Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: cassiopeia »

najlepsza czułość odbioru na baze ok do auta nie ok. antena ugrasz bardzo dużo.
coś ze wstęgami i bandami jest bardziej przyszłościowe- więcej możliwości.
pytanie czy szukasz nowych konstrukcji czy bardziej klasyków- tu kilka bardzo fajnych modeli, jednak trzeba liczyć ze serwis tego Cię nie ominie :)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
andriu2233
Posty: 13
Rejestracja: 2021-04-14, 10:34

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: andriu2233 »

Jeśli chodzi o wstęgi to Jackson 1 jest OK? - jest tani :-D
Czy szukać coś z lepszą czułością?
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: SP9 »

andriu2233 pisze:Mam obecnie Harry 2 ASC + Sirio ML145,
chcę radio do auta i na bazę, więc coś z najlepszą czułością odbioru; i teraz czy jest sens zmieniać na:
1. Harry 3
2. Coś ze wstęgami
3. Czy czułość odbiorników cb jest w zasadzie taka sama i tylko anteną coś ugram?

Czego oczekujesz od radia ? , będziesz używał wstęg ? ile masz miejsca w aucie ?
- bez wstęg JFK II
- z wstęgami - DX5000
Antena to podstawa, im mniej kompromisu tym lepsze rezultaty - im dłuższa tym lepsza, a co za tym idzie odpada magnes, zostaje dziurka ....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: cassiopeia »

jackson jest bardzo dobrym radiem, jednak coraz trudniej kupić dobre i zadbane. do tego dobrze by było podłączyć miernik frq a wtedy już tani nie jest. za dobre pieniądze można kupić dx5000 lub jego klony.
no i dalej pozostaje pytanie: do auta czy na baze?
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
andriu2233
Posty: 13
Rejestracja: 2021-04-14, 10:34

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: andriu2233 »

Na pewno do auta, a przy okazji chcę sprawdzić jak to jest z Bazą.
Co do bazy to właśnie przyszła Sirio Boomerang -zainstaluję na balkonie zobaczę czy uda mi się nawiązać łączności, jak nie to po "cichu" zainstaluję ją na dachu bloku i wtedy sprawdzę raz jeszcze. Ogólnie jeśli rzeczywiscie jest tak że Bazy powoli wymierają i jest cisza w okolicy to chyba dam sobie spokój z Bazą. A dopytuje się i proszę o poradę bo nie chcę kupować 10 cb i po omacku sprawdzać, które jest dobre. Na ten moment dziękuję za odpowiedzi - wiem już co zakupić i z jakimi kosztami to sie wiąże. Jak zrobię testy to dam znać. Chociaż w okolicy (Radomsko - wyjazd na starą trasę na Częstochowę) widziałem maszt z kratownicy oraz chyba sirio keeper.
andriu2233
Posty: 13
Rejestracja: 2021-04-14, 10:34

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: andriu2233 »

Ponawiam pytanie, radio jednak tylko do auta, baza czeka nadal na decyzje wspólnoty.
Antena na ten moment Sirio ML145 + pewnie niedługo MW4000 - obecnie Harry 2 po poprawkach w Sinadzie gruntownie sprawdzony.
Łączność na ML145 około 17 km okolice Jasnej Góry - Choroń - dało się w miarę komfortowo rozmawiać stojąc w miejscu, w czasie jazdy po mieście wiadomo urywało. Jeśli chodzi o mobilki to czasami mam wrażenie że dalej nadaję niż słyszę - szczególnie słabe sygnały są dla mnie nieczytelne ale to pewnie wina kiepskiej anteny nadającego.
Czego oczekuję po radiu:
- lepszego (czytelniejszego odbioru słabych sygnałów) niż na Harrym 2 (ogólnie lepszego w AM i w stegach - oczywiście już z MW4000)
- - moje typy:
1. Jackson 2
2. Alinco DX 70
3. CRT 9900
4. AT 6666
5. CRE 8900
6. KPO DX 5000
Które z powyższych (ewentualnie klonów) zaoferuje najlepszy odsłuch słabych stacji?
sta1416
Posty: 5
Rejestracja: 2021-05-26, 13:12

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: sta1416 »

Hej.
Planuję kupić w przyszłym roku radio do auta, z antena przykręcaną do aluminiowego relingu. Na radio chcę przeznaczyć max 350 zł, natomiast na antenę max 200zł. Z tego co wyczytałem na forum z opinii, to w tym przedziale wybrałem m tech legend II plus oraz antenę lemm at 71 magnum 165 cm. Nie zależy mi na tym by radio było małe, ponieważ i tak będzie zamontowane na lub pod półkę podsufitową. Dużo osób polecało też unidena 520 xl, ale z tego co doczytałem to nie ma licencji, a nie chce mi się robić przebojów na skp czy ze smerfami.
Czy oprócz tych dwóch modeli są jeszcze jakieś inne godne polecenia?
P. S. za rady zaczynające się od "dołóż xx zł i kup . . . " podziękuje. Uznałem, i to po lekturze forum, że to za tą kwotę kupię radio wystarczające na początek.
Pozdrawiam i dziękuję za rady :-)
andzik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-08-31, 19:08
Znak/ranga: 161CBF170
Lokalizacja: JO94FO

