Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Post autor: andzik »

Witajcie,
Zastanawiam się dość mocno nad reaktywacją stacji bazowej na obrzeżach Gdyni. Spędziłem kilka dni w samochodzie i starałem się wyłapać jakieś stacje bazowe, ale odnoszę wrażenie, że tylko firmy i kierowcy jeszcze tego używają. Czy na naszym forum są jeszcze aktywni użytkownicy stacjonarni? Ewentualnie mocno nastawieni na działanie? Nie chciałbym niepotrzebnie kopać dziur w ogrodzie pod maszt, jeśli nie będzie z kim pogadać. DX nie jest dla mnie głównym priorytetem, narobiłem łączności w latach 90 tych.
Licencja KF i zakup ekwipunku też chwilowo nie wchodzi w rachubę, zwłaszcza zakup sprzętu.
Pozdrawiam cieplutko
Andrzej 9830 Gdynia
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Post autor: cassiopeia »

ja w obecnym miejscu zamieszkania zrezygnowałem z bazy. zakłócenia tak mocne, że nie da się pracować :-(
sprawdź najpierw jak to wygląda u Ciebie, żebyś się nie narobił jak ja na próżno
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Post autor: andzik »

W samochodzie stojącym pod oknem nie jest źle, choć nie ukrywam, jest to jedna z rzeczy, którą niestety biorę pod uwagę. Chyba poproszę zaprzyjaźnionego KFa żeby mnie odwiedził ze swoim sprzętem, powiesił linkę w ogrodzie i od tego zaczniemy dalsze rozważania i dywagacje
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Post autor: cassiopeia »

ja przeprowadzając sie byłem na początku bardzo zadowolony, ponieważ w aucie z ss1200 również nie miałem zakłóceń. po montażu New Tornado na dachu piętrówki okazało się inaczej. Obyś u siebie miał ciszę ;-) jednak zawsze warto rozłożyć cos na testy
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
QTH-JO94
Posty: 7
Rejestracja: 2021-02-25, 12:44
Lokalizacja: JO94

Czy w okolicy Trójmiasta jest sens stawiać stację?

Post autor: QTH-JO94 »

Hej, perspektywy w ciągu kilku lat na poprawę propagacji są. Ja powoli zabieram się za budowę stacji bazowej: sprzęt już mam teraz tylko wszytko zmontować na dachu i nadawać. QTH Gdynia Zachód.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomorskie ”