jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Almighty
Posty: 1394
Rejestracja: 2013-11-02, 19:19
Znak/ranga: Szczecin Radio
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Almighty »


Najpewniej ustalić gdzie pracuje i wysłać do zakładu informacje o tym, co ich pracownik wyczynia. Kilka takich listów i prezes osobiście odwiedzi gościa o tak niezwykłym uroku i wysokiej kulturze osobistej ;-)

pzdr.
Slavonic Beam / Slavonic Dipole / V-Slavonic 225 / Magic Stick

http://www.szczecin-radio.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Misior1993
Posty: 296
Rejestracja: 2014-01-07, 00:16
Lokalizacja: Kraków/Mielec

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Misior1993 »

Niestety nie jest to do końca typowy trol który niekarmiony umrze śmiercią naturalną.
Chłop jest chory i wcale tak prosto nie będzie nakłonić go do zaprzestanie tych rytuałów.
Nie spotkałem się jeszcze z trolem który od roku potrafi nadawać na kanale 19 po 6-8 godzin dziennie w taki sposób ze czasem brakuje mu aż tchu.

Przypominam również że rozwiązania siłowe w tym przypadku nie są dobrym pomysłem. Jest to człowiek chory i trzeba na to brać poprawkę.

Człowiek ten prawdopodobnie nie pracuje i ma jakąś rentę. Potrafi nadawać i rano i w południe i wieczorem. Nie ma reguły.
Obrazek
MOBIL: Johnny II ASC (Tuning Konektor) + Sirio Turbo 2000 + Uchwyt nie do końca relingowy ;)
BAZA: Intek HR5500 + Sirio GPE-27 5/8 + FD1818 + Xbox 203W

Uniden UBC125XLT
Bumelant

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Bumelant »

Wszystkim znany i lubiany radiooperator :rofl: Dalej ten ..up jeździ po mieście - niebywałe
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: SP9 »

Od takich ludzi to z daleka trzeba się trzymać...a właściwie ich trzymać z daleka -najlepiej w takich ładnych ogrodzonych wysokim murek szpitalach co mają sale bez klamek i pokoje ze ścianami wyłożonymi miękkimi okładzinami - a nie zapraszać ich jeszcze do towarzystwa, gość jest niereformowalny, kiedyś trafi na drugiego wariata, który mu nie odpuści i zrobi krzywdę.
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Speed »

Jak go któryś spotka to przeciąć kabel od anteny. Wyda kilka razy kasę to może się odechce głupot, jak nie pomoże to mu promiennik skracać :mrgreen: a nuż się nie zorientuje i upali radio :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Misior1993
Posty: 296
Rejestracja: 2014-01-07, 00:16
Lokalizacja: Kraków/Mielec

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Misior1993 »

Szpilka w kablu antnowym :-)
MOBIL: Johnny II ASC (Tuning Konektor) + Sirio Turbo 2000 + Uchwyt nie do końca relingowy ;)
BAZA: Intek HR5500 + Sirio GPE-27 5/8 + FD1818 + Xbox 203W

Uniden UBC125XLT
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: darmal »

Misior1993, dłużej, pierwsze posty w tym temacie są z grudnia 2013 a w tytule, że "od 3 miesięcy", więc to już grubo ponad 2 lata trwa 2,5 prawie. Jeśli chodzi o pomysł z Policją to obawiam się, że raz, drugi go sprawdzą i jak się okaże trzeźwy to za trzecim razem zawiadamiający będzie miał problemy za składanie fałszywego zawiadomienia, no chyba że rzeczywiście pijany/naćpany jeździ, ale sami się tego nie dowiemy. Natomiast zastanawiam się czy jest możliwe, żeby legalny mobil (do 4W) nadawał tak, że na całe miasto i dalej słychać. Jeśli nie to można w UKE przedstawić sprawę, że przekracza normy a nie że przeklina. Mógłby się ktoś bardziej fachowy wypowiedzieć na ten temat?

Dziś też nadawał i ktoś rzucił hasło, że jest na Bonarce, ale nim tam dojechałem to jego już nie było, w każdym razie ewidentnie lubi to miejsce, może by dyżury na parkingu rozpisać, najlepiej autem bez anteny to nawet uwagi na nas nie zwróci a jego i tak poznamy :lol:
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Pietern »

Wojtek KR pisze:Policja sprawę oleje, UKE rozłoży ręce ... :roll: próby rozmów z nim nie mają sensu ... a bicie go , lub niszczenie mu sprzętu - pachnie problemami z prawem ... teoretycznie nic z tym się nie da zrobić i trzeba typa olewać, nie "karmić", praktycznie można być złośliwym i umilać mu życie - dzwoniąc na policję i donosząc że prowadzi auto po pijaku, albo pod wpływem innych środków odurzających - łamie przepisy ruchu drogowego, stwarza zagrożenie w ruchu ...

