Ku przestrodze - jak chcesz kupić pierwszy zestaw - czytaj

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

b.w
Posty: 466
Rejestracja: 2009-11-04, 20:22
Lokalizacja: Opole

Ku przestrodze - jak chcesz kupić pierwszy zestaw - czytaj

Post autor: b.w »

W poście tym chciałbym się podzielić pewnymi informacjami dotyczącymi zakupu pierwszego zestawu CB do auta.
Logując się tutaj po raz pierwszy (jakieś pół roku temu) miałem już kupiony swój "zestaw startowy".
Kierując się zasadą "po co przepłacać jak można zapłacić mniej i mieć radio z tymi samymi bajerami co droższe radia" (tym bardziej, że opinie na różnych portalach były co najmniej pozytywne) kupiłem na allegro ALANA 109 i "antenkę" hustler ic-100 (219zł z przesyłką). Jak tylko przesyłka do mnie dotarła - lutownica w dłoń - zalutować wtyk od zapalniczki i do auta. Wiedziałem, że antenę trzeba zestroić, więc udałem się do pobliskiego serwisu, gdzie ów "antenę" mi zestrojono (20zł). Cały zadowolony włączam radio - a tu kiszka straszna - szumi i prawie kompletnie nikogo nie słychać. SQ pomyślicie - ok, skręcam sq na 11 i już nic nie słychać. Dosłownie. No może jak ktoś nadawał z odległości mniejszej niż 2km (nie przesadzam) to jakoś dolatywał. Ok trzeba znaleźć jakieś forum, gdzie ludzie się znają - doradzą. No i trafiłem tutaj. Diagnoza była dość prosta - wymień antenę... i radio. Naczytałem się trochę i faktycznie antena nie ma dobrych opini. No to do sklepu - sirio As100 - przyzwoita antenka - już dało się z radia normalnie rozmawiać, ale kolejne 140zł (kupiłem w sklepie) nie moje. No i z tą antenką troszkę jeździłem, zapadła decyzja że antenka z magnesu pójdzie w dziurę. A jak już jest dziura to może coś dłuższego wsadzić. Ml-ka wygladała całkiem przyzwoicie, ale kurcze długa - gdzie to do bagażnika wcisnąć, no i o drzewa będzie haczyła, ale co tam - może nie będzie tak źle (kolejne 100zł - z przesyłką). AS-kę sprzedałem za 70zł, jest ok. Kurcze z takiego zestawu da się już rozmawiać. Super. Jedynie jest probem z dalszymi łącznościami. Muszę wtedy skręcić sq a wtedy słyszę cały układ zapłonowy. Rozmowa jest naprawdę uciążliwa. Cały czas siedzę na forum, czytam, trochę piszę, pytam, odpowiadam. Ok, alan 109 ma kiepskie filtry, auto mam siejące - decyzja - U68 (kolejne 400zł).Hmmm, co my teraz mamy - antena 1,65m Midlanda - zimę przelatała - wszystko ok, radio Uniden 68 - silnika kompletnie nie słyszę, "dalekie" łączności już widzę że nie będą problemem, modulacja mocniejsza i czytelniejsza, odbiornik jest duuuuużo bardziej czuły. Z tego zestawu jestem zadowolony. Dopiero teraz czuję, że wszystko pracuje poprawnie i naprawdę sprawia dużo przyjemności.
Po co ja to wszystko piszę? Dla prostej kalkulacji:
Alan 109 + hustler - 219zł
Strojenie - 20zł
Wskaźnik swr (tak, też kupiłem) - 30zł
Sirio AS-100 - 140zł
Midland Ml-145 - 100zł
U68 - 400zł
Daje nam to kwotę 909zł
As-kę puściłem za 70zł, Alana 109 może mi się uda sprzedać za 100zł
Czyli otrzymujemy kwotę 739zł za U68 + Midland ML-145.
Wychodzi na to że przepłaciłem jakieś 239zł. Może inaczej - tyle kosztowała mnie nauka, bo teraz jak już będę cokolwiek kupował to kupię od razu porządne.
Dlatego moim zdaniem warto się zastanowić, dozbierać pieniędzy i od razu kupić porządny zestaw.
Mam nadzieję, że ten post przekona przynajniej parę osób do wyboru od razu porządnego sprzętu.
I jeszcze jedno - kupując tani zestaw to nie tylko my cierpimy - najczęściej nasza modulacja jest mizerna i cierpią wszyscy którzy nas słuchają....
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Skrzydło
Posty: 3066
Rejestracja: 2008-07-30, 19:15
Lokalizacja: JO91AS/ Kalisz
Kontakt:

Post autor: Skrzydło »

Noooo , pięknie dobrane słowa. :mrgreen:

Przestroga dla wszystkich , zanim kupisz to poczytaj :mrgreen:
http://www.oiris.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Więcej sprzętu niż talentu ;-)





Jeżeli używam tego emota :mrgreen: nie znaczy że jestem szydercą jak również nie ma manii wyższości :-)
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

pięknie napisane - nie ma co komentowac . Temat zamkne i przykleję . Moderatorów prosze o podawanie ,,nowym'' linku do tego tematu . Dzięki .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Co kupić ? ? ”