX95T2 + Densei EC 2002 + Lemm AT 107 Super 16 + SS-830 + ......

- Uniden 68 LTW + Diamond CR-11

- Albrecht AE6890 + FD 2020 + Gamma 90 + KLS-120

- Cobra 19 PLUS + Florida

- Intek H-520
Andrzej_88
Posty: 388
Rejestracja: 2008-03-30, 18:21
Lokalizacja: Potok Gorny

Post autor: Andrzej_88 »

Dawid pisze:i po co przeplacac? :-P
Żeby była naklejka "President" :mrgreen:
M@KO
Posty: 35
Rejestracja: 2008-09-24, 08:54
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: M@KO »

Dawid pisze:PC 40 a Harrym tak. PC 40 radzil sobie lepiej z zakloceniami i jest bardziej "wyciszony"
Tylko jaki sens jest porównywać te radyjka do siebie? PC40 porównuj do valerego, te radyjka są do siebie zbliżone,
president wilson,president johnny, sirio turbo 5000, sirio t3 27, massen 5/8fali, fd2060, cb-compact lp-30, sadelta me-3 itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”