Gdzie mieszka kwestia czasu - jeszcze trochę gość dorobi się "fanpage'u" na Faceboku :mrgreen:
Jeżeli już się tym zajmujecie, czyli są ludzie, którzy poświęcają temu czas, to warto jednak zgłosić to na policję. Jako zakłócanie porządku. Może jest wśród radiowców jakiś prawnik (napisanie takiego zawiadomienia, które policji będzie trudno olać) albo policjant, bo sprawa wymaga tylko odrobiny chęci ze strony służb, żeby gościowi utrudnić życie. I nie jest tak, że nie ma podstaw do interwencji, pasmo nie jest chronione, ale to nie oznacza, że można na nim naruszać porządek, nawoływać do niepokojów, czy głosić treści nieobyczajne, rasistowskie, wulgarne. Może coś powiedział na cyganów, żydów, katolików, muzułmanów inne mniejszości seksualne, czy etniczne, prezydenta, kurde tylu rzeczy w Polsce nie wolno, że aż strach.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Bumelant

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Bumelant »

Ale on nikogo nie obraża. Poczytaj cały wątek - jest już wszystko tutaj na ten temat. Nic nie zrobisz prawnie. Nie ma co tematu wałkować. Było już parę osób na Policji, kilku w UKE w tym i ja. Temat znany od dawna lokalnie. Klient nie do ruszenia ludzkimi metodami. Może tak samo sobie nadawać na 19 jak każdy inny użytkownik radia wg. obowiązujących przepisów lub raczej ich braku - niestety :rofl: Co innego jakby konkretnie kogoś obrażał to można wtedy zadziałać. Olewać i nie zwracać uwagę. Poprawi się stan psychiczny to będzie znowu rok - dwa spokoju. Widać gorsze medykamenty dostał od lekarza prowadzącego w zeszłym roku.
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: darmal »

Dokładnie, ja nie słyszałem nigdy żeby o kimś konkretnym mówił, w ogóle żeby coś konkretnego powiedział, nie wiem czy jest na tyle cwany że tego nie robi czy raczej na tyle ulomny że nie potrafi, tak czy tak nic nie zrobimy, jeśli chodzi o wulgaryzmy to jedynie wykroczenie i Policja nie będzie śledztwa w tej sprawie prowadzić, jakby ktoś przyniósł nagranie na którym widać jak nadaje i słychać co mówi a najlepiej jeszcze go przyprowadził to może łaskawie mu 50zl wypisza, bez tego ani rusz, dlatego o tej mocy pomyślałem, bo na to już UKE powinno zareagować
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: smugler »

Ewentualnie napisać ze nielegalny BTS GSMowy, albo ze zakłóca GSM ze sprzetu która ma zamontowany w samochodzie, to policja zgarnie mu radio i bedzie spokoj przez kilka miesięcy zanim wróci z ekspertyzy.
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: Pietern »

Bumelant pisze:Ale on nikogo nie obraża.
...
Takie zachowanie mnie obraża i większość tych, którzy nie używają wulgaryzmów.
Wątek czytam, podałem różne opcje. Wśród nich jest taka; wulgaryzmy. Muszę to sprawdzić, ale wydawało mi się, że nie wolno bezkarnie w miejscu publicznym używać wulgaryzmów. Prościej i łatwiej byłoby, gdyby nawoływał...
O, znalazłem;
Art. 141 k.w. Publiczne używanie wulgaryzmów
Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

Droga prawna bywa ciernista, jak droga grzechu.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
smugler
Posty: 274
Rejestracja: 2016-01-03, 13:06
Znak/ranga: dkc063

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: smugler »

No to pyk, ja go namierzycie, to mogę być oskarżycielem posiłkowym. Może ukryci go to.
Baza: Alan87 + Sirio 27d dipol
Mobil: Yosan Micro + CB PIRAT helikalna/Peiying CB003/Thunderpole TANK WHIP
--------------------------/MIASTO/------------/TRASA/------------/MOBIL-DX/---------
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: czarek0402 »

Jeżeli jest chory to tylko tym samym trzeba z nim walczyć, więc spróbujcie nadawać i zagłuszyć go tym samym co on nadaje ... ciekawe jak zareaguje jak usłyszy w radio drugiego z ch.j, ch.j, ch.j ... tylko się zabezpieczcie, bo jak jakaś ekipa wpadnie na parking, skąd nadajesz ... ;-) Poważniej porozmawiajcie z Nim, zaproszcie na jakiś spot, zlot, może potrzebuje pogadać. Ktoś mu zrobił krzywdę. Powodzenia. :idea:
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
darmal
Posty: 28
Rejestracja: 2013-10-16, 19:58
Lokalizacja: Kraków

jakiś wariat od 3 miesięcy zakłóca kanał 19 w Krakowie

Post autor: darmal »

Pietern, zgadza się, o tym napisałem, ale wyobrażasz sobie Policję jeżdżącą po całym mieście, namierzającą przez kilka godzin gościa i zbierającą na niego niezbite dowody? Bo ja nie.
Miałem kiedyś kolizję (niegroźną), gdzie sprawca - cudzoziemiec uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawa oczywiście zgłoszona na Policję, cała procedura, przesłuchanie itp. Postępowanie zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawcy. A żeby było ciekawiej w kamienicy obok był monitoring, który zarejestrował zdarzenie. Od pani prowadzącej sprawę dowiedziałem się, że "według obecnych przepisów sprawców wykroczeń się nie poszukuje" a jak mówię że jest nagranie z numerami i nie jest problem ustalić sprawcę to się okazało, że "W11 się pan naoglądał".
Czy myślisz, że tą sprawę Policja potraktuje poważniej? Nie. Będzie "mała szkodliwość społeczna", "trudne do wykrycia", "nie ma żadnych dowodów" itp. Dlatego napisałem, że jedynie dostarczenie niezbitych dowodów wraz z delikwentem sprawi, że będzie szansa na ukaranie go. Pisałem kilka postów wcześniej o rozmowie z Policją, którą ktoś puścił na #19. Bumelant napisał, że parę osób było już u mundurowych w tej sprawie. I co? I nic. Koleś dalej nadaje jak nadawał. Niestety skuteczność i chęć do działania to nie są mocne strony naszej Policji. Na tym zakończę temat tej instytucji, bo powiem kilka słów za dużo i ja będę miał problemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Małopolskie”