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: andzik »

Policja nie interesuje się tematem cb od jakiegoś czasu. Trudno mi podpowiedzieć konkretne urządzenia, niemniej jednak byłbym ostrożny z radyjkami wielkości paczki papierosów. Warto szukać sprzętu z filtrami nb/anl, oraz rf gain. Kwota, którą chcesz przeznaczyć na zakup radia to albo lepsza używka, albo słabsze nowe. Ja osobiście w samochodzie mam presidenta teddy, na którym wszyscy wieszają psy w połączeniu z ml145. Na moje potrzeby wystarcza. Używałem przez jakiś czas crt one (10x10x2.5cm) ale jedynym plusem była wielkość. Gdybyś trafił w dobrym stanie alana 28 lub presidenta herberta pierwszej generacji, to warto byłoby się nad tym pochylić, a perełki się trafiają.
Awatar użytkownika
moogoom
Posty: 65
Rejestracja: 2012-04-18, 21:14
Lokalizacja: Myślenice - małopolska

Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: moogoom »

Super Ci odpowiedział @andzik.
Idealne rozwiązanie "na początek" to dobra antena + radio.
Dobra antena jest montowana raz. Radio można wymienić albo wręcz komuś podarować jak się znudzi... :-)
A z tym Sirio ML-145 to jest strzał w 10. Mam to od wielu lat na aucie i tylko czasami przekładam, jak zmieniam akurat auto...
Antena jest wystarczająca do tego, żeby fajnie pogadać w aucie w czasie jazdy.

A jak chcesz osiągać lepsze i dalsze zasięgi łączności to wyjeżdżasz na jakąś górkę w okolicy i robisz testy. Na bank odezwie się ktoś ze stacjonarki.
Powodzenia i... napisz co ostatecznie wybrałeś. :-)
Pablo

Mobilis in Mobili - Ruchome w Ruchomym.
---------------------------------------------------
VW Touran z zestawem: Uniden Pro 520 XL + SIRIO ML-145
radoslawzal
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-07, 13:42

Jakie radio do auta w benzynie?

Post autor: radoslawzal »

Interesuje mnie radio do auta, miałem już jedno, mtech legend 2 plus, niestety zbierało zakłócenia silnika(terkotanie przy dodawaniu gazu, zależne od obrotów silnika), teraz szukam jakiegoś wyższego modelu z napchanymi filtrami przeciwzakłóceniowymi, gdzieś tutaj na forum przeczytałem, że filtr nb w radiu załatwił problem zakłóceń w aucie benzynowym.

Moją uwagę zwróciły dwa modele presidenta:
PRESIDENT HARRY III ASC i PRESIDENT TAYLOR IV ASC, różnią się tym, że taylor nie ma rf gaina, na papierze filtry mają te same, chociaż w opisie radia harry 3 na stronie konektora nie zaznaczono filtrów hi-cut, ale już na polskiej stronie producenta jak i na obudowie widzimy hi-cut, a no i taylor IV ma wbudowany reflektomierz.
Czy ktoś z was woził te modele w aucie/ciężarówce i może podpowiedzieć czy warto dopłacać do taylora?

A może polecicie jakieś inne modele? W radiu mtech podobało mi się, że wszystko miałem do ustawienia pokrętłami i przełącznikami, filtr hi-cut też robił robotę i z tego nie chcę rezygnować. Ogólnie radio bardzo mi się podobało, ale tylko na postoju i na wyłączonym silniku. 😂

Moja antena to sirio titanium ta 126cm(coś koło tego) zamontowana na uchwycie bagażnika.
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Slawo13 »

Harry III Taylor III Taylora IV bym odpuścił H III na plus płynny rf gain TIII na plus lepszy odbiornik z długimi antenami fajnie hulają ASC w obydwu modelach bardzo dobrze działa. Miałem H III i miło wspominam to
radio. Jeżeli masz zakłócenia warto podłączyć radio przed zakupem i sprawdzić jak działa w mobilu.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
radoslawzal
Posty: 2
Rejestracja: 2021-11-07, 13:42

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: radoslawzal »

Dlaczego Taylora byś odpuścił?

To jeszcze chciałem podpytać o antenę helikalną do mobila, korzystałeś kiedyś i czy warto?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: AntekPabianice »

O antenę pytamy w innym dziale
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: cassiopeia »

ja wróciłem znów do Harry 3. do tego mikrofon bezprzewodowy żeby mi się kable nie plątały i jestem zadowolony
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Chce kupic radio i kompletnie nie wiem jakie?

Post autor: Slawo13 »

radoslawzal pisze: 2021-11-11, 16:51 Dlaczego Taylora byś odpuścił?

To jeszcze chciałem podpytać o antenę helikalną do mobila, korzystałeś kiedyś i czy warto?
Taylora IV bym odpuścił szkoda przepłacać to nadal taylor tylko trochę wy bajerowany.